Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Indexarea site-ului meu in google

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
incontri

incontri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2014
Salut,am o problema cu site-ul meu in indexarea paginilor in google si as dori putin ajutor din partea celor experimentati.
Sie-ul meu este un site de anunturi in limba italiana, este pe internet de 7 8 luni,dintre care ,cand este indexat de google nu este indexat asa cum ar fi normal si firesc cu descrierea site-ului sau meta-tag,imi indexeaza paginile intrun mod ciudat  si,anume cu jumatate de anunt iar jumatate arata pretul si orasul din anuntul respectiv,rog pe cineva sa ma ajute si sa imi explice de ce imi indexeaza paginile astfel si ce as putea sa fac,care ar fi problema sa o pot remedia deoarece am foarte putini vizitatori in jur la 20 zi.
imagine printscreen indexare google http://prntscr.com/2vt1cp
site : intimiincontri(punct)com
Folosesc cms Osclass

Ps: nu stiu daca am postat unde trebuia,daca am  gresit imi cer scuze,rog frumos ,moderatorii sa mute topicul unde ar trebui pentru acesta problema ,multumesc.

Edited by incontri, 25 February 2014 - 22:41.


#2
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 741
  • Înscris: 17.11.2010
http://www.wikihow.c...dexed-by-Google

#3
incontri

incontri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2014

 the1godfather, on 06 martie 2014 - 16:59, said:


Multumesc pentru raspunssi ajutor,insa am facut acesti pasi deja cu google webmasters tools am creat sitemap,errori in google webmaster nu am site-ul arata ca este indexat,dar problema este ca imi indexeaza doar titlu site-lui si descrierea,nu stiu de ce nu imi indexeaza anunturile care sunt adaugate pe site,sunt nou in acesti pasi si as multumi daca mar indruma cineva ce anume ar mai trebui sa fac,deoarece titlu este,descrierea,meta tag,keyworld este,descrierea fiecarei categorii de anunturi este creata,problema este ca nu indexeaza anunturile nu stiu care ar putea fi aceasta problema.
un printscreen la indexarea site-ului in google cu site:http://www.exemplu al meu site.com iar observ asta din imagine. http://prntscr.com/2.com/2yhgv7 rog pe cineva priceput sa ma ajute cu niste sfaturi,nu ma grabesc astept oricat,cand cineva are timp si imi poate raspunde.

Edited by incontri, 06 March 2014 - 22:54.


#4
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
Poti sa il indexezi usor folosind google webmaster tools
www.google.com/webmasters/tools/‎
te duci la Accesare cu crawler -> Preluare ca Google
Introcuci URL-ul care te intereseaza si ii dai Preluati.
Adresa iti va aparea intr-o lista mai jos si tot ce mai trebuie, e sa dai pe butonul Trimite la Index
Eu cand fac asta mi-l indexeaza in maxim o jumatate de ora. Dar parerea mea e ca o sa fie suficient sa indexezi sigur cateva pagini + fisierul robots.txt.

#5
incontri

incontri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2014

 andr3y_69, on 07 martie 2014 - 15:14, said:

Poti sa il indexezi usor folosind google webmaster tools
www.google.com/webmasters/tools/‎
te duci la Accesare cu crawler -> Preluare ca Google
Introcuci URL-ul care te intereseaza si ii dai Preluati.
Adresa iti va aparea intr-o lista mai jos si tot ce mai trebuie, e sa dai pe butonul Trimite la Index
Eu cand fac asta mi-l indexeaza in maxim o jumatate de ora. Dar parerea mea e ca o sa fie suficient sa indexezi sigur cateva pagini + fisierul robots.txt.

Multumesc andrey pentru ajutor,incerc sa fac si asa dar mar interesa ceva automat ca orice site deoarece am in jur la 100 de anunturi pe zi si ca sa trimit eu link cu link ar trebui timp,si cum lucrez am doar seara cateva ore,multumesc inca o data,altineva cu alte sfaturi? orice sfat sau ajutor e bine venit multumesc tuturor.

#6
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
Poti folosii meta tag-ul asta
<meta name="revisit-after" content="3 days">

ii spui cat de des sa iti indexeze situl.
Nu am testat dar cred ca treci "hours" in loc de "days" s-ar putea sa reusesti sa il indexezi mai repede. REPET! Nu am incercat sa schimb "Days"

Edited by andr3y_69, 08 March 2014 - 21:06.


#7
fl0riano

fl0riano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2008
Am si eu un site de anunturi https://www.adaugagratuit.ro lam tot adaugat in directoare web si indexarea in google merge greu , daca stie cineva alte metode seo de promovare ??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate