Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Ciobanesc caucazian , sange , diaree , apa , voma . Un sfat va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#109
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Incerc sa inmoi boabele in apa fiarta , racita ... poate nu le vomita . Dar acum astept sa termin conserva asta ultima si orezul .

#110
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Mai, dar catelul cum a fost azi?
:)

#111
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Foarte bine , a mancat , a baut , scaune normale , latrat , merge binisor (inca nu cu "capul pe sus" mereu) ... se urca pe noi cand ii aducem mancare . Ce pot sa spun , foarte bine . El acum sta pe balcon , cand intram la el este foarte fericit , da din coada , se alinta

#112
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Ce ma bucur ca este bine, parca retraiesc povestea mea.
Din experienta mea cu parvo sa intrebi medicul daca nu are nevoie de o cura de calciu dupa ce se pune bine pe picioare.

#113
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Pai oricum vroiam sa revin la petphos dupa ce il vad ca sa pus pe picioare , o sa intreb medicul oricum inainte . Si da , cred ca si calciu ar fi bun . Acum trebuie sa recupereze greutatea pentru ca a slabit aproape 20kg . Au mai avut un caucazian la univet(cel mai renumit cabinet din constanta) care avea 80kg si a plecat dupa o lupta cu parvoviroza cu 53kg , in doar 9 zile . La caini de talie mare am inteles ca si pierderile sunt muult mai mari .

Eu pana acum il hraneam cu bosh junior maxi , o mancare premium . Si ii mai faceam eu orez cu oase de vita , oua , mamaliga , carne de vita/pui ...supa . Dar ma gandesc serios sa merg pe ceva super premium , ceva de top gen Hill's , Royal sau ProPlan si hranit la "pahar" adica 600g/zi si un complex de vitamine . Acum nu stiu , mai citesc , daca tot dau o caruta de bani pe un kg de royal(ex) ma gandesc ca are tot ce ii trebuie si este mai multumit . Darsi orezul,carnea,mamaliga,branza etc de casa sunt sfinte . Chiar nu stiu ce sa fac .

Nu este vorba de bani , pentru ca tot acolo ajung . Dar vreu sa fie multumit si sanatos bine dezvoltat , are 9 luni macar acum sa il ajuta sa se dezvolte frumos . Tatal lui are 67-70kg .

Edited by aWp_viTal, 27 February 2014 - 21:06.


#114
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Marcile enumerate de tine sunt scumpe si nu sunt mai bune ca  Bosch.

#115
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Nu te contrazic , nu esti primul care spune oricum . Nu ma pricep asa bine la astea oricum . Recomanzi altceva ? Dar tot in pretul ala per kg . Pentru ca mai mult deja mi-se pare exagerat .

#116
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Deocamdata, pana se reface complet mergi pe aceeasi hrana. Abia dupa aceea te poti gandi sa-i schimbi mancarea, schimbare care se face treptat cam in 7-10 zile. Eu le dau la ai mei Acana miel si mar sau Brit Care Adult large breed. Acana e mai scumpa dar Brit Care are un raport pret/calitate foarte bun adica ma costa 13lei/kg iar calitativ e peste Royal. Cu Acana Junior large breed unul din cainii mei a avut scaune moi si am mai auzit si alte cazuri de catei care nu au suportat Acana. Altora in schimb, le merge excelent. Dar tu ai un caine de talie gigant si ii trebuie o hrana cu un continut mai mic de proteine si grasimi.  Cineva mi-a zis ca hrana Marcus Muhle e foarte buna fiind presata la rece . O gasesti pe zooplus. Eu nu le dau fiindca varianta pentru adulti are doar 10,5 % grasime, ei sunt de talie medie, stau afara si le trebuie o hrana cu minim 13% grasimi. Dar pentru al tau ar fi ok iar pretul e de 14,6lei/kg daca iei un sac de 15kg sau 13,3 lei daca iei 2 saci. O hrana foarte buna e si Guabi Natural, il gasesti la magazinul  Animax de la Carrefour sau la comanda online - 243 lei/sacul de 15kg

Edited by Freddy12, 27 February 2014 - 23:28.


#117
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Taste of the Wild. Dar e scumpa ca naiba: aproape 3 milioane sacul.

#118
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
TOTW nu ar fi prea recomandat pentru un caine de talie gigant. Una ca are prea multe proteine si in al doilea rand fiindca aproape toate sortimentele de hrana grain-free contin  cartofi care nu sunt  buni pentru un caine care va avea inca multe luni de acum incolo o sensibilitate digestiva. Unul din cateii mei facea gaze de la Taste of the Wild.  Singura hrana grain-free pe care ar suporta-o ar fi, in opinia mea, Lupovet IB Derma. L-am folosit cu succes la un caine cu diaree cu sange. Are avantajul ca se poate da si pe termen mai lung avand tot ce e nevoie pentru nutritia unui caine. Costa 322lei/ sacul de 15kg.

#119
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Cum e Tom?

#120
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Yup. Si eu sunt curios

Edited by miromulus, 04 March 2014 - 01:10.


#121
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Va raspunde el cand se termina cu  criza din Crimeea. Cred ca e militar si  este la unitate fara posibilitatea de a intra pe net.

#122
Der_Anfang_Angriff

Der_Anfang_Angriff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 01.01.2013
Posted Image Nadajduiesc mult că Tom, cățelul de ciobănesc Posted Image caucazian este mult mai bine acum
și îmi exprim nădejdea că deși are origini caucaziene Posted Image Tom nu o sa devină un agent al rusofililor Posted Image

#123
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Pai, caucazienii sunt antirusi. S-au dat lupte grele pentru ocuparea Caucazului in urma cu 100-200 ani si nici acum nu e liniste pe acolo.

#124
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Salut baieti ,

Tom este foarte bine , cred ca in zilele alea in care zacea facea full'ul la baterii , are o energie de neimaginat , iar la greutatea lui mi-se pare foarte interesant sa zic asa :) . Manaca bine , nu a mai vomat ... doar mai face diaree din cand in cand , dar cred ca se simte foarte bine . Usor usor revine si la greutatea normala , acum are 44kg . Este disperat dupa mancare , ar manca si lemne saracul ... :P

#125
gaussboneta

gaussboneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 28.04.2013
Excelent!

#126
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
OF-Topic:
Da sunt militar , am participat la diverse "activitati" si pot sa spun ca sunt avizat sa imi dau cu parerea legat de NATO vs RUSIA . Realist vorbind Rusia nu face fata "lui nato" , dar tot realist vorbind NATO defapt este compus din 2,3 tari , dintre care 2 deja mai au putin si ii lauda pe unchiul Putin . Singura putere reala este SUA , care dupa cum vedeti este foarte diplomata ba chiar incearca sa il nu il supere pe unchiu' . In schimb Obama chiar daca este mai diplomat si nu isi incordeaza muschii prin exercitii militare este si el pregatit sa trimita supersonicele ...
Problema reala este ca Romania este de partea americii , putin ne-a avertizat , sa nu aprobe RO inceprea unei baze militare alea "prietenilor nostri" americanii  .... pamblica sa taiat de mult :P sampania sa baut...
Daca doamne fereste RUSIA accentueaza miscarile astea , la Kogalniceanu va fi aglomerat ... iar Putin se incordeaza de pe acum , dar cu US Air Force la doi pasi .
-------------
Va salut si va doresc numa' bine !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate