Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Profetii adeverite ale lui E.G. White

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
422 replies to this topic

#19
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Toti o dau cu intelesul duhovnicesc de parca ar fi o reteta in toate dar fiecare intelege versiunea lui de interpretare ..evident duhovniceasca..
A nega darurile profetice extrabiblice se neaga cresrinatatea fiindca darul profetic este semnul celor care il urmeaza pe Hristos.
Referitor la momentele inceputurilor etapelor judecatii se pare ca sint mai multe din moment ce in Ap.14.6-7 ceasul venirii judecatii este anuntat de un inget tuturor locuitorilor pamintylui acelasi inger care are de propovaduit o evanghelie vesnica la fel tuturor.
Ceea ce inseamna ca de fapt propovaduirea la popoarele cea din matei 24 cea care indica un sfirsit e de fapt inceputul unei etape decisive a judecatii imediat anterioara incetarii ofrandei intrun locas din Ierusalim.


#20
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 mihao37, on 15 martie 2014 - 21:43, said:

fiecare intelege versiunea lui de interpretare ..evident duhovniceasca..

De ce sa o iau eu pe aratura de unul singur cu concluziile mele gen istorico ,flozofoco- teologoce si s-o dau in bara.
Vin frunos ,probez ce scrie cu alte prorocii si dau concluziile scripturii  nu ale mele dupa cum scrie

"Orice vorba sa fie sprijinita pe marturia a doi sau trei martori." (2Cor.13:1)

proba din Scriptura cu Scriptura .

Si stau linistit fiindca scrie

Pazeste-ti piciorul cand intri in Casa lui Dumnezeu si apropie-te mai bine sa asculti decat sa aduci jertfa nebunilor; caci ei nu stiu ca fac rau cu aceasta. (Ecl.5:1)

Astfel nu trec peste ce este scris,si nu sunt nici capos fiindca daca am duhul Sfant ami corectez doctrina imediar ce sunt sesizat ,

Caci episcopul, ca econom al lui Dumnezeu, trebuie sa fie fara prihana; nu incapatanat, nici manios, nici dedat la vin, nici bataus, nici lacom de castig marsav; (Tit.1:7)

Intelepciunea care vine de sus este, intai, curata, apoi pasnica, blanda, usor de induplecat, plina de indurare si de roade bune, fara partinire, nefatarnica. (Iac.3:17)

Edited by husand, 16 March 2014 - 00:38.


#21
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Intrebarea care se pune e in ce masura biblia este un indreptar infailibil . Adica daca in ea exista intregul adevar posibil omeneste sau daca e doar la un nivel cit de cit acceptabil doar pe masura puterii de a purta a majoritatii credinciosilor .
Plus evident pe alocuri si citeva taine mai greu de patruns accesibile doar celor revelati cu descoperire personala. Asa incit in unele privinte cei multi nu vor intelege putind fi in asta chiar si un scop de incercare a credintei la un moment dat.

In ce masura cunoasterea in tot adevarul va combate unele lucruri considerate azi biblice lucruri la care vom renunta considerindule lucruri ale copilariei dupa cum spunea Pavel recunoscind ca intelegem cunoastem si proorocim doar in parte .
Lucru valabil chiar si in cadrul aceleiasi denominatiuni unde nu in toate aspectele toti ajung la acelasi punct de vedere .
Problema as zice nu este ca exista vedenii si vise extrabibilice ci mai degraba modul ulterior de interpretare al lor. Pina la urma si el fiind corelat cu puterea de a purta a celor care il accepta.

Referitor la EGW cu privire la unele consideratii legate de Apocalipsa la inceput am fost destul de reticent considerindu.le pareri personale desi se imbina si cu pareri dar apoi recitind intimplator unele pasaje din tragedia veacurilor imi.dau seama ca unele lucruri nu puteau fi inca spuse cu prea multe amanunte cu doar cu titlu general.asa incit sa ajute si pe unii si pe altii indiferent de volumul intelegerii desfasurarii reale a evenimentelir apocalipsei. Deci meritul este al lui Dumnezeu care da cite picaturi poate sa inteleaga fiecare.

O tema de discutie care ridica tuturor semne de intrebare este despre invierea tuturor mortilor si anume daca ei capatind trup fizic    asa cum zice Pavel care va fi imbracat in neputrezire inseamna viata paminteasca si care este scopul si rostul trupului fizic si in ce masura Si in ce conditii trupurile nu se vor mai casatori daca asa  cum spunea Iisus vom fi ca ingerii cu trup ingeresc.
Pina la urma nu putem exclude din start o varianta fie cu trup omenesc sau doar cu trup ingeresc ci treb sa cautam o formula de armonizare incit sa fie valabile ambele.


#22
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 mihao37, on 15 martie 2014 - 21:43, said:

Toti o dau cu intelesul duhovnicesc de parca ar fi o reteta in toate dar fiecare intelege versiunea lui de interpretare ..evident duhovniceasca..
Care "toti", ca doar eu sunt preocupat de asta?

Quote

A nega darurile profetice extrabiblice se neaga cresrinatatea fiindca darul profetic este semnul celor care il urmeaza pe Hristos.
Stimabile, daca nu stii intelesul duhovnicesc, nu ai Duhul, deci nu esti crestin si nu ai niciun dar.

#23
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

Intrebarea care se pune e in ce masura biblia este un indreptar infailibil .


(Ioan.17:17)

#24
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009

 zexelica, on 16 martie 2014 - 17:57, said:


Care "toti", ca doar eu sunt preocupat de asta?


Stimabile, daca nu stii intelesul duhovnicesc, nu ai Duhul, deci nu esti crestin si nu ai niciun dar.
mai ca sa patrunzi sensurile nu ai nevoie de duh sfint ci de putere a credintei si de inspiratie .
Multi care cred ca au duhul sfint cred ai ca au dreptate in tot ce inteleg ei ca fiind inteles duhovnicesc ..pt ca nu orice pare intelesul duhovnicesc este si cel real sau cel deplin. Nu intotdrauna.
Detinetea duhului sfint nu asigura si puterea de a purta a adevarului deplin in toate lucrurile.
Iar revelatia duhului si inspuratia nu depaseste puterea de a purta iar cind depaseste acel adevar iti apare ca fiind incredibil deci eronat eretic chiar.
Desigur f rar cind se intimpla asa dar am vazut caz.
Intelepciunea are si o parte intuitiva care iti indica si situatiile in care nu e cazul sa pui problema unui inteles duhovnicesc ..la fel si aici pe masura ce puterea de a purta sporeste intelegerea va creste.






 husand, on 16 martie 2014 - 23:55, said:



(Ioan.17:17)

1 Corinteni 13.9

#25
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 mihao37, on 18 martie 2014 - 20:46, said:

mai ca sa patrunzi sensurile nu ai nevoie de duh sfint ci de putere a credintei si de inspiratie .
Se pare ca mentalitatea asta de piata te duce la ereziile pe care le sustii, stimabile.
1 Corinteni 2
    10Nouă însă Dumnezeu ni le -a descoperit prin Duhul Său. Căci Duhul cercetează totul, chiar şi lucrurile adînci ale lui Dumnezeu.

    11În adevăr, cine dintre oameni cunoaşte lucrurile omului, afară de duhul omului, care este în el? Tot aşa: nimeni nu cunoaşte lucrurile lui Dumnezeu afară de Duhul lui Dumnezeu.

Deci, unde scrie de....inspiratie? Nu scrie.

    12Şi noi n'am primit duhul lumii, ci Duhul care vine dela Dumnezeu, ca să putem cunoaşte lucrurile, pe cari ni le -a dat Dumnezeu prin harul Său.

    13Şi vorbim despre ele nu cu vorbiri învăţate dela înţelepciunea omenească, ci cu vorbiri învăţate dela Duhul Sfînt, întrebuinţînd o vorbire duhovnicească pentru lucrurile duhovniceşti.

Practic, scrie comparand spiritual cu spiritual, daca ti-ai fi dat silinta sa cercetezi textul koine. Iar tu nu ai spus niciodata NIMIC spiritual

Quote

Multi care cred ca au duhul sfint cred ai ca au dreptate in tot ce inteleg ei ca fiind inteles duhovnicesc ..pt ca nu orice pare intelesul duhovnicesc este si cel real sau cel deplin. Nu intotdrauna.
De aceea se expune PROBA BIBLICA a intelesului spiritual, nu cu explicatii gen "se refera" cum fac cei pe care i-ai mentionat.

#26
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Nu intotdeuna rezolvi cu proba biblica pt ca fiecare in dreptul intelesului sau diferit oamenii gasesc diferite contexte biblice care sa le sustina opinia diferita .
Chiar si Biblia cu trimiteri da trimiteri cu caracter general care au sau nu legatura de esenta cu textul vizat .
Acea descoperire prin Duhul Sfint se refera si la revelatie ca vedenie si la intuitie desi cuvintul intuitie nu exista biblic dar exista daruri de cunoastere care nu sint clar definite cu o definitie amanuntita .
Nici macar darul.deosebirii duhurilor si al adevarului nu este definit exact .

#27
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 enohabel, on 11 martie 2014 - 01:42, said:

un frate in carje a plecat acasa fara ele
Da da ! Şi dimineaţă era ud ...

#28
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 tanoit, on 26 februarie 2014 - 19:10, said:

dea mah Paho,cladiri,zmoala,foc,pompieri.
se potriveste 99% in cazul orcarui incendiu selectat aleatoriu.
sa fim seriosi......
Asta e rautate ce faci tu aici, realitatea e ca se potriveste exact turnurilor gemene de la WTC, priveste in acest printscreen ce am evidentiat.
Citez:

"Cu o anumita ocazie, pe când eram în New York City, am fost chemata în timpul noptii sa privesc cladirile care se înaltau etaj dupa etaj catre cer. Cladirile acestea erau garantate ca sunt sigure contra incendiului si erau înaltate ca sa-i proslaveasca pe proprietarii si constructorii lor. Mai sus si tot mai sus se înaltau cladirile acestea si în ele se folosea materialul cel mai scump.
Scena care mi-a trecut apoi pe dinainte a fost o alarma de incendiu.
Oamenii priveau la cladirile falnice si presupus sigure contra incendiului si ziceau: „Ele sunt în perfecta siguranta“. Dar cladirile acestea erau construite ca si cum ar fi fost facute din smoala. Masinile contra incendiului nu puteau face nimic pentru a opri nimicirea.
Pompierii nu erau în stare sa foloseasca masinile."

Numai sa fii orbit rau de satan nu vezi ca era vorba exact de evenimentele de la WTC.
"Cladirile se inaltau etaj dupa etaj catre cer. Mai sus si tot mai sus se înaltau cladirile acestea" - este evident ca era vorba de blocuri turn din New York, spune-mi tu cate blocuri turn existau in New York la acea vreme.
"Cladirile acestea erau garantate ca sunt sigure contra incendiului" - este exact ce se spunea pe toate canalele de stiri in si dupa 11 septembrie.
Apoi despre pompieri ca nu puteau sa foloseasca masinile din cauza inaltimii cladirilor, de unde ar fi putut sa stie cineva aceste lucruri in acea vreme, de nicaieri decat de la Dumnezeu.

 pathfinder899, on 26 februarie 2014 - 18:19, said:


Probabil cei mai multi au auzit despre tot felul de profetii false ale acestei persoane. Dar banuiesc ca exista si profetii adeverite pentru care este apreciata de catre adventisti. Cunoasteti astfel de profetii ?
Nu exista profetii false ale Ellenei White, ci doar oameni orbiti de cel rau ca sa nu le vada.
Un profet nu poate avea si profetii de la Dumnezeu si de la cel rau, e imposibil.

Attached Files


Edited by bogdan_popescu, 14 November 2014 - 22:40.


#29
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 22:36, said:

Asta e rautate ce faci tu aici, realitatea e ca se potriveste exact turnurilor gemene de la WTC, priveste in acest printscreen ce am evidentiat.
Citez:

"Cu o anumita ocazie, pe când eram în New York City, am fost chemata în timpul noptii sa privesc cladirile care se înaltau etaj dupa etaj catre cer. Cladirile acestea erau garantate ca sunt sigure contra incendiului si erau înaltate ca sa-i proslaveasca pe proprietarii si constructorii lor. Mai sus si tot mai sus se înaltau cladirile acestea si în ele se folosea materialul cel mai scump.
Scena care mi-a trecut apoi pe dinainte a fost o alarma de incendiu.
Oamenii priveau la cladirile falnice si presupus sigure contra incendiului si ziceau: „Ele sunt în perfecta siguranta“. Dar cladirile acestea erau construite ca si cum ar fi fost facute din smoala. Masinile contra incendiului nu puteau face nimic pentru a opri nimicirea.
Pompierii nu erau în stare sa foloseasca masinile."

Numai sa fii orbit rau de satan nu vezi ca era vorba exact de evenimentele de la WTC.
"Cladirile se inaltau etaj dupa etaj catre cer. Mai sus si tot mai sus se înaltau cladirile acestea" - este evident ca era vorba de blocuri turn din New York, spune-mi tu cate blocuri turn existau in New York la acea vreme.
"Cladirile acestea erau garantate ca sunt sigure contra incendiului" - este exact ce se spunea pe toate canalele de stiri in si dupa 11 septembrie.
Apoi despre pompieri ca nu puteau sa foloseasca masinile din cauza inaltimii cladirilor, de unde ar fi putut sa stie cineva aceste lucruri in acea vreme, de nicaieri decat de la Dumnezeu.
[size=4]
Nu exista profetii false ale Ellenei White, ci doar oameni orbiti de cel rau ca sa nu le vada.
Un profet nu poate avea si profetii de la Dumnezeu si de la cel rau, e imposibil.

Am citit tot, nu doar paragrafele incercuite,si crede-ma asemanarile cu realitatea sunt subtiri, cum am afirmat initial, nu exista elemente ce pot indica in mod concret spre evenimentele din 11 septembrie.

A.................."profeta" face referire la un incendiu, nu la un atentat, sper ca realizezi diferenta!

Edited by tanoit, 14 November 2014 - 23:03.


#30
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 22:36, said:

Apoi despre pompieri ca nu puteau sa foloseasca masinile din cauza inaltimii cladirilor, de unde ar fi putut sa stie cineva aceste lucruri in acea vreme, de nicaieri decat de la Dumnezeu.

:lol:

Ce spui tu aici? Deci cladirile foarte inalte sunt terminate daca e vreun incendiu, ard pana la temelie, nu se poate face nimic :o. Nu ma mir ca te impresioneaza ce zice doamna....


Quote

Un profet nu poate avea si profetii de la Dumnezeu si de la cel rau, e imposibil.

Normal ca e imposibil, "cel rau" nu cunoaste viitorul :console:
Un profet poate avea in schimb pareri, unele mai cat de cat, altele mai asa si-asa, iar altele de-a dreptu' pur si simplu :uhuhno:

#31
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 tanoit, on 14 noiembrie 2014 - 23:00, said:

Am citit tot, nu doar paragrafele incercuite,si crede-ma asemanarile cu realitatea sunt subtiri, cum am afirmat initial, nu exista elemente ce pot indica in mod concret spre evenimentele din 11 septembrie.

A.................."profeta" face referire la un incendiu, nu la un atentat, sper ca realizezi diferenta!
Deci sunt subtiri dovezile, turnuri care se inalta tot mai sus catre cer in New York, care erau considerate garantate contra incendiului, care s-au prabusit rapid fara ca pompierii sa poata face ceva e prea putin pentru tine Posted Image
Ma intreb ce ai mai fi vrut sa spuna ca sa crezi, ca se numesc turnurile gemene de la WTC si ca o sa cada in 2001? A spus maximul a ceea ce o profetie poate sa spuna, mai mult de atat NU SE PUTEA SPUNE.

In privinta atentatului imi pare rau pentru tine daca tu ai crezut varianta oficiala ca acolo a fost un atentat, si oricum si daca prin absurd ar fi fost atentat nu vad motivul ca Ellen White sa spuna asta.

 Enigel, on 14 noiembrie 2014 - 23:21, said:

[/size]
Posted Image

Ce spui tu aici? Deci cladirile foarte inalte sunt terminate daca e vreun incendiu, ard pana la temelie, nu se poate face nimic Posted Image. Nu ma mir ca te impresioneaza ce zice doamna....
Nu zic ca sunt terminate, au protectii, si WTC avea, dar uite ca nu au ajutat cu nimic, tocmai din cauza ca a fost vorba de un "inside job"

Edited by bogdan_popescu, 14 November 2014 - 23:27.


#32
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:24, said:

In privinta atentatului imi pare rau pentru tine daca tu ai crezut varianta oficiala ca acolo a fost un atentat, si oricum si daca prin absurd ar fi fost atentat nu vad motivul ca Ellen White sa spuna asta.

Biserica adventista are o pozitie pro fundamentalism islamic sau asta cu americanii care s-au omorat singuri e doar parerea ta?


Quote

Nu zic ca sunt terminate, au protectii, si WTC avea, dar uite ca nu au ajutat cu nimic, tocmai din cauza ca a fost vorba de un "inside job"


:confuzzled:
Si sa spui asa ceva si sa-ti placa de Ellen White si sa fii adventist..... :(

#33
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 Enigel, on 14 noiembrie 2014 - 23:27, said:

Biserica adventista are o pozitie pro fundamentalism islamic sau asta cu americanii care s-au omorat singuri e doar parerea ta?
Posted Image
Si sa spui asa ceva si sa-ti placa de Ellen White si sa fii adventist..... Posted Image
Nu s-au omorat singuri, au fost facuti "eroi" de elita care dorea motive de restrangere a libertatilor, si de atac a anumitor tari cu resurse sau unde aveau ei interes.
Daca tu crezi ca a fost atentat pur si simplu nu avem ce sa mai discutam pe acest subiect, ramai in ignoranta si intuneric asa cum iti alegi.
Bag seama ca tu esti din aceia care cred ce se vinde la stiri, orice manipulare a elitei care se lupta pentru o noua ordine mondiala, si vor reusi.

Edited by bogdan_popescu, 14 November 2014 - 23:35.


#34
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:33, said:


Daca tu crezi ca a fost atentat pur si simplu nu avem ce sa mai discutam pe acest subiect, ramai in ignoranta si intuneric asa cum iti alegi.

Da, e trist ce mi se intampla :(

Quote

Bag seama ca tu esti din aceia care cred ce se vinde la stiri, orice manipulare a elitei care se lupta pentru o noua ordine mondiala, si vor reusi.

Tot de la doamna citire?

#35
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:24, said:

Deci sunt subtiri dovezile, turnuri care se inalta tot mai sus catre cer in New York, care erau considerate garantate contra incendiului, care s-au prabusit rapid fara ca pompierii sa poata face ceva e prea putin pentru tine Posted Image
Ma intreb ce ai mai fi vrut sa spuna ca sa crezi, ca se numesc turnurile gemene de la WTC si ca o sa cada in 2001? A spus maximul a ceea ce o profetie poate sa spuna, mai mult de atat NU SE PUTEA SPUNE.


" MAI MULT DA ATAT NU SE PUTEA SPUNE"?
De ce?

 bogdan_popescu, on 14 noiembrie 2014 - 23:33, said:

Nu s-au omorat singuri, au fost facuti "eroi" de elita care dorea motive de restrangere a libertatilor, si de atac a anumitor tari cu resurse sau unde aveau ei interes.
Daca tu crezi ca a fost atentat pur si simplu nu avem ce sa mai discutam pe acest subiect, ramai in ignoranta si intuneric asa cum iti alegi.

Oau, esti genul 'paranoia'.
Daca nu ma insel pe un alt topic tu ai postat filmulete cu Walter Veith.
Iezuiti.masoni,bla bla bla....................te pomenesti ca Pavel sau Petru in timp ce evangheliza erau vigilenti, urmarind cu interes nebun politica Romei din acele timpuri.LOOOL

Edited by tanoit, 14 November 2014 - 23:49.


#36
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 tanoit, on 14 noiembrie 2014 - 23:43, said:

" MAI MULT DA ATAT NU SE PUTEA SPUNE"?
De ce?
Pai ti-am mai zis, mai mult de atat ar fi insemnat sa spuna denumirea turnurilor sau anul, iar Dumnezeu lasa intotdeauna putin loc pentru cei ca tine sa se agate de un motiv inchipuit ca sa nu creada, la fel si Biblia, lasa loc de interpretari mincinoase pentru cei care nu doresc adevarul si asa au sansa sa gaseasca alte explicatii spre pierderea lor.

Quote

Oau, esti genul 'paranoia'.
Daca nu ma insel pe un alt topic tu ai postat filmulete cu Walter Veith.
Iezuiti.masoni,bla bla bla....................te pomenesti ca Pavel sau Petru in timp ce evangheliza erau vigilenti, urmarind cu interes nebun politica Romei din acele timpuri.LOOOL
E normal sa urmarim semnele ca de aceea ne-au fost date, ca sa stim ca sfarsitul e mult mai aproape decat ne putem imagina, fiecare pas facut de america sau roma este prezis in Biblie sau in scrierile Ellenei White, un pas extrem de important dar care pentru tine nu reprezinta nimic este unirea protestantismului din america cu papalitatea, pentru cei care-l asteptau stiindu-l dinainte este un pas enorm spre o religie unica si spre impunerea prin forta a duminicii ca zi de inchinare.
Pentru cei ca tine care nu dau 2 bani pe aceste lucruri e "paranoia" exact cum ai scris mai sus, pentru noi e un pas important spre cea de-a doua venire a Domnului.
Urmarim toate aceste lucruri cu mare interes, doar satan doreste sa tina omenirea in intuneric sa nu vada semnele sfarsitului si sa nu se trezeasca.
In mod normal ai putea sa te consideri norocos ca iti sunt facute cunoscute aceste lucruri, dar cel rau nu te lasa din intuneric pentru ca si tu iti doresti sa stai in intuneric.

Edited by bogdan_popescu, 14 November 2014 - 23:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate