Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Pastile pentru memorie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
anarox31

anarox31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.02.2014
Buna! Ce as putea sa iau pentru memorie, dar sa mi-o imbunatateasca, dar nu sa mi-o ia de tot?! Multumesc.

#2
Soffty

Soffty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.02.2014
Bilomag Forte este foarte bun :) contine extract de Ginkgo Biloba, lecitina, magneziu si vitamina B6.

#3
anarox31

anarox31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.02.2014
Hmm.. am auzit de el. Nu stiu ce sa zic, mai astept raspunsuri, oricum o sa ma consult si cu farmacista si o sa merg la o farmacie naturista, mai degraba.

#4
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
La multe e mai mult efect placebo ...
Incearca niste multivitamine ...

#5
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 anarox31, on 25 februarie 2014 - 09:21, said:

Buna! Ce as putea sa iau pentru memorie, dar sa mi-o imbunatateasca, dar nu sa mi-o ia de tot?! Multumesc.
Antrenament.Asta-i cel mai bun pentru imbunatatirea memoriei.
Eu am de gand sa ma duc cel putin de doua ori pe luna la abacus.

Edited by Ulpiatraiana, 25 February 2014 - 09:54.


#6
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

 anarox31, on 25 februarie 2014 - 09:21, said:

Buna! Ce as putea sa iau pentru memorie, dar sa mi-o imbunatateasca, dar nu sa mi-o ia de tot?! Multumesc.
Daca nu e cu suparare, cati ani ai ? Si ce ocupatie ?
Poti fi tanara, si esti mai distrata, sa nu zic mai "aiurita"...si treci lucrurile usor cu vederea, nu le bagi in seama, nu dai importanta prea mare la ce se intampla in jurul tau. Iti sta mintea la baieti, sau altele..
Poti fi in varsta...60-65 de ani....asta este alta explicatie.
Poti avea serviciul de asa natura, esti prea ocupata, vrei sa le faci pe toate, si mai uiti din lucruri, unele chiar importante.

Edited by ursu_florin2002, 25 February 2014 - 09:57.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
http://medicamente.r...lofenoxat-compr  - dar numai daca ti-l recomanda un neurolog. Si nu mai mult de 30 de zile.

#8
anarox31

anarox31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.02.2014
Sunt copywriter intre 9 si 5, iar dupa-amiaza am cursuri la facultate. Nu sunt deloc aiurita, tocmai, sunt foarte interesata de ceea ce fac, de aceea am nevoie de un supliment care sa ma ajute sa ma concentrez si sa nu uit informatiile pe care le "inhalez" zilnic. Stiu foarte multe, dar in acelasi timp am mereu lapsusuri, iar asta tine de subconstient, care e ocupat cu procesarea informatiilor, trebuie sa ma concentrez in mai multe directii in acelasi timp, vreau sa incerc un "tratament" naturist (chiar si ceai), important e sa simt ca daca ma apuc sa citec ceva, a doua zi nu o sa am problema de a nu-mi aminti nici macar numele autorului sau al perosonajului. :D

#9
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Sper sa nu fie cu suparare, am folosit expresia "aiurita" pentru ca am vazut aici pe forum si copii de 12-13 ani care posteaza.  Nu stiam varsta. Nu stiam la ce te referi. In primul post nu ai specificat  nici un detaliu. Am crezut ca nu tii minte lectiile de la scoala...
Imi cer scuze.

Atunci te incadrezi la acea ultima idee care am scris-o in postarea mea.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Eu cred ca mai ai nevoie de ceva pauze. Sa-ti lasi creierul sa se mai destinda si el.

#11
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 anarox31, on 25 februarie 2014 - 10:20, said:

Sunt copywriter intre 9 si 5, iar dupa-amiaza am cursuri la facultate. Nu sunt deloc aiurita, tocmai, sunt foarte interesata de ceea ce fac, de aceea am nevoie de un supliment care sa ma ajute sa ma concentrez si sa nu uit informatiile pe care le "inhalez" zilnic. Stiu foarte multe, dar in acelasi timp am mereu lapsusuri, iar asta tine de subconstient, care e ocupat cu procesarea informatiilor, trebuie sa ma concentrez in mai multe directii in acelasi timp, vreau sa incerc un "tratament" naturist (chiar si ceai), important e sa simt ca daca ma apuc sa citec ceva, a doua zi nu o sa am problema de a nu-mi aminti nici macar numele autorului sau al perosonajului. :D
Concentrarea este o abilitate si se dezvolta prin antrenament.

 eiffel, on 25 februarie 2014 - 10:38, said:

Eu cred ca mai ai nevoie de ceva pauze. Sa-ti lasi creierul sa se mai destinda si el.
Tocmai,nu si-l foloseste prea mult de aceea cedeaza la cel mai mic semn de oboseala.

#12
anarox31

anarox31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.02.2014
Serios? Dar tu cat de mult ti l-ai folosit inainte sa postezi tampenia asta?

#13
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 24.02.2007
Folosesc pastile de memorie foarte bune, dar nu mai stiu unde le-am pus...

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004

 Ulpiatraiana, on 25 februarie 2014 - 10:53, said:

Tocmai,nu si-l foloseste prea mult de aceea cedeaza la cel mai mic semn de oboseala.

Sa fim seriosi. Am facut facultate la seral - la munca de la 6 la 14.30, apoi fuga la facultate ca aveam ore de la 16 la 20, la 21 ajungeam acasa.
La 22 ma culcam ca sa ma trezesc la 4.30 dimineata.
Se strange oboseala in timp. Fara un pic de relaxare as fi luat-o razna.

#15
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 anarox31, on 25 februarie 2014 - 10:20, said:

Sunt copywriter intre 9 si 5, iar dupa-amiaza am cursuri la facultate. Nu sunt deloc aiurita, tocmai, sunt foarte interesata de ceea ce fac, de aceea am nevoie de un supliment care sa ma ajute sa ma concentrez si sa nu uit informatiile pe care le "inhalez" zilnic. Stiu foarte multe, dar in acelasi timp am mereu lapsusuri, iar asta tine de subconstient, care e ocupat cu procesarea informatiilor, trebuie sa ma concentrez in mai multe directii in acelasi timp, vreau sa incerc un "tratament" naturist (chiar si ceai), important e sa simt ca daca ma apuc sa citec ceva, a doua zi nu o sa am problema de a nu-mi aminti nici macar numele autorului sau al perosonajului. Posted Image
Pai din cate zici tu aici, ai o problema. Nu dormi destul si creierul este suprasolocitat. Tot ce inveti se 'imprima' in timpul somnului, iar daca nu ai dormit destul, apar 'lapsusurile' si incurcatl informatiei. Nu ai lasat timp sa se sedimenteze.
Incearca daca poti sa dormi 30 min dupa amiaza. Ajuta mult. Apoi baga complexuri de vit b si ceva glucide din cand in cand

#16
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Sunt copywriter intre 9 si 5, iar dupa-amiaza am cursuri la facultate. Nu sunt deloc aiurita, tocmai, sunt foarte interesata de ceea ce fac, de aceea am nevoie de un supliment care sa ma ajute sa ma concentrez si sa nu uit informatiile pe care le "inhalez" zilnic. Stiu foarte multe, dar in acelasi timp am mereu lapsusuri, iar asta tine de subconstient, care e ocupat cu procesarea informatiilor, trebuie sa ma concentrez in mai multe directii in acelasi timp, vreau sa incerc un "tratament" naturist (chiar si ceai), important e sa simt ca daca ma apuc sa citec ceva, a doua zi nu o sa am problema de a nu-mi aminti nici macar numele autorului sau al perosonajului.
Un control la neurologie.Serios vorbesc.
Creierului unul bobocel tanar si frumos ca tine este apt pentru orice suprasolicitare si nu ar trebui sa aiba lapsusuri.Si din moment ce ai ajuns sa intrebi pe forum inseamana ca se intimpla frecvent si te ingrijoreaza.

#17
Soffty

Soffty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.02.2014
Cele mai bune sfaturi le primeste de la prietenul nostru pe care-l poti contacta aici.

#18
anarox31

anarox31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.02.2014
Va multumesc pentru sfaturi! Am inceput cu lecitina, incerc vreo 2 saptamani, o luna, macar stiu ca e produs naturist. O sa ma si relaxez mai mult, stiu ca trebuie, dar parca ma simt un pic vinovata cand stiu ca am ceva de facut, dar aleg sa stau pur si simplu sau sa am alta activitate. Cat despre Dr. House, imi place serialul, poate in concediu o sa fac un maraton si o sa-l urmaresc in continuare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate