Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

galaxy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#37
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Va rog puteti sa imi spuneti daca garsoniera de la ap 27 etaj 4 s-a vandut sau e goala inca?
Multumesc.

#38
bybyta

bybyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.05.2014

View Postbulan60, on 28 mai 2014 - 15:54, said:

Va rog puteti sa imi spuneti daca garsoniera de la ap 27 etaj 4 s-a vandut sau e goala inca?
Multumesc.
de ce nu intrebati dezvoltatorul?
http://www.galaxy-re...ro/imobile.html aici apare dat..

Edited by bybyta, 28 May 2014 - 15:57.


#39
alexiastoican

alexiastoican

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.04.2014

View Postbybyta, on 16 mai 2014 - 19:24, said:

si nu vi se pare cam mult tinand cont ca euro la vanzare e mai mic? v-a mai pus ceva in plus de diferenta de bani?
Ba da. Ptr ca ar insemna o diferenta de curs valutar de vreo 2.500 de euro si sunt cam disperata. Dar astia au fost termenii dezvoltatorului si acum e cam tarziu sa mai pot face ceva. Anul trecut a avut curs de 4,5 si a pierdut el, iar anul asta l-a urcat la 4,6

#40
aureliordan

aureliordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.06.2014
buna seara ,pentru cei ce sau mutat in blocul 1 cum vi se pare e ok????

au inceput lucrarile pentru alsfaltare se aude ceva???
ati avut probleme cu apa ,gazul,curentul???

#41
aureliordan

aureliordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.06.2014
???????

#42
alexiastoican

alexiastoican

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.04.2014

View Postaureliordan, on 03 iunie 2014 - 20:13, said:

buna seara ,pentru cei ce sau mutat in blocul 1 cum vi se pare e ok????

au inceput lucrarile pentru alsfaltare se aude ceva???
ati avut probleme cu apa ,gazul,curentul???
Eu nu m-am mutat încă (am rezervat în blocul 2), așa că nu pot să îți spun cum este, dar despre asfaltare pot să îți spun că se vede ceva miscare, in sensul ca au adus vreo 3 utilaje care s-au apucat sa scurme pamantul de pe Amurgului fix inainte de alegerile europarlamentare si au adus niste piatra, dar acum ramane de vazut daca vor continua lucrarile si cand vor termina. Intre timp e jale de fiecare data cand ploua.Ai luat si tu ceva la Galaxy?

#43
aureliordan

aureliordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.06.2014
Da blocul 2 ap.22

Singura problema ar fii asfaltul dar si mai mare canalizarea pluviala sper ca se va rezolva cat mai repede...

A

#44
fundeanumarius

fundeanumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.04.2014
salutare,
si eu sunt viitor proprietar in blocul 2....am vazut ca s-au apucat sa asfalteze strada

#45
bybyta

bybyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.05.2014

View Postfundeanumarius, on 11 iunie 2014 - 19:27, said:

salutare,
si eu sunt viitor proprietar in blocul 2....am vazut ca s-au apucat sa asfalteze strada
inca nu sa o asfalteze...mai precis piatra..licitatia ptr asfalt a fost contestata...o sa se faca iar..

#46
aureliordan

aureliordan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.06.2014
sa dea dumnezeu pana ne mutam poate o sa si asfalteze....!!!!!

#47
fundeanumarius

fundeanumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.04.2014

View Postbybyta, on 11 iunie 2014 - 22:19, said:

inca nu sa o asfalteze...mai precis piatra..licitatia ptr asfalt a fost contestata...o sa se faca iar..

am inteles ca s-a refacut licitatia dupa acea contestatie si a fost castigata de o alta companie. Acum inteleg ca este totul ok privind licitatia si atribuirea acesteia, si s-au apucat de treaba, dar din pacate greu, asa cum se deruleaza orice contract cu statul. Inceputul a fost greu, poate pana ne mutam este gata asfaltul...sau macar pana in toamna...sa nu ne mai batem cu noroi :))

#48
fundeanumarius

fundeanumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.04.2014
salutare,circula zvon in "sat" ca saptamana asta incep sa toarne asfalt pana aproape de galaxy.in continuare raman problemele cu "vecinii"Posted Image

#49
faml80

faml80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.02.2014
sa speram ca nu va fii doar un zvonPosted Image ,,au inceput scandaluril in bloc???
Posted Image sau ce probleme????

#50
fundeanumarius

fundeanumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.04.2014
Problema ar fi cu vecinii din blocul acela care este intrat cam mult in strada...am inteles ca sunt ceva "erori" de masuratori.
Am inteles ca si din cauza lor s-au mai impotmolit lucrarile, si trebuie sa "mute" blocul ceva mai in spate, nu stiu ce numar au ei acolo dar cred ca ma intelegi despre ce bloc vorbesc.
Cica vor asfalta pana in dreptul constructiei de beton de langa galaxy, apoi se vor "certa" cu dezvoltatorul cu blocul problema...
Poate se rezolva cumva anul asta...sper sa nu mai prind noroi pe amurgului...:D

#51
faml80

faml80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.02.2014
la care din bloc faci referire??? nr 1?. sau cel ce urmeaza sa fie construit vis a vis de nr1

#52
fundeanumarius

fundeanumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.04.2014
salutare,

am vazut asfalt pe amurgului, sau cumva am visat????
se pare ca incepe sa mai semene a strada...poate scapam de noroi...uraaaa
cum stati cu evaluarile??? cand se preda la cheie blocul, stiti? nu prea s-au tinut de cuvant dezvoltatorii cu termenul... tipic romanesc...

#53
alexiastoican

alexiastoican

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.04.2014
Da, a inceput asfaltarea, dar problema ar fi ca mai toata lumea vorbeste pe forumuri despre asfaltarea pana la tiviere, cladirea de beton de langa blocul nostru (chiar, stie cineva mai multe despre acea cladire? citisem ca face prefabricate din beton, dar mai functioneaza?) Asadar, se pare ca nu vom beneficia prea curand de asfalt pana in dreptul blocului si vom continua sa ne umplem de noroi.

Cu evaluarile depinde cum se misca fiecare cu dosarul la banca. La cateva ap. au fost deja evaluatorii. Pe scara e posibil saptamana asta sa se apuce de gresie. In weekend varuiau pe casa scarii.

Edited by alexiastoican, 21 July 2014 - 12:18.


#54
Laura_21

Laura_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.08.2014
Hello viitori vecini :)
Am rezervat un apt in blocul care se ridica acum, dar am inteles ca abia prin martie va fi gata.

Edited by Laura_21, 02 August 2014 - 15:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate