Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sony Xperia Z2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2869 replies to this topic

#37
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008
TW = samsung Touch wiz

#38
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Vreau sa fac o rectificare mesajului de mai sus si anume, in loc de

Quote

Diferente se simte in casti, unde, plecand de la Z1, normal ca sunt nemultumit.
am dorit sa scriu
Diferenta se simte in casti, unde, plecand de la One, normal ca sunt nemultumit.

#39
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 YOUR_GOD, on 07 martie 2014 - 09:29, said:

Vreau sa fac o rectificare mesajului de mai sus si anume, in loc de

am dorit sa scriu
Diferenta se simte in casti, unde, plecand de la One, normal ca sunt nemultumit.
Deocamdata One dispune de cel mai bun sunet din lume pentru un smartphone.

#40
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

 enku11, on 07 martie 2014 - 18:32, said:

Deocamdata One dispune de cel mai bun sunet din lume pentru un smartphone.
Absolut!
Dar Sony poate lucra și aici. Calitatea sunetului este buna și la ei, numai volumul, nu. Deci, ceva 40% în plus la volum și se rezolva și asta. Daca nu cumva cei 40% se obțin cam greu.

#41
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca Sony limiteaza uneori sunetul telefoanelor lor, fiindca din cate am observat la Xperia Z dupa ce am trecut pe un ROM Custom parca avea si difuzorul voce, nu vorbea in soapta.

#42
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 YOUR_GOD, on 07 martie 2014 - 18:34, said:

Absolut!
Dar Sony poate lucra și aici. Calitatea sunetului este buna și la ei, numai volumul, nu. Deci, ceva 40% în plus la volum și se rezolva și asta. Daca nu cumva cei 40% se obțin cam greu.
Nu am ascultat muzica in casti la Z1,inca,dar am ascultat la One si am facut comparatie cu felul in care se aude la T-ul meu,diferenta pentru urechea mea consta intr-un sunet mai ,,dur",clar si mai puternic,da impresia ca oboseste auzul un pic mai repede.T are acelasi Walkman ca si Z1 dupa ultimul update si iti limiteaza volumul pentru a nu afecta auzul.Aici mai intervine si modelul de casti pe care il folosesti.

#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Poți trece peste limitare debifand o căsuță. One are, in opinia mea, sunet de calitate. Mie îmi place sa sune în primul rând bine, apoi tare. Apoi, poti oricand ezactiva Beats si alege un set de setari care ti se potrivesc. Ideea e ca daca vrei sa-ti sara basca, poti face si asta. Sony se aude bine, dar....nu sare basca :))

#44
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 YOUR_GOD, on 07 martie 2014 - 18:49, said:

Poți trece peste limitare debifand o căsuță. One are, in opinia mea, sunet de calitate. Mie îmi place sa sune în primul rând bine, apoi tare. Apoi, poti oricand ezactiva Beats si alege un set de setari care ti se potrivesc. Ideea e ca daca vrei sa-ti sara basca, poti face si asta. Sony se aude bine, dar....nu sare basca Posted Image)
Daca o debifez si pun castile fiului meu nu rezist 30 min fara sa sara basca.

http://www.phonearen...hind-it_id53626

#45
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Dar ce ne facem de controale?! Si ca idee, pune castile acelea pe One si o sa intelegi despre ce vorbesc.

#46
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 YOUR_GOD, on 07 martie 2014 - 18:59, said:

Dar ce ne facem de controale?! Si ca idee, pune castile acelea pe One si o sa intelegi despre ce vorbesc.
Cum am spus mai înainte,One are cel mai bun sunet și asta o spun specialiștii.Eu de când ma știu am ascultat muzica în special pe scule de la Sony și foarte rar pe altele. Poate ca din acest motiv apreciez Sony chiar dacă sunt scule mai bune decât acestea.

#47
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Voi comparati sunetul redat de difuzoarele telefonului?
Numai cu casti performante poti sa-ti dai seama ce inseamna un sunet de calitate, iar daca telefonul nu are un DAC pe 24 bit/192kHz nu mai are rost comparatia.

Ps HTC ONE audio DAC 16-bit/48kHz

Edited by kiario, 07 March 2014 - 22:24.


#48
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Poate stim si noi ce vorbim. Care-i treaba cu DAC-ul pe jack? In fine, One se aude Extraordinar de bine si Z1

se aude...bine.

#49
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu m-am referit la procesorul DAC al telefonului. Orice aparat audio care reda format digital si are iesire analogica are un procesor DAC, adica si telefoanele noastre au.
Ca sa asculti la calitate maxima o piesa in format necomprimat sau flac iti trebuie ca "scula" sa aiba un DAC pe 24 bit/192kHz,

Ps. Nu este valabil pentru cine asculta manele sau mp3-uri, sa nu mai zic de aia care asculta muzica la "boxele" telefonului.

#50
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Se pare ca niste diferente tot sunt.  http://pocketnow.com...medium=facebook

#51
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 kiario, on 08 martie 2014 - 06:46, said:

Eu m-am referit la procesorul DAC al telefonului. Orice aparat audio care reda format digital si are iesire analogica are un procesor DAC, adica si telefoanele noastre au.
Ca sa asculti la calitate maxima o piesa in format necomprimat sau flac iti trebuie ca "scula" sa aiba un DAC pe 24 bit/192kHz,

Ps. Nu este valabil pentru cine asculta manele sau mp3-uri, sa nu mai zic de aia care asculta muzica la "boxele" telefonului.
Uite ce teste s-au facut recent:

http://www.xperiablo...st-the-htc-one/

#52
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
design misto , tot timpul mi au placut sony...

insa niciodata nu o sa cumpar unul. dispretuiesc marginile alea groase si dispretuiesc faptul ca partile de sus si de jos sunt plastic in loc de ecran. e un telefon foarte mare comparativ cu ecranul ala. marginile laterale nu ar trebuii sa depaseasca 2mm iar cele de sus maxim 5 mm.
pe langa asta , cred ca cea mai proasta decizie a mea cand vine vorba de un telefon e sa iau unul cu butoane pe ecran. nu cred ca exista ceva mai ilogic si irational decat taste pe ecran.

STRICT din aceste 2 motive nu am cumparat niciodata sony. desi imi place softul , imi place camera , imi place ca au buton de camera , imi place designul sobru si super rafinat... insa exact dupa ce au facut tortul perfect au scris pe el "rahat" in loc de "happy birthday"

#53
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 12.04.2006
A aparut si la noi:
http://www.it-shirt....lack-86045.html

Nu stiu cat de seriosi sunt cei de la it-shirt.

#54
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
La ce descriere au la telefon, sunt foarte buni Posted Image

Quote

Fa cunostinta cu Xperia Z2. Un telefon Android care iti permite sa faci fotografii si sa realizezi video-uri ca niciodata inainte, pentru acele momente in care vrei sa rememorezi experientele trecute.

Quote

Xperia Z2 vine in culori extraordinare si are un ecran uluitor.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate