Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Decodor cablu Kaon 1600 H.D.

- - - - -
  • Please log in to reply
818 replies to this topic

#73
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Eu am un decodor sd si unul hd si platesc 3 lei pt cel hd.Am sunat la r.c. pentru a le semnala anomalia.Peste doua zile m-au sunat si mi-au spus ca este normal pretul de 3 lei.Acum vreau sa fac o comanda de unul hd,poate au acest decodor kaon,si sa-l duc pe cel hd.Sunt curios cat voi plati daca il schimb.Daca iau si un cam ,platesc pt cam 3 lei ?

#74
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009
Pentru cam platesti 3 lei daca nu este primul echipament, sau il poti cumpara cu 100 ron fara chirie

#75
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007

View Postalexciupy, on 07 martie 2014 - 09:56, said:

Dar nu pot sa comand unul nou si pe cel vechi sa-l predau cind il ridic pe acesta?
Exact asa am de gand sa procedez si eu. Sa ne tii la curent cu rezultatul. Thx.

View PostAspru, on 07 martie 2014 - 21:19, said:

Va anunt de rezultat, vad ca mai sunt in situatia mea.
Sa nu ne uiti. :) Exact in aceeasi situatie sunt si eu: Cam in custodie + stb HD1 10lei chirie.

#76
schwarzys

schwarzys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.12.2009
am si eu acest decodor, din pacate inregistreaza programe in format .TRP (pe stick) care merge rulat doar pe TV. Cred ca orice program ai inregistra e "criptat" si nu se poate rula in PC.

#77
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006

View Postschwarzys, on 09 martie 2014 - 13:36, said:

am si eu acest decodor, din pacate inregistreaza programe in format .TRP (pe stick) care merge rulat doar pe TV. Cred ca orice program ai inregistra e "criptat" si nu se poate rula in PC.

Am incercat orice player program de convertit acele fisiere .trp si nu a mers, nici in linux (numai in linux poti vedea stik-ul) Si am incercat sa pun eu un film convertit in .trp si nu il vede.
Nici internetul nu merge pe el.. inca...

#78
schwarzys

schwarzys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.12.2009

View Postcosx23, on 09 martie 2014 - 21:20, said:

Am incercat orice player program de convertit acele fisiere .trp si nu a mers, nici in linux (numai in linux poti vedea stik-ul) Si am incercat sa pun eu un film convertit in .trp si nu il vede.
Nici internetul nu merge pe el.. inca...

stick-ul il poti citi in windows7 cu programul Paragon ExtFS for Windows

#79
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Salut.

Stie cineva aproximativ cam cat spatiu ocupa pe stick o ora de inregistare a unui canal HD ?

Multumesc.

View Posttudor75, on 09 martie 2014 - 11:02, said:

Exact asa am de gand sa procedez si eu. Sa ne tii la curent cu rezultatul. Thx.

Sa nu ne uiti. Posted Image Exact in aceeasi situatie sunt si eu: Cam in custodie + stb HD1 10lei chirie.

Si eu am cam in custodie ( 0 lei / luna )  + stb HD1 ( 10 lei / luna ).
Cam in 2 zile merg sa schimb decodorul ( doar daca voi primi Kaon ) si te anunt cat va fi chiria.

#80
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Postxndoe, on 10 martie 2014 - 10:11, said:

Salut.
Stie cineva aproximativ cam cat spatiu ocupa pe stick o ora de inregistare a unui canal HD ?
Multumesc.
(...)
În jurul a 6-6,5 GB, depinde de bitrate-ul canalului înregistrat...

#81
valentinb74

valentinb74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 22.02.2009
A incercat cineva daca usb-ul are activa functia de media player? Se pot vedea fisiere .mp3, .jpg, .avi si .mkv cu subtitrari? HD1 avea activa functia, nu?

Multumesc de raspuns

#82
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006

View Postvalentinb74, on 10 martie 2014 - 12:17, said:

A incercat cineva daca usb-ul are activa functia de media player? Se pot vedea fisiere .mp3, .jpg, .avi si .mkv cu subtitrari? HD1 avea activa functia, nu?

Multumesc de raspuns

Din cate am incercat eu nu, doar ce inregistreaza el.

#83
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Am si eu o intrebare vizavi de DVR? Pot seta sa imi inregistreze anumite programe in avans? Adica, cum ii la UPC, setez de azi ca maine vreau sa am o emisiune inregistrata dimineata, cand eu nu sunt acasa, si s-o vad seara Posted Image

Se asemenea, care-i faza cu "apps"? Posted Image

#84
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am primit si eu azi cutia minune, e faina, din pacate m-am ambalat degeaba cu porturile LAN si USB, vroiam sa transform TV-ul tatei, un LCD Panasonic, HD intr-un semi-smart TV, dar macar stick-ul de 16GB ii va ajunge sa faca niscaiva ingreistrari.

#85
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Am intrat in posesia acestui decodor azi. Chiria pe care o voi plati este de 5 lei / luna. Am returnat un Humax HD pt care plateam 10 lei / luna => platesc cu 5 lei mai putin pt un echipament HD mai performant .

Am incheiat un proces de predare primire pt Humax si un act aditional ( fara prelungire contractuala ) pt Kaon.

Mai am in custodie un CAM de care sunt multumit.

#86
alexciupy

alexciupy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 24.03.2012

View Postxndoe, on 11 martie 2014 - 09:51, said:

Am intrat in posesia acestui decodor azi. Chiria pe care o voi plati este de 5 lei / luna. Am returnat un Humax HD pt care plateam 10 lei / luna => platesc cu 5 lei mai putin pt un echipament HD mai performant .

Am incheiat un proces de predare primire pt Humax si un act aditional ( fara prelungire contractuala ) pt Kaon.

Mai am in custodie un CAM de care sunt multumit.
Cum ai procedat?

Ai facut cerere in casierie ?

In digicare, decodorul nu apare pentru a face comenzi!

#87
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Am facut comanda la data de  16 Ianuarie 2014 direct in digicare pt un Humax HD pentru ca asa cum ai remarcat nu exista Kaon HD in lista de echipamente de pe rcs.ro.

Email-ul si sms-ul prin care am fost anuntat sa merg sa ridic echipamentul le-am primit la data de 7 martie.
Atat email-ul cat si sms-ul fac referire la Humax HD : "Decodor HD Humax pe care l-ati comandat online, la RCS & RDS, este disponibil in punctul de prezenta ..."

Dupa ce am primit confirmarea ca echipamentul este in casierie am sunat la R C sa verific daca decodorul chiar este Humax sau Kaon. Din pacate cei din centrala nu au acces la aceasta informatie asa ca singura varinata a fost sa merg in casierie unde am obtinut informatia care ma interesa Posted Image si in acelasi timp am predat Humax-ul si ridicat Kaon-ul.

Asadar iti recomand sa faci comanda in digicare pt Humax HD ( oricum alta varianta nu ai ) si sa speri ca vei primi Kaon.

Succes!

#88
alexciupy

alexciupy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 24.03.2012
Multumesc,asa am sa fac!

#89
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View Postxndoe, on 11 martie 2014 - 09:51, said:

Am intrat in posesia acestui decodor azi. Chiria pe care o voi plati este de 5 lei / luna. Am returnat un Humax HD pt care plateam 10 lei / luna => platesc cu 5 lei mai putin pt un echipament HD mai performant .

Am incheiat un proces de predare primire pt Humax si un act aditional ( fara prelungire contractuala ) pt Kaon.

Mai am in custodie un CAM de care sunt multumit.
Este mai bun decat humax hd 2 ? Poti sa ne spui ?

#90
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postkhristy36, on 11 martie 2014 - 16:14, said:

Este mai bun decat humax hd 2 ? Poti sa ne spui ?

Nu am avut Humax HD2 ci HD1 deci nu ma pot pronunta.
Ce imi place insa la Kaon este PVR-ul si functia Pause Live TV cea din urma neffind disponibila pe Humax HD2.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate