Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

long beach resort & spa - Alanya

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
corfotos

corfotos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.10.2012
Buna ziua,

Am dori sa mergem in acest an la acest hotel. In trecut am fost la Royal Wings, Royal Holiday Palace, Concorde si in ultimii doi ani la IC GREEN PALACE 5 HEUAI.
Am observat ca este cel mai ok din pct. de vedere calitate/pret.

Cu stima,

#2
Kandaon1987

Kandaon1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.02.2014
Sunteti setati exclusiv pe Turcia? Eu aici am fost in Belek http://www.papillon....-ZEUGMA---Belek . Recomand. Desi nu m-as mai intoarce in Turcia, e prea mare plictiseala. Doar mancare multa si atat.

Edited by Kandaon1987, 20 February 2014 - 15:32.


#3
corfotos

corfotos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.10.2012

View PostKandaon1987, on 20 februarie 2014 - 15:23, said:

Sunteti setati exclusiv pe Turcia? Eu aici am fost in Belek http://www.papillon....-ZEUGMA---Belek . Recomand. Desi nu m-as mai intoarce in Turcia, e prea mare plictiseala. Doar mancare multa si atat.

Normal, pentru familie cu 2 copii (acestia fiind inclusi in pret), trebuie sa fi prea cu lant la gat sau BMW ca sa spui ca nu este OK Turcia !
Aici includ servicii, pret, distractii, de toate. Daca vrei gagice ca la RioMAZARE, intradevar, ai dreptate dar le gasesti mai pe toate arterele principale din RO ...

#4
Kandaon1987

Kandaon1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.02.2014
Atunci spor la indopat. All inclusive pentru toata lumea, ce conteaza peisajul.

#5
galinei

galinei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2008
Un hotel bun pentru familiile cu copii, poate nu la nivelul celor din vacantele anterioare; ar fi mers un Papillon Belvil cu aqua park-ul deschis anul trecut, dar si pretul conteaza. Distanta cam mare fata de aeroport, dar cu copii cuminti merge.

Destinatie de vacanta mai buna ca Antalya pentru familii cu copii nu e.

Are cam tot ce trebuie pentru ca cei mici sa fie multumiti > Concept Ultra All Inclusive

#6
corfotos

corfotos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.10.2012

View Postgalinei, on 20 februarie 2014 - 19:49, said:

Un hotel bun pentru familiile cu copii, poate nu la nivelul celor din vacantele anterioare; ar fi mers un Papillon Belvil cu aqua park-ul deschis anul trecut, dar si pretul conteaza. Distanta cam mare fata de aeroport, dar cu copii cuminti merge.

Destinatie de vacanta mai buna ca Antalya pentru familii cu copii nu e.

Are cam tot ce trebuie pentru ca cei mici sa fie multumiti > Concept Ultra All Inclusive
Multumesc. Distanta nu prea conteaza, merg individual, nu mai conteaza 100 Km.

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View PostKandaon1987, on 20 februarie 2014 - 15:23, said:

Desi nu m-as mai intoarce in Turcia, e prea mare plictiseala. Doar mancare multa si atat.

Partea cu plictiseala este relativa. Nu va obliga nimeni sa va duceti la all inclusive sau ultra all inclusive.

Iar Kemer-ul este Kemer. Side este Side. Belek este Belek. Si nu Antalya, cum spune toata lumea ("Am fost la Belek, in Antalya.").
In Antalya nu te poti plictisi, oricat te-ai stradui.

#8
marianCB

marianCB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 02.07.2013

View Postflorinbad, on 21 februarie 2014 - 08:41, said:


Partea cu plictiseala este relativa. Nu va obliga nimeni sa va duceti la all inclusive sau ultra all inclusive.

Iar Kemer-ul este Kemer. Side este Side. Belek este Belek. Si nu Antalya, cum spune toata lumea ("Am fost la Belek, in Antalya.").
In Antalya nu te poti plictisi, oricat te-ai stradui.
da aşa este......

#9
corfotos

corfotos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.10.2012
Revenind la subiect, aveti ceva referinte despre "Long beach resort & spa - Alanya" ? M-am uitat pe tripadvisor si ****.

#10
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
La o cautare sumara dupa titlul topicului, am gasit pe net 21 review-uri in limba romana.

#11
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Hai sa va spun cum e cu hotelul asta, ca si eu am cautat pareri si nu am gasit
Am fost in iunie 2015, 9 adulti si 5 copii, si toata lumea a fost multumita. Personal, Alanya mi se pare camp cu tzarcuri - asa am ajuns la vorba lui Rott Posted Image  - dar asta e o paranteza
Hotelul este maaaaareeee, 625 camere, multe piscine - apa dulce, apa sarata, tobogane cu apa deschise toata ziua, pauza doar 30' la pranz, un mini-aqua-parc cu o galeata uriasa super racoritor si distractiv inclusiv pentru adulti, Luna Park deschis de 3 ori pe zi (16:30-17:45, 19:30-20:30 si 22:30-23:15), club de noapte in aer liber cu DJ profesionist si animator.
Ce nu m-a dat pe spate: mancarea; banala si obisnuita, nimic deosebit, uneori iti venea greu sa gasesti ceva interesant de mancare; prea multe amestecuri si combinatii, prea putine gratare, aceleasi prajituri seci, putine fructe.
Animatorii pun suflet si la capitolul asta nu te plictisesti all day long; barmanii - in special cei de la piscina sarata - foarte nepoliticosi cu speciile care nu vorbesc RUSA, dar si cu copiii. Au fost momente cand a trebuit sa ridic tonul la ei dupa ce copilul astepta pentru un suc de 15' si ei serveau doar rusnacii gretosi... Prea multi rusi, prea nesimtiti - se bagau in fata, in grup si la bar si la gozleme - prea tolerati de personal... Inclusiv la a-la-carte nu am reusit sa facem rezervari decat la 3 / 6, pe cand rusii erau invitati sa-si faca rezervari la toate din prima...
Cafea adevarata aveau doar la Coffee House, deschis 12:17, inclusiv frappe-uri si alte ghidusii, iar bere la sticla serveau la gradina de bere.
Frumoase spectacolele pe plaja, cu baie cu spuma, artificii si jonglerii cu focul facute din speedboat si skijeturi.
Legat de Long Beach Harmony: este deschis, noi am prins specatacolul dat special cu aceasta ocazie; bine, aripa este deschisa de ceva saptmanani, dar acum a fost inaugurarea oficiala. Ce e frumos in partea de Harmony: piscine suprapuse. O sa revin cu poze.

Daca mai aveti intrebari... raspund cu drag.

Si da, e un raport bun pret/calitate avand in vedere multiplele activitati pentru copii. Multumim Rott pentru sprijin in achizitia biletelor, chiar daca nu ne-ai incurajat sa mergem la tzarc :) da, e un tzarc, acum am inteles :) eu am comparat mereu cu Bodrum si Marmaris, dar Alanya e complet lipsit de forme de relief in zona litoralului :(

Edited by zugry, 09 July 2015 - 15:59.


#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@zugry

ai scris așa - dar Alanya e complet lipsit de forme de relief in zona litoralului

dacă ai fi ieșit din țarc măcar o zi ai fi văzut că nu e așa
orașul alanya și plaja cleopatra / damlataș precum și zona din imediata apropiere nu se încadrează la ce scrii tu

orașul alanya e un fel de marmaris dar românii, guțulani, nu merg acolo
de ce nu merg? simplu! pt că acolo deși este una dintre cele mai frumoase plaje meditaraneene, nu sînt țarcuri, ori românul e țărcar și grătărist Posted Image, vrea grătar mic dejun, prînz și cină deși niciun nutriționist nu recomandă așa ceva iar pe căldurile alea e o nebunie să halești grătare, d-aia majoritatea românilor au burți umflate și țuguiate

cît despre ruși...
unii mi-au spus că fără ruși e nasol
alții mi-au spus că hotelurile bune sînt doar alea în care vin rușii
tu zici invers
mai sînt și alții care spun la fel ca tine

fă o tură anul viitor pe la venosa didim sau palm wings kușadasi, hoteluri pline cu români și bulgari iar apoi vino și povestește-ne cum a fost

asta e, viața-i grea dar trece

Edited by rottweiler2007, 24 August 2015 - 12:52.


#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
cîteva poze ale hotelului Long Beach Alanya

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate