Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

bataie de joc la locul de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Pfff...ma inspaimanta povestile astea. Chiar imi pare rau pentru cei aflati in astfel de situatii. 500 ron / luna? 16 lei /zi? Eu dau zilnic 50 ron numa pe 2 pachete de tigari, cafele, sucuri. Sti, astfel de povesti trebuie sa motiveze tinerii sa faca orice este nevoie pentru a nu ajunge mai tarziu si ei in aceeasi situatie...Fiind un oras mic si fara prea multe posibilitati mai bine ramane acolo, asta e. Ii imoral ce se intampla dar gandestete ca o face pt tine, asa ca fa in asa fel incat suferinta ei sa nu fie in zadar si fa ceva cu viata ta.

#38
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010

View Postopop, on 20 februarie 2014 - 22:06, said:

va agitati aici ca un pepsi, ati uitat cu cine conversati




nu e ca si cand pustiu ar vrea sa invete la scoala sa nu ajunga ca ma-sa, necalificat

ce legatura are ? ca fac liceul la spiru haret sau la cel mai varza e tot aia..bani de facultate nu am.. daca fac la spiru la teoretic n-are nici o treaba cu munca, iar la tehnologic nu inveti nimic. de terminat oricum il termin, de bac nu stiu, cred ca o sa-l iau :)

#39
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

View Postopop, on 20 februarie 2014 - 22:06, said:

va agitati aici ca un pepsi, ati uitat cu cine conversati




nu e ca si cand pustiu ar vrea sa invete la scoala sa nu ajunga ca ma-sa, necalificat



totusi.....ne dam seama de caracterul domnului din conversatia avuta.....

hai sa nu ne coboram la nivelul acestuia....si sa-i raspundem la problema lui...


chiar daca nu merita, cred ca avem cum sa-l aducem "chinuit" pe calea cea buna.......pfaaaa....popa trebuia sa ma fac....

#40
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postb_o_G_d_a_N, on 20 februarie 2014 - 22:15, said:


ce legatura are ? ca fac liceul la spiru haret sau la cel mai varza e tot aia..bani de facultate nu am.. daca fac la spiru la teoretic n-are nici o treaba cu munca, iar la tehnologic nu inveti nimic. de terminat oricum il termin, de bac nu stiu, cred ca o sa-l iau Posted Image

Pe vremea mea, dădeai BAC-ul cu gândul să intri la buget la facultate, nu cu gândul să îl iei.

#41
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008

View Postb_o_G_d_a_N, on 20 februarie 2014 - 20:13, said:

...ce pot sa fac eu ca minor cu asta?...

Citind modul cum ai scris mesajul, iti spun ca unul din lucrurile pe care ar trebui sa-l faci este sa inveti (printre altele sa scrii corect).
Sa inveti bine, la scoala si din viata, ca sa ai un nivel cultural si tehnico-aplicativ care sa-ti permita in viitor sa-ti gasesti un loc de munca satisfacator, nu sa nu devii un "sclav" la randul tau.

#42
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postb_o_G_d_a_N, on 20 februarie 2014 - 22:15, said:

ce legatura are ? ca fac liceul la spiru haret sau la cel mai varza e tot aia..bani de facultate nu am.. daca fac la spiru la teoretic n-are nici o treaba cu munca, iar la tehnologic nu inveti nimic. de terminat oricum il termin, de bac nu stiu, cred ca o sa-l iau Posted Image

e bine ca ai asteptari mari de la viata ta

faci scoala de soferi si te bagi sofer pe duba, nu ?

Quote

sunt in jur de 100-200 fete acolo ..se duc pentru ca nu au din ce traii..majoritatea traiesc la limita..suntem mai animale decat animalele

ar putea fi scoala, cartea si invatatura o solutie la astea ? neah, va scot partidele din saracie cu  o  umbrela in campanie

adica,  e clar nu pot sa fie toti bianca, bote sau nutu camataru, nici macar cristea

Edited by opop, 20 February 2014 - 22:47.


#43
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010
am eu planurile mele :) aici e alt subiect

#44
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Stii cum e cu "am eu planurile mele" la 16 ani? La 20 de ani, o sa ai o revelatie: NU esti alesul.
Cat despre problema expusa-n topic, din pacate munca fizica, necalificata, e platita prost pentru ca e cea mai usoara. In schimb, munca intelectuala de aia e platita bine, pentru ca e grea.
Daca tu o sa continui cu scoala ca pana acum (iti stiu topicul cu ora de sport), din pacate, vei ajunge cam la fel.
Ca sfat, on-topic, poti sa-ti zic ca mama ta sa depuna plangere/sesizare la ITM de pe raza judetului in care locuiti. Ei sunt in masura sa analizeze activitatea care se desfasoara acolo.

#45
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
@Nero-d
Viata nu a fost prea usoara cu tine nu? si doresti la toata lumea sa pateasca ce ai patit tu... hai sa iti zic un secret: majoritatea se descurca foarte bine fara sa se chinuie ( asa cum ti-ar placea tie ).

P.S.
daca tu ai impresia ca vreun medic rezident se chinuie aici sau prin alta parte esti un pic asa mai .. naiv. ( daca ai fi fost un pic iesit din casa ai fi observat ca medicii de bine de rau o duc bine )

P.S.2
atitudinea ta este de un om limitat.

#46
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010

View PostLipsum, on 20 februarie 2014 - 23:04, said:

Stii cum e cu "am eu planurile mele" la 16 ani? La 20 de ani, o sa ai o revelatie: NU esti alesul.
Cat despre problema expusa-n topic, din pacate munca fizica, necalificata, e platita prost pentru ca e cea mai usoara. In schimb, munca intelectuala de aia e platita bine, pentru ca e grea.
Daca tu o sa continui cu scoala ca pana acum (iti stiu topicul cu ora de sport), din pacate, vei ajunge cam la fel.
care este drumul in viata?

#47
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu sunt in masura sa-ti raspund la astfel de intrebari.

#48
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010

View PostLipsum, on 20 februarie 2014 - 23:13, said:

Nu sunt in masura sa-ti raspund la astfel de intrebari.

pai atunci de ce imi spui ce trebuie sa fac? tu ai invatat? ai bani acum ? la scoala inveti sa muncesti pentru altii..te invata sa ai o viata monotona..banii pe care ii obtii dintr-o slujba normala te ajuta doar sa iti platesti facturile si niste distractie. eu vreau sa invat despre bani, cum sa fac bani si ce sa fac cu ei. fie ca esti sofer sau ca esti intr-o pozitie la o firma o sa ai cam acelas stil de viata..

#49
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010
Poate ca astfel de situatii vi s-ar parea oarecum normale la o fabrica de pantofi sau la o croitorie, ca de, patronii ie jegosi...

Dar hai sa va dau un exemplu tare: Am un prieten care lucreaza la cel mai mare producator de energie din romanica (firma de stat). Nu se platesc orele suplimentare, nu s-au platit niciodata, de la infiintare si pana acum. ITM-ul? Caca-pisu'! Si-a facut un cont fake de mail si le-a trimis o reclamatie la aia. Au raspuns ca trebuie cu nume si prenume... si ca inspectorii e obligati sa pastreze secretul identitatii, bla-bla. Tare, nu?

Romania, mandra floare!

Edited by FreeThinker, 20 February 2014 - 23:29.


#50
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postb_o_G_d_a_N, on 20 februarie 2014 - 23:24, said:

pai atunci de ce imi spui ce trebuie sa fac? tu ai invatat? ai bani acum ? la scoala inveti sa muncesti pentru altii..te invata sa ai o viata monotona..banii pe care ii obtii dintr-o slujba normala te ajuta doar sa iti platesti facturile si niste distractie. eu vreau sa invat despre bani, cum sa fac bani si ce sa fac cu ei. fie ca esti sofer sau ca esti intr-o pozitie la o firma o sa ai cam acelas stil de viata..
Cand o sa cresti, o sa vezi ca nu tot ce zboara se mananca. Da, stiu, cartile lui Kiyosaki sunt, in general bune, dar asta nu inseamna ca are dreptate 100%. Posted Image

Quote

Si-a facut un cont fake de mail si le-a trimis o reclamatie la aia. Au raspuns ca trebuie cu nume si prenume...
Cunosti ce dispune legea in cazul petiilor/reclamatiilor/sesizarilor?

#51
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010
Eu stiam ca se pot face reclamatii anonime la ITM...

#52
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
La nici o institutie a statului nu se ia in considerare sesizarea/reclamatia/petitia anonima, conform legii. Ele se claseaza direct, fara a se propune solutionarea acestora.

#53
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010

View PostLipsum, on 20 februarie 2014 - 23:36, said:

Cand o sa cresti, o sa vezi ca nu tot ce zboara se mananca. Da, stiu, cartile lui Kiyosaki sunt, in general bune, dar asta nu inseamna ca are dreptate 100%. Posted Image

Cunosti ce dispune legea in cazul petiilor/reclamatiilor/sesizarilor?

eu cred ca kiyosaki are dreptate. daca vrei ceva trebuie sa iti pui intrebarea de ce si apoi cum sa ajung sa am acel lucru. daca gandesc de acum ca nu am posibilitati si o sa raman fraier probabil ca asa o sa raman. in fine saptamana viitoare o sa strang dovezi si m-a contactat un baiat de pe forum care are un site si o sa aiba grija sa stie multa lume de treaba, iar apoi cred ca o sa fac niste sesizari pe la institutii ca si asa am prea mult timp liber

#54
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate