Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Profetii adeverite ale lui E.G. White

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
422 replies to this topic

#397
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013
Doar nu crezi că am să citesc un întreg topic de inepții ca să aflu ce? Să aflu că de fapt nu ea a scris despre Saturn, Jupiter ori E.T.

#398
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Didymus, on 18 ianuarie 2015 - 21:30, said:

Doar nu crezi că am să citesc un întreg topic de inepții ca să aflu ce? Să aflu că de fapt nu ea a scris despre Saturn, Jupiter ori E.T.
Scrierile ei au fost editate sau nepublicate, stimabile. Doar nu crezi ca altcineva decat adventistii pot publica mizeriile alea. Iar adventistii au scos frumos ceea ce nu da bine si o arata cum e: o mincinoasa cazuta in cap.

#399
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

 zexelica, on 19 ianuarie 2015 - 00:03, said:

Scrierile ei au fost editate sau nepublicate, stimabile.
A-ha! Iar tu ai avut acces la manuscrisul original, ori poate ai fost chiar de față când l-a scris. Poți da amănunte? Ori mai bine, lasă... că oricum ne-am lămurit...

#400
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Didymus, on 19 ianuarie 2015 - 05:39, said:

A-ha! Iar tu ai avut acces la manuscrisul original, ori poate ai fost chiar de față când l-a scris. Poți da amănunte? Ori mai bine, lasă... că oricum ne-am lămurit...
Stimabile, scrierile jigodiei au la baza ce au scris aia de langa ea ce zicea cand se arunca pe jos, cand zicea ca era "in duh". Deci cand zice ce va convine, metoda e buna, cand mananca rahat,  e doar vrajeala....

Edited by zexelica, 19 January 2015 - 10:25.


#401
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

 zexelica, on 19 ianuarie 2015 - 10:25, said:

Stimabile, scrierile jigodiei au la baza ce au scris aia de langa ea
Acum hotărește-te, e vorba de scrierile ei, ori de scrierile celor ”de lângă ea”? Iar dacă scrierile ei au fost inspirate de cei ”de lângă ea”, prezintă dovada unde a scris ea despre ”Saturn” și ”Jupiter”! Nu scapi de asta; te dovedești ori mincinos, ori un foarte mare mincinos!

#402
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Didymus, on 19 ianuarie 2015 - 11:11, said:

Acum hotărește-te, e vorba de scrierile ei, ori de scrierile celor ”de lângă ea”? Iar dacă scrierile ei au fost inspirate de cei ”de lângă ea”, prezintă dovada unde a scris ea despre ”Saturn” și ”Jupiter”! Nu scapi de asta; te dovedești ori mincinos, ori un foarte mare mincinos!
Ti-am dat link-ul si ai zis ca nu ai timp sa citesti. Bates era langa jigodie cand abera despre Saturn.

#403
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

 zexelica, on 19 ianuarie 2015 - 12:31, said:

Ti-am dat link-ul si ai zis ca nu ai timp sa citesti. Bates era langa jigodie cand abera despre Saturn.
Ce treabă are Bates cu ce a scris White? Asta te întreb și eviți continuu: unde scrie de Saturn și Jupiter în scrierile ei?

Edited by Didymus, 19 January 2015 - 12:40.


#404
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Didymus, on 19 ianuarie 2015 - 12:39, said:

Ce treabă are Bates cu ce a scris White? Asta te întreb și eviți continuu: unde scrie de Saturn și Jupiter în scrierile ei?
Scrierile ei sunt editate de voi, stimabile. Ascunse de ochii lumii, de aia ma si intrebi pervers. Insa sunt destui fosti adventisti care va dau in gît.

#405
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

 zexelica, on 19 ianuarie 2015 - 13:13, said:

Scrierile ei sunt editate de voi, stimabile. Ascunse de ochii lumii, de aia ma si intrebi pervers. Insa sunt destui fosti adventisti care va dau in gît.
Păi dacă acești ”foști adventiști” (probabil rudele ”adventiste” ale lupoaicei) vor să ne ”dea în gât” să ofere dovada scrisă că scrierile au fost ”editate”.[ http://yoursmiles.org/tsmile/secret/t9004.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#406
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Cunoscand elucubratiile jigodiei, tind sa iau de bune afirmatiile fostiilor colegi adventisti.

#407
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

 zexelica, on 16 ianuarie 2015 - 09:46, said:

Ce faci mah, lio? Posted Image

...iaca...mai ajut cum pot...oamenii buni la suflet...iar pe cei mai certareti...incerc sa le spun...ca tre sa fie mai intai...blanzi...buni...impaciuitori...altfel cam greu vor fi admisi in societatea superioara...adica intre ingeri...

#408
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 leoluke, on 28 ianuarie 2015 - 09:13, said:

...iaca...mai ajut cum pot...oamenii buni la suflet...iar pe cei mai certareti...incerc sa le spun...ca tre sa fie mai intai...blanzi...buni...impaciuitori...altfel cam greu vor fi admisi in societatea superioara...adica intre ingeri...
Lio, la doctrina nu ai cum sa fii impaciuitor si nici la venerarea unei mincinoase, corect? Aaa, ca-mi dai vreun pumn, imi furi butelia, ne impacam, nu-i problem Posted Image

Edited by zexelica, 28 January 2015 - 10:58.


#409
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Back to topic, please

#410
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

 zexelica, on 28 ianuarie 2015 - 10:58, said:

Lio, la doctrina nu ai cum sa fii impaciuitor si nici la venerarea unei mincinoase, corect? Aaa, ca-mi dai vreun pumn, imi furi butelia, ne impacam, nu-i problem Posted Image

...conteaza natura omului...felul de a fi...daca nu se imbunatateste prin...,, nasterea din nou ,,...poti s-o ,,tai,, cu teoria cea mai corecta cu tot...nu degeaba...fericirile rostite de Isus pe munte...sunt cele mai importante...si Saul credea ca detine teoria corecta...cum au fost apostolii inainte...si cum au ajuns...la Cina din camera de sus...erau mandrii , orgoliosi...la urma doar...au realizat...ca natura lor trebuia schimbata...si n-au reusit decat prin iubire....

#411
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 leoluke, on 13 februarie 2015 - 11:57, said:

.. natura lor trebuia schimbata...si n-au reusit decat prin iubire....


Deci imi spui ca de dragul Scripturii o sa-ti schimbi doctrina nativa  (cultica ) ?

Nu pot sa cred . Au mai fost si alti inainte . A mers cu lupul schimba parul dar de narav ba.

Nu cred ca vreunul de acolo iubeste mai mult Cuvantul decat doctrina cultica chiar daca Evanghelia  o descopera ca minciuna.

ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ 28:1 Greek NT: Tischendorf 8th Ed. - Transliterated
opse de sabbatōn tē epiphōskousē eis mian sabbatōn ēlthen mariam ē magdalēnē kai ē allē maria theōrēsai ton taphon
And on the eve of the sabbaths, at the dawn, toward the first of the sabbaths, came Mary the Magdalene, and the other Mary, to see the sepulchre,

En de tē mia tōn sabbatōn synēgmenōn hēmōn klasai arton ho Paulos dielegeto autois, mellōn exienai tē epaurion, pareteinen te ton logon mechri mesonyktiou.
And the first of the sabbaths, when the disciples came together to break bread, Paul preached unto them, ready to depart the next day, and continued his word until midnight.Acts 20:7

Si nu va cred fiindca scrie ca aveti o alta iubire decat cea de Cuvant.

Caci au iubit mai mult slava oamenilor decat slava lui Dumnezeu. (Ioan.12:43)


Si continua

Ma mir ca treceti asa de repede de la Cel ce v-a chemat prin harul lui Hristos la o alta Evanghelie. (Gal.1:6)

Sau mai bine zis  : nu ma mir..

Edited by husand, 20 February 2015 - 15:48.


#412
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

 husand, on 20 februarie 2015 - 15:40, said:

Deci imi spui ca de dragul Scripturii o sa-ti schimbi doctrina nativa  (cultica ) ?

Nu pot sa cred . Au mai fost si alti inainte . A mers cu lupul schimba parul dar de narav ba.

Nu cred ca vreunul de acolo iubeste mai mult Cuvantul decat doctrina cultica chiar daca Evanghelia  o descopera ca minciuna.

ΚAΤA ΜAΤΘAΙΟΝ 28:1 Greek NT: Tischendorf 8th Ed. - Transliterated
opse de sabbatōn tē epiphōskousē eis mian sabbatōn ēlthen mariam ē magdalēnē kai ē allē maria theōrēsai ton taphon
And on the eve of the sabbaths, at the dawn, toward the first of the sabbaths, came Mary the Magdalene, and the other Mary, to see the sepulchre,

En de tē mia tōn sabbatōn synēgmenōn hēmōn klasai arton ho Paulos dielegeto autois, mellōn exienai tē epaurion, pareteinen te ton logon mechri mesonyktiou.
And the first of the sabbaths, when the disciples came together to break bread, Paul preached unto them, ready to depart the next day, and continued his word until midnight.Acts 20:7

Si nu va cred fiindca scrie ca aveti o alta iubire decat cea de Cuvant.

Caci au iubit mai mult slava oamenilor decat slava lui Dumnezeu. (Ioan.12:43)


Si continua

Ma mir ca treceti asa de repede de la Cel ce v-a chemat prin harul lui Hristos la o alta Evanghelie. (Gal.1:6)

Sau mai bine zis  : nu ma mir..

...doctrina poate fi super-buna...adica cea mai apropiata de cea practicata de Isus si apoi de apostoli...insa daca e numai la nivel de
teorie...sau doar o auto-cenzura...n-are rost...inima trebuie schimbata...asa cum cere Isus...nasterea din nou....sa redevii in mod natural
un om bun...cum era Isus...care nu se forta sa fie bun...asa era El in mod natural...asta e problema majora...degeaba se cearta multi pe-aici
pe ,,virgule,, biblice...si vrea fiecare sa se inteleaga cum crede el...e doar ciorovaiala spre pierzare...un om bun...discuta frumos...daca
nu intelege ceva...sau isi exprima punctul sau de vedere cu smerenie...nu e  mereu cu nasul pe sus...

Edited by leoluke, 24 February 2015 - 09:11.


#413
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Tie ti se pare ca Samson se purta frumos? Ca Isus?

#414
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

 zexelica, on 14 martie 2015 - 09:11, said:

Tie ti se pare ca Samson se purta frumos? Ca Isus?

...si Samson si Moise si Ilie si altii... au trecut prin multe lectii...uneori dureroase...care se puteau evita...pana sa inteleaga si sa se apropie de caracterul lui Isus....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate