Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

UPC se extinde

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Pai sa intre. Eu am fost si la sediu si am intrebat cum sa procedez ca sa-i aduc in zona mea. Trece fibra lor prin cartier dar nu e cablat niciun bloc. RDS si Rtc calca orice in picioare, numai UPC e asa... noncombat... Nu-i bun.

#20
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Îs băieţi gigea, nu vor să deranjeze...Posted Image

#21
JanMakto

JanMakto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 14.05.2010

 TurboHamster, on 27 februarie 2014 - 12:26, said:

Pai acum nu prea mai au unde sa se extinda in orasele mari fara a intra peste RDS sau Romtelecom (poate doar in cate un bloc recent construit).

 grinci, on 27 februarie 2014 - 12:33, said:

Pai sa intre. Eu am fost si la sediu si am intrebat cum sa procedez ca sa-i aduc in zona mea. Trece fibra lor prin cartier dar nu e cablat niciun bloc. RDS si Rtc calca orice in picioare, numai UPC e asa... noncombat... Nu-i bun.
Si nu, nu sunt intr-un bloc nou construit.
scrie mai jos de cand am eu contract cu RCS la mine si sunt prezenti singuri-singurei in toata zona, nu numai in blocul meu. Nu mai e nicio alta firma in zona (posibil doar cele de cartie, dar ma indoiesc ca nu sunt majoritatea cumparate de rcs)

 JanMakto, on 26 februarie 2014 - 13:11, said:

Success/nesucces, pana acum de 15 ani de cand am RCS, nu a fost picior de UPC in zona asta.

 STARTREK1, on 26 februarie 2014 - 13:31, said:

importanta e concurenta; asa ai de unde alege

Corect.

Edited by JanMakto, 27 February 2014 - 16:09.


#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008

 grinci, on 27 februarie 2014 - 12:33, said:

Pai sa intre. Eu am fost si la sediu si am intrebat cum sa procedez ca sa-i aduc in zona mea. Trece fibra lor prin cartier dar nu e cablat niciun bloc. RDS si Rtc calca orice in picioare, numai UPC e asa... noncombat... Nu-i bun.

In Slatina si RTC e non-combat, se apucasera de ceva fibra prin canale apoi au abandonat, au zis ca eventual mai adauga un dulap pentru viteze mai maricele pe sarma comunista si atat. Posted Image

#23
JanMakto

JanMakto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 14.05.2010
Monteaza in liniste reteaua de 3 zile.
Curat, cu anunt inainte, frumos.
Am vorbit cu cei care instalau, cred ca sunt o firma terta angajata, mi-au vorbit frumos, au spus cand termina o sa treaca agentii si o sa faca oferte la usa. CIVILIZAT.
Nu vreau sa imi reamintesc cum au facut RCS-ul pe scara cand au instalat si cum arata si acum=MIZERABIL.

#24
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 Neaceasca85, on 02 martie 2014 - 03:56, said:



In Slatina si RTC e non-combat, se apucasera de ceva fibra prin canale apoi au abandonat, au zis ca eventual mai adauga un dulap pentru viteze mai maricele pe sarma comunista si atat. Posted Image
Eu am auzit ca in Targu Mures extind Nextgen-ul :D

#25
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
UPC s-ar extinde cu adevarat daca ar cumpara Akta.

#26
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

 favoritul, on 13 martie 2014 - 00:29, said:

UPC s-ar extinde cu adevarat daca ar cumpara Akta.

eu zic ca s-ar extinde CU ADEVARAT daca ar cumpara RDS-ul Posted Image

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Never ever.

#28
mladin

mladin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 25.02.2007

 Neaceasca85, on 14 martie 2014 - 02:00, said:

Never ever.

In UK au cumparat Virgin Mobile pentru 24 miliarde iar in Olanda Ziggo - concurentul direct - pentru 10 . Posted Image Nu ar fi asa imposibil sa cumpere RDS-ul. Dar nu cred c-ar fi asta in beneficiul utilizatorului final.

#29
JanMakto

JanMakto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 14.05.2010
Ieri seara mi-au venit la usa si mi-au inmanat o oferta. Civilizat. Vroiam sa discut cu ei pe marginea ofertei, insa eram ocupat cu copilul, insa oferta e foarte foarte interesanta.
Am sa o postez.
Televiziune digitala, Internet 200 mb (am 100 de la digi) cu router wi-fi gratuit si telefonie fixa (nu prea ma intereseaza, cum nu m-a interesat nici serviciul gratuit-5 lei mentenanta erdeess), toate la 39 lei pe luna (TVA inclus) pe toata perioada contractului (2 ani)
Foarte tentanta oferta, avand in vedere ca acum la gigi platesc 64 de lei doar pe un serviciu TV analogic, care nu era digital decat pe shestache acum 2 ani, cu internet (39 lei) cu care am avut mari probleme cu switch-uri and sheet, care nu veneau sa remedieze timp de 3 luni de zile aceeasi problema.
O sa discut pe detaliu cu agentul si o sa vad ce canale sunt, dar tv-ul numai e o necesitate de mult, voi avea un Discovery si Animal planet sd si HD, (ceea ce magarii de la erdeess nu mai au, considerand de la ei putere ca le pot inlocui cu 2 mizerii de documentare inregistrate acum 10 ani) fotbalul din Anglia si germania se vad la toti, iar campionatul romaniei nu va mai fi la digi din toamna, ci la 2 televiziuni generaliste si chiar daca nu, pe net se vad ce meciuri vrei.

#30
JanMakto

JanMakto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 14.05.2010

 JanMakto, on 15 martie 2014 - 19:08, said:

Ieri seara mi-au venit la usa si mi-au inmanat o oferta. Civilizat. Vroiam sa discut cu ei pe marginea ofertei, insa eram ocupat cu copilul, insa oferta e foarte foarte interesanta.
Am sa o postez.
Televiziune digitala, Internet 200 mb (am 100 de la digi) cu router wi-fi gratuit si telefonie fixa (nu prea ma intereseaza, cum nu m-a interesat nici serviciul gratuit-5 lei mentenanta erdeess), toate la 39 lei pe luna (TVA inclus) pe toata perioada contractului (2 ani)

Attached Files


Edited by JanMakto, 15 March 2014 - 19:40.


#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Uite un test cu conexiunea de 200 Mbps:


#32
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Îmi spune și mie cineva cum vine asta: „TV Optim HD analogic”...?!Posted Image Posted Image

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil nu e cea mai buna exprimare aleasa... bagi cablul direct in TV, si, in functie de aparat (LCD sau TV de ala vechi) prinzi televiziune analogica sau si posturile HD lasate la ''liber''.

DTV Optim HD

65 canale SD
    4 canale HD
    (Pro TV HD, TVR HD, UTV HD, Bollywood HD)
    ghid electronic de programe (EPG)
    22 canale radio
    Daca ai un televizor compatibil DVB-C nu este necesara achizitionarea unui mediabox.
    Pentru a viziona canalele HD este necesara achizitionarea unui echipament compatibil HD (Mediabox HD, DVR-HD sau CI+)

#34
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Îți dai seama că știam și eu asta...Posted Image  Dar cred că exprimarea e făcută „cu tâlc”, pentru că e vorba (doar) de televiziune analogică...faptul că poți vedea cele 65+4 canale digitale (dacă ai televizor cu DVB-C MPEG-4) e doar un supliment, nu e nevoie să fii abonat la DTV Optim HD pentru asta... Corect...?Posted Image

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da.

#36
JanMakto

JanMakto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 14.05.2010

Quote

Îți dai seama că știam și eu asta...Posted Image  Dar cred că exprimarea e făcută „cu tâlc”, pentru că e vorba (doar) de televiziune analogică...faptul că poți vedea cele 65+4 canale digitale (dacă ai televizor cu DVB-C MPEG-4) e doar un supliment, nu e nevoie să fii abonat la DTV Optim HD pentru asta... Corect...?Posted Image

Vai dar ce glume amuzante mai fac fanboii-erdeesh.
Unii au impresia ca magariile recese cu serviciu digital care a era de 2 anidar nu era nimic oficial in casierii, cu exprimarile cu foarte mare tAlcPosted Image  cu privire la canale tv distribuite ilegal in flayere facute la imprimanta de angajati pe aici pe forum, de asemenea servicii oferite gratuit (cu forta-chiar daca refuzai) care ulterior au devenit cu plata prin mizerii gen mentenanta.
La fel scoaterea unor canale gen Discovery si Animal planet ca asa au vrut muschiul lor inlocuite cu niste umpluturi imprumutate de pe internet. La fel privarea abonatilor de canalul Eurosport 5 etape de Premier League asa in ciuda, desi toate celelalte servicii telcom il introdusesera in grila. Mizerii ale unui operator cu servicii ieftine si proaste.
Am ercees de 15 ani, dar din cauza ca au avut exclusivitate unde locuiesc nu am putut alege alt serviciu, iar acum cand au concurenta pe acelasi palier, ma gandesc serios sa ii inlocuiesc. Cum am mai spus, probleme cu internetul acum 3-4 ani timp de 3-4 luni in care nici nu veneau sa vada despre ce e vorba, (magarii gen: reinstalati Windows-ul, e de la modem-dar nu aveam, e de la router-nu aveam), numai vorbesc de serviciul TV pentru care am facut sesizari de 5 ori intr-o luna pentru aceeasi problema si nimeni nu s-a sinchisit sa verifice.
In locatia parintilor mei sunt 3 firme: ercees, uipisi si nextegen-romtelecom, ei au UPC si orice problema au avut (extrem de rar), s-a trimis echipa si s-a rezolvat in aceeasi zi, cu telefoane de confirmare ca serviciile functioneaza ok.
Vom vedea cum va mai arata peste maxim 1 an ercees, fara Liga 1 (care a fost principalul argument de abonare pentru 90% dintre barbati), fara F1, fara Discovery, etc. Au intr-adevar niste super oferte de retentie, vor sa pastreze clientii punandu-i sa cumpere televizoare LEd la 13 milioane in rate care in magazin sunt 9-10 milioane sau tablete, cand toate magazinele ofera cum in rate televizoare in rate fara dobanda.

Edited by JanMakto, 16 March 2014 - 11:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate