Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Galaxy S5 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
12115 replies to this topic

#11989
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Postgumball3000, on 29 aprilie 2017 - 08:28, said:

asa am zis si eu pana am vazut cat de nasoale sunt s6 (fara sdcard), s7 are sticla aia pe spate + minciuna ca ar fi racit cu lichid, s8 are probleme cu ceva culor rosiatice si se restarteaza de nebun.
Ajungi sa devii cobaiul lor, sa le testezi mizeriile pana reusesc ei sa repare probelemele, asta in cauzl fericit, in care e vorba doar de soft.
PLus ca de la S% in sus zici ca sunt de unica folosinta, fara baterie detasabila, limite cu superglue, nu cu suruburi.
Am butonat un S8 la Samsung in Afi, si ma jur ca inaltimea aia in plus si forma alungita il fac sa fie ca o telecomanda. Plus absenta butonului fizic de home (care imi placea) si ecranul curbat (nu inteleg care e faza, ajuta cu ceva? In ce situatii e util? nu zic de ecranul cu margini rotunde, ci faptul ca nu mai au varianta normala, fata de S7, unde este S7 si S7 Edge).

#11990
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011

View PostAl3xandru35, on 29 aprilie 2017 - 13:54, said:

Am butonat un S8 la Samsung in Afi, si ma jur ca inaltimea aia in plus si forma alungita il fac sa fie ca o telecomanda. Plus absenta butonului fizic de home (care imi placea) si ecranul curbat (nu inteleg care e faza, ajuta cu ceva? In ce situatii e util? nu zic de ecranul cu margini rotunde, ci faptul ca nu mai au varianta normala, fata de S7, unde este S7 si S7 Edge).
Asta cu telecomanda a fost maxima  :lol:  Sincer nici eu nu inteleg de unde noua moda cu telefonul-telecomanda. Am vazut ca LG a scos acelasi tip de telefon si mi-aduc aminte de acele meme cu sabia dupa lansarea iPhone 5 sau 5S. Din cate se vede Samsung nu a mai avut rabdare si le-o ia inainte celor de la Apple. De la S9 asteptam sa il folosim pe post de iatagan.  B)

#11991
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,258
  • Înscris: 06.07.2007
l-am vazut si eu saptamana trecuta in media Galaxy. Sincer s8 m-a cam dezamagit. Ma asteptam sincer la altceva. S8 plus pare mai barbatesc, insa forma aia gen dildo taiat in doua mi-a cam taiat din entuziasmul cu care eram gata gata sa comand asa ceva inainte de a fi lansat oficial.
Asa ca am luat Mate 9. Macar arata a telefon chiar daca e maricel.
S5-ul care functionaeaza perfect vreau sa-l las in familie. Problema e ca in 2 locuri s-a cam cojit cromul de pe rama care inconjura telefonul. Mai am juma' de an garantie la el. Credeti ca se inlocuieste rama pe garantie? Asa ceva am mai patit la un telefon de 300 de lei no name. La s5 aveam pretentii mai mari, poate prea mari.

#11992
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
La mine s-a cojit rama in cateva locuri, in conditiile in care a fost tinut numai in husa Rinkle Fusion inca din prima zi. Ma gandeam sa comand o rama de pe Banggod la 5$ sa o schimb, dar ma mai gandesc. S5 cred ca a fost ultimul flagship de la Samsung la care s-au folosit cele mai ieftine materiale. L-am comparat cu S8 in Altex ieri. De rusine, am bagat imediat S5-ul la loc in buzunar Posted Image . Astazi mi-a ajuns si Xiaomi-ul din China, S5-ul va lua o pauza mai indelungata...Posted Image

#11993
Grizonat_Marian73

Grizonat_Marian73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 16.03.2015
Da nimic new...???

#11994
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Update lunar de securitate. ..încã

#11995
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017
Buna ziua!

Am si eu o porblema. Va rog sa ma scuzati daca cumva s-a vorbit despre ea, dar din pacate n-am atat de mult timp sa parcurg 667 de pagini. Sunt detinatorul unui telefon mobil Samsung Galaxy S5 (G900F) si am probleme cu semnalul. Cand l-am cumparat n-am avut. L-am cumparat de pe un site nou, liber la retea. A avut versiunea de Android 4.4.2.. Sa va dau un exemplu a problemei cu care ma confrunt. Am bunici care stau intr-o zona rurala. Casa e facuta din pamant batut cu ziduri de ~1m latime. Daca la inceput ma putea conecta la internet din interiorul casei si eram foarte multumit de viteza acum nu pot sa primesc nici macar apeluri. Singurul lucru care l-am facut e sa instalez update-urile primite de la Samsung (dar nu a intrebati dupa care am avut probleme ca nu mai stiu). Nu sunt vreun pasionat de telefoane. Schimb telefonul la 4-5 ani si dupa atatia ani arata tot ca nou. Am si un Samsung Gio 5660 pe care am dorit sa-l inlocuiesc, dar pe care tot trebuie sa-l folosesc sa ma conectez la internet pentru ca el poate. Acum as vrea sa stiu ce pot sa fac? Poate sa fie problema de la soft si solutia cea mai buna sa revin la primul android de care am fot multumit? Exista si alte variante? Reteua care o folosesc e Vodafone si softul actual e Android 6.0.1. Tot am sperat la un update care sa-mi rezolve problema, dar nimic.

Va multumesc pentru timpul acordat!

#11996
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011

View PostIPandele, on 16 mai 2017 - 15:58, said:

Buna ziua!

Am si eu o porblema. Va rog sa ma scuzati daca cumva s-a vorbit despre ea, dar din pacate n-am atat de mult timp sa parcurg 667 de pagini. Sunt detinatorul unui telefon mobil Samsung Galaxy S5 (G900F) si am probleme cu semnalul. Cand l-am cumparat n-am avut. L-am cumparat de pe un site nou, liber la retea. A avut versiunea de Android 4.4.2.. Sa va dau un exemplu a problemei cu care ma confrunt. Am bunici care stau intr-o zona rurala. Casa e facuta din pamant batut cu ziduri de ~1m latime. Daca la inceput ma putea conecta la internet din interiorul casei si eram foarte multumit de viteza acum nu pot sa primesc nici macar apeluri. Singurul lucru care l-am facut e sa instalez update-urile primite de la Samsung (dar nu a intrebati dupa care am avut probleme ca nu mai stiu). Nu sunt vreun pasionat de telefoane. Schimb telefonul la 4-5 ani si dupa atatia ani arata tot ca nou. Am si un Samsung Gio 5660 pe care am dorit sa-l inlocuiesc, dar pe care tot trebuie sa-l folosesc sa ma conectez la internet pentru ca el poate. Acum as vrea sa stiu ce pot sa fac? Poate sa fie problema de la soft si solutia cea mai buna sa revin la primul android de care am fot multumit? Exista si alte variante? Reteua care o folosesc e Vodafone si softul actual e Android 6.0.1. Tot am sperat la un update care sa-mi rezolve problema, dar nimic.

Va multumesc pentru timpul acordat!
Folosesti acelasi SIM in acel Samsung Gio sau un SIM diferit? Modul de retea e setat pe automat 4G/3G/2G sau automat 3G/2G? Daca e la tara, recomand mod automat 3G/2G.

Edited by skilton, 16 May 2017 - 16:09.


#11997
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017

View Postskilton, on 16 mai 2017 - 16:08, said:

Folosesti acelasi SIM in acel Samsung Gio sau un SIM diferit? Modul de retea e setat pe automat 4G/3G/2G sau automat 3G/2G? Daca e la tara, recomand mod automat 3G/2G.


Folosesc SIM-uri diferite. Cel din S5 e nou ,adica l-am luat cand mi-am cumparat telefonul pentru ca cel vechi nu se putea face microsim. Telefonul e setat pe LTE/3G/2G. Cand ajung o sa modific si setez doar 3G/2G. Am auzit ca poate sa fie din cauza prafului de la Sim. Am si curat-o cu un servetel, dar mai mult n-am stiu ce sa fac.

#11998
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
Verifica pe mod automat 3G/2G si daca situatia e la fel, incearca sa testezi cartela si in Galaxy Gio, daca mai ai acel adaptor de SIM. Ne anunti dupa ce schimbi modul automat. S5 nu gestioneaza foarte bine tipul de retea, eu pot confirma asta. Noroc ca l-am folosit f. rar in zone cu semnal mai slab.

#11999
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017

View Postskilton, on 16 mai 2017 - 16:24, said:

Verifica pe mod automat 3G/2G si daca situatia e la fel, incearca sa testezi cartela si in Galaxy Gio, daca mai ai acel adaptor de SIM. Ne anunti dupa ce schimbi modul automat. S5 nu gestioneaza foarte bine tipul de retea, eu pot confirma asta. Noroc ca l-am folosit f. rar in zone cu semnal mai slab.

Treaba e ca la inceput a functionat foarte bine cu aceeasi cartela. O sa verific tot ce mi-ai spus si o sa revin cu ce am descoperit. Multumesc pentru raspuns!

#12000
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
IPandele, iti spun din experienta ca S5-ul nu e cel mai bun la categoria semnal. Pe Digi 4G, cu releu pe bloc (ID 102076), abea prind 1-2 liniute in casa. Releul fiind pe bloc, intr-un bloc "comunist" de 8 etaje si eu la etajul 5. In schimb, observ ca intr-o zona unde inainte cu un S3 i9305 nu aveam semnal deloc, acum am minim 1 liniuta, deci este bunicel. Nu stralucit, dar bunicel. Daca esti pe unul dintre cei 3 granzi, vezi daca ai cum sa treci telefonul fortat in 2G, pentru ca asta e cea mai bine pusa la punct retea. Tine minte, 2G only sau incearca sa fortezi 2G din meniul de teste *#*#4636#*#* sau daca ai root, in meniul din partea din dreapta al aplicatiei Phone Info de vndnguyen, cauti 4636 in lista de coduri secrete.

#12001
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017

View PostAl3xandru35, on 16 mai 2017 - 19:02, said:

IPandele, iti spun din experienta ca S5-ul nu e cel mai bun la categoria semnal. Pe Digi 4G, cu releu pe bloc (ID 102076), abea prind 1-2 liniute in casa. Releul fiind pe bloc, intr-un bloc "comunist" de 8 etaje si eu la etajul 5. In schimb, observ ca intr-o zona unde inainte cu un S3 i9305 nu aveam semnal deloc, acum am minim 1 liniuta, deci este bunicel. Nu stralucit, dar bunicel. Daca esti pe unul dintre cei 3 granzi, vezi daca ai cum sa treci telefonul fortat in 2G, pentru ca asta e cea mai bine pusa la punct retea. Tine minte, 2G only sau incearca sa fortezi 2G din meniul de teste *#*#4636#*#* sau daca ai root, in meniul din partea din dreapta al aplicatiei Phone Info de vndnguyen, cauti 4636 in lista de coduri secrete.


Stiti ce nu inteleg. De ce la inceput a mers foarte bine? Internetul functiona mai repede decat la Gio si acum nu pot sa primesc nici apeluri. O sa fac asa cum m-ati sfatuit. Sper sa functioneze. Multumesc pentru raspuns!

#12002
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017
Sa va spun ce am realizat. Am facut cum mi-ati recomandat: sa folosesc Only 2G si drept rezultat pot sa primesc apeluri in casa. Semnalul e slab, dar decat "lipsa retea" e in regula si asa. Am pus si cartela in Gio si a functionat impecabil telefonul deci problema e clar de la S5. Va multumesc mult pentru ajutor!

Intrebarea ramane de ce a functionat la inceput foarte bine si acum nu mai reuseste sa se conecteze la internet nici din curte si daca reusesc 95% din timp merge foarte incet, iar 5% merge repede de zici ca nu-i acelasi telefon. Parca ar fi ca pala de vant. Poate sa fie de la versiunea de Android?

Edited by IPandele, 29 May 2017 - 16:12.


#12003
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Mai de graba e o problema de la operatorul de telefonie mobila.

#12004
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostIPandele, on 29 mai 2017 - 16:12, said:

Sa va spun ce am realizat. Am facut cum mi-ati recomandat: sa folosesc Only 2G si drept rezultat pot sa primesc apeluri in casa. Semnalul e slab, dar decat "lipsa retea" e in regula si asa. Am pus si cartela in Gio si a functionat impecabil telefonul deci problema e clar de la S5. Va multumesc mult pentru ajutor!

Intrebarea ramane de ce a functionat la inceput foarte bine si acum nu mai reuseste sa se conecteze la internet nici din curte si daca reusesc 95% din timp merge foarte incet, iar 5% merge repede de zici ca nu-i acelasi telefon. Parca ar fi ca pala de vant. Poate sa fie de la versiunea de Android?
Ce versiune ai? KK, LP sau MM? Sau e custom? (4.4-KK, 5.x-LP si 6.0.1-MM)

#12005
IPandele

IPandele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2017

View PostAl3xandru35, on 29 mai 2017 - 17:35, said:

Ce versiune ai? KK, LP sau MM? Sau e custom? (4.4-KK, 5.x-LP si 6.0.1-MM)

L-am cumparat cu 4.4.2.-kk (perioada cand a mers impecabil) si acum am ultimul 6.0.1. Acesta fiind singurul lucru care l-am modificat la telefon. Daca e sa revin la 4.4.2. ce probleme pot sa intampin?

#12006
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Poate sa nu mearga, adica sa aiba downgrade protection, sau bootloader-ul 6.0.1 nu accepta ROM-uri mai vechi. Mai bine il lasi asa, si la mine uneori am probleme cu semnalul slab, majoritatea timpului cand stau acasa, dar nu ma incurca. Schimb pe 3G si am semnal aproape full pe Digi. Spune si unde stai, ce oras/comuna/sat/etc. si pe ce retea esti, pentru ca imi pare ca esti la limita acoperirii pe 3G si/sau 4G.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate