Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ciobanesc caucazian , sange , diaree , apa , voma . Un sfat va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#91
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Tom e la veterinar cu mine . a mancat . ( putin ca atat ia dat veterinaru . dar este bine . ce ma speri este ca am gasi dimineata ceva. foarte galben si apos . nu stiu daca e pisu sau voma . dar oricum merge mai bine . mananca ...

#92
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Pishu e lichid iar voma e mai vascoasa, nu e ca apa. Doar daca a vomitat ceaiul de menta dar tot ar trebui sa aiba aspect diferit.

#93
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
nu stiu ce naiba era dar era foarte galben si apos ... de aia tot spun ca , cred ca era urina pentru ca stiu ca a mai facut galben .. de la vitamine parca zicea doctorul ca apare culoarea aia .

temperatura este buna , tot vrea sa manance ,sa bea apa . pe aici nu a mai  vomat .. vrea sa plece , tot trage de branula aia . se uita la noi , este foarte prezent cat nu il intind pe jos sa stea cuminte .

doctorul spune ca nu ma mai tine azi toata ziua la perf . doar ii face injectile .

#94
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Sunteti scapati!

Bravo tie ca nu l-ai lasat sa moara...


Ti-a zis medicul ce si cum sa ii dai sa manance?
Chiar daca a vomat asta noapte, daca nu a fost hemoragica, nu te speria.

#95
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
yey.a scapat catalul :D

#96
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Acum sunt acasa cu el , cand am plecat de acolo , a latrat si sa dat la un maidanez (credea ca ii fura mancarea pe care o aveam in mana) . Acum ii dau asa putina mancare , dar des , la intervale de 30-40 min ca-sa vad cum se comporta . Ma mai duc si pe la 18:00 pentru injectii . Daca azi este bine si manaca , bea ceai si nu vomita maine nu ii mai face perfuzii , doar injectii .

Sper sa fie bine si azi , sa pot spune odata A INVINS PAROVIROZA !

#97
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
A scapat, ptiu pe el! Sa ai grija de el, intre voi tocmai s-a creat o super-realatie. Stii cum se zice, prietenul la nevoie se cunoaste;)

#98
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
A mancat azi ceva?

#99
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Da , aproximativ un pumn de mancare  pana acum (conserva speciala) si sa zic asa o cescuta de ceai de menta . acum ii mai dau putin la 9 si la 12 noaptea . apoi maine dimineata . Sper sa fie bine . am niste emotii de nu va imaginati .

Azi a fost foarte bine Tom , a latrat , temeratura buna , scaunul mai normal . Tom imi da labuta cand ii zic , se urca pe mine cand vin cu mancare ,,, este o bucurie imensa sa il vad asa .

Doamne ajuta sa fie bine ,

#100
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Am iesit cu tom am dat o tura de cartier , parca este baiat crescut la bloc . Cum am coborat a facut un scaun aproape normal (negru,maroniu) ,si  pisu de doua ori . Acum i-am dat si putina conserva si 3,4 linguri de ceai . Sper sa nu imi fac vreo surpriza pe parcursul serii , sa vomite urat sau ceva . Oricum deja pot dormi mai linistit .

Edited by aWp_viTal, 25 February 2014 - 22:36.


#101
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Cum a fost noaptea lui Tom?

#102
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Aseara a fost foarte bine , am iesit cu el putin si-a facut nevoiele , apoi o plimbare scurta si aia a fost , a mancat , nu a vomat ... foarte  bine .

Acum doar ce am venit cu el de la veterinar , am cumparat doua conserve Trovet Intestinal si ProPlan (tot asa ceva cu Digestion) . Mi-a recomandat sa ii dau tot asa putin si la interval de 1,2 ore din conserva pana diseara iar apoi sa ii dau si boabe , o cescuta la 2,3 ore ca-sa vedem cum se comporta . Iar ca lichide , ii dau tot ceai de menta , asa putin si tot la 2 ore .

Ma gandeam sa o tin pe boabe si conserve din astea dedicate , 2,3 zile . apoi sa ii dau carne fiarta(pui),orez ...boabe . Ce parere aveti ?

#103
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Totul in regula si azi?

Cei doi sharpei cum sunt?

#104
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Da , scaune bune pentru perioada prin care a trecut , nu a mai vomat , se simte bine , manaca , bea , se scutura , se urca pe mine , da din coada ... . totul este bine . Cred ca pot spune ca a invins !!!

Sharpeii sunt si ei destul de bine , unul dintre ei chiar a ciugulit putin azi si nu au mai vomat de ieri . Sper sa se faca si ei bine , ca-sa se poata tavali din nou cu Tom Posted Image

Attached Files



#105
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
Am citit de la inceput postul , cu atata suspans cand nu mai aveai nici o speranta si ziceai ca sufeara, pana cand ai zis ca e bine.
Multa sanatate :). Am unul acasa, exact la fel as putea spune.
Numai bine :)

#106
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
aseara i-am dat un pumn de boabe din alea usor digerabile de la proplan , dar ne le-a acceptat stomacelu si le-a vomat . a vomat doar boabele . dar in rest este super bine , parca mai bine ca ieri , a facut mai devreme un scaun normal (tare) a latrat toti maturatorii .... se simte bine . deci mai aman cu boabele . acum incerc orez , si tot conserva ca vad ca aia a mers bine . ceaiul nu cred ca ii face probleme (ceai de menta)

#107
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Tine-l pe hrana umeda cateva zile.
Linistit poti amesteca din conserva cu un pic de orez.
Sanatate!

#108
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Daca boabele sunt Purina EN(enterogastric) sunt ok. Ii poti da boabele inmuiate in apa fiarta si racita si cred ca nu le va mai vomita. Alta varianta ar fi Royal Canin Intestinal Low -Fat. Vezi ca mai e un sortiment de R.C. Intestinal cu procent de grasime mai mare. Sa nu-i dai din acela .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate