Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Sfat PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Vreau sa imi iau un ps4 dar m tare frica ca nu ma voi descurca in fps uri cu gamepadul imi puteti spune parerile voastre?:-)

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
stai bland Posted Image dupa 3-4 zile nu o sa ai treaba Posted Image . Inainte si eu aveam impresia asta , dar dupa 3-4 zile te obisnuiesti si chiar nu o sa mai ai treaba. Poate ti se pare greu pentru ca nu ai jucat mult, sau ai jucat odata la nu stiu cat timp, iar reflexele nu s-au obisnuit

Edited by Andreysc7, 20 February 2014 - 13:49.


#3
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Sal :-)te-am urmarit pe aici imi place ce scrii ..inca o intrebare banuiesc ca ai jucat si pe pc cum t s pare precizia la pc alergi cu tastatura si cu mouse te orientezi la gamepad treb s te cam opresti si sa fixezi tinta ?ce difere te simti obiectiv vorbibd intre tastatura mouse i gampad?

Aaa si nu vreau sa fac fixarea tintei automat sau ceva ca nu mai are nici un farmec atunci deci efectiv cum te descurci in fps

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Acuma joc pe PC ca mi -sa stricat ps3-ul in decembrie si sincer acuma parca imi place mai mult sa joc de la game pad. Cand pui tinta, impingi joystick-ul in directia dorita, si cand lasi , se opreste. Dar si aici e chestia ca daca impingi joystick-ul la maxim cand muti tinta, se misca mai repede, iar daca il impingi pana pe la jumate, se misca mai incet. Cu cat impingi mai mult joystick-ul cu atat se misca mai repede.

Un alt avantaj fata de tastatura si mouse este acela ca ii foarte confortabil sa joci de la gamepad. Te scufunzi in fotoliu si joci, sau de multe ori cand jucam la mine in camera, eram in pat , invelit pana la gat si jucam Posted Image .

Acuma la PS4 poti conecta castile la maneta, deci e un alt avantaj.

Singura chestie nasoala e ca au bagat si ei acel abonament , e undeva la 50E pe an. Dar nu e o problema asa mare, pentru ca daca iti permiti sa iti iei ps4 si jocuri, iti permiti sa platesti si abonamentu Posted Image .

Eu imi astept consola de la inceputu lu ianuarie Posted Image si abia peste 2 saptamani o primesc Posted Image

Edited by Andreysc7, 20 February 2014 - 14:06.


#5
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Poti sa alergi de ex si in timpul ala sa fixezi tinta si sa tragi ca pe pc?stiu sunt intrebari tampite scuze :-))

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
da. gameplay-ul e la fel doar ca joci de la gamepad .

Edited by Andreysc7, 20 February 2014 - 14:02.


#7
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Nu e pb de bani deci treb sa ai un cont de uk parca nu?dar playstaion plus ala de unde il iei la alea te refereau ca abonament nu?

Am vaz mukte pareri pe net cum ca toti spun ca in fps gamepad e praf etc si sunt exemple chiar pe youtub gamepard versus pc si m panicat dupa ce am vaz acolo

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
nu trebuie sa ai cont de uk , ci cand iti faci contul pui alta tara. Eu stau in Franta si am pus Romania prima data, ca na, vorba vine si aveam limite, dupaia am facut alt cont si am pus Franta ca tara.
Nu , acuma ai nevoie de un membership cum era la xbox ca sa poti juca online. Sincer nu am folosit niciodata playstation plus

Quote

Am vaz mukte pareri pe net cum ca toti spun ca in fps gamepad e praf etc si sunt exemple chiar pe youtub gamepard versus pc si m panicat dupa ce am vaz acolo

Eu iti spun din experiente personale, nu sunt genul care se ia de pc gameri sau de console gameri. Fiecare isi alege cum joaca
PS : probabil ca cei care spun ca gamepad-urile sunt praf sunt pustani care joaca pe PC si nu ai incercat niciodata sa joaca pe consola. S-au au incercat odata la cineva si vazand ca nu se pricep, au impresia ca e naspa. Dar nu ai cum sa te obisnuiesti intr-o singura zi. Sa joci la single-player pana te inveti si dupaia te bagi pe multiplayer

UPDATE : sa imi lasi si mie nickname-ul tau :D

Edited by Andreysc7, 20 February 2014 - 14:10.


#9
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Vreu sa cump jocurile din playsation market ca sa nu mai rulez cu discul cum fac?am inteles ca nu merge sa cumperi cu carduri de romania

Nicknameul de sofpedia? FilipBv

#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Asta sincer nu stiu sa iti zic :) . Eu imi cumpar jocurile din magazin

#11
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
M-am calmat iti dai seama ca acu clar imi iau ps4 dupa ce mi-ai zis de gamepad :-)daca ma lamuresc si cu playstation plus (care am inteles iti trebuie pt online si mai ai si jocuri gratuite pe viitor ) si cu cumpararea jocurilor online sa nu mai bazaie bluerayul aiurea sunt happy

Pai pana una alta si eu cred c le voi cumpara si dupa ce le joc le vand cred ca doar un racing ceva voi tine pt mai mult timp

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
pai daca mai astepti 2-3 saptamani o sa pot sa te lamuresc :D . Ma gandesc si eu ca acuma o sa am nevoie de playstation+ ca sa pot plati abonamentul

la refeream la nickname-ul de pe playstation network sa iti dau add :P poate jucam vreodata ceva impreuna :)

#13
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Oo ar f fain daca ne-am lamuri ..nick de ps nu am sunt afon vreau s trec de pe pc pe ps4 cu jocurile probabil tot FilipBv voi pune dar oricum ne auzim pe aici bro

#14
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Andreysc7
Ai ps3 acum?


#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
am avut dar s-a stricat in decembrie. Il aveam de vreo 2 ani , dar partea e buna ca am platit 70E in plus cand l-am cumparat pentru o garantie pe termen mai lung, garantie de rambursare. Si uite ca s-a stricat la fix :lol: . Dupa ce s-a stricat , m-am dus cu consola la ei, mi-au dat un bon de cumparaturi de 300E (atata a fost ps3-ul cand l-am cumparat), iar cu acel bon + diferenta, am facut rezervare pentru ps4 :) . L-am platit integral iar cand il primesc in stock, ma anunta sa merg sa il iau :)

#16
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Si eu astept sa apara la eMag si cu o garantie extinsa nush ce magazin mai are garantie extinsa in afara de eMag, stau linistit :-)

Daca are cineva informatii legate de playsation plus si plata jocurilor online astept sugestii :-)

Edited by FilipBv, 20 February 2014 - 17:06.


#17
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007

View PostFilipBv, on 20 februarie 2014 - 14:13, said:

Vreu sa cump jocurile din playsation market ca sa nu mai rulez cu discul cum fac?am inteles ca nu merge sa cumperi cu carduri de romania

Nicknameul de sofpedia? FilipBv

Cumperi carduri valorice si incarci walletul. Apoi poti cumpara din Store. Dar nu de pe cont de Romania.
Carduri valorice pentru UK gasesti la Altex/MediaGalaxy sau:
http://www.allromedi.../UK-&-USA--PSN/
http://www.cdkeys.co...ion-network-psn
http://www.electronicfirst.com/


In abonamentul PS Plus primesti jocuri gratuit in fiecare luna. Le poti juca doar cat timp ai abonamentul activ.
http://us.playstatio...aystation-plus/
http://uk.playstatio...laystationplus/

#18
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
gvingi76 multumesc mult de sfat :-)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate