Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

totul despre gradina mea de la constructie solarii la cules

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
650 replies to this topic

#307
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007

View Postvladislav25, on 30 martie 2014 - 12:04, said:

Cat despre rasaduri as vrea sa stiu cat dureaza repicarea unei tavi de 288 celule ca sa pot face o estimare!multumesc

Am zis cu 8 posturi mai sus:

Un om trebuie sa repice 1 tv288 in 6 tv45 sau 4 tv70 in circa 75 de minute, timp in care se include si preparatul si pusul substratului in tavite.

Se poate chiar si mai repede daca e bine antrenat.

Attached File  Slr 01.JPG   440.89K   162 downloads

Eu am desfiintat tomatele din solarul neincalzit dupa 15 noiembrie. E buna o soba, totusi, in caz de necaz, mai ales cand vrei productie.

Edited by jumborom, 30 March 2014 - 17:57.


#308
vladislav25

vladislav25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 05.12.2010
Am inteles, deci la 45 000 mi-ar trebui vreo 200 de ore impartit la cati oameni gasesc...acceptabil, oricum acum sunt cam suparat sa mai socotesc fiindca am gasit cred vreo 1000 de fire inghetate ca in poza....asta e vremea ce sa ii facem!

#309
Alin1me

Alin1me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 14.02.2013
Depinde si zona

#310
vladislav25

vladislav25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare, am o nedumerire si va cer un sfat celor care stiti!Cum castravetii mei sunt prea multi si nu imi incap in solar, vreau sa ii pun in camp cu folie mulch dar nu stiu cu ce sa ii acopar ca sa depaaseasca frigul !sa fac un tunel dar nu stiu ce sa pun pe el: Agril sau folie?\
daca pun folie e destula aerisirea la capete(am lungimea de 30 metri)?sa pun folie si noaptea sa mai pun deasupra si un rand de agril?la ce inaltime ar trebui facut tunelul? Deasemenea vreau sa pun 2 randuri pe un pat intercalate cu folie mulch , picurare si plase (alea speciale de agatat cu ochiuri mari) dar nu stiu care e distanta optima intre randuri si intre plante!Aceiiasi tehnologie vreau sa o folosesc si la rosii! va multumesc

#311
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009

View Postvladislav25, on 02 aprilie 2014 - 16:52, said:

daca pun folie e destula aerisirea la capete(am lungimea de 30 metri)?

Mie imi cam place de tine (de fapt imi plac toti oamenii harnici)!
Daca nu mi-ai placea te-as pune sa stai 5 min in tunelul ala de folie (pe la pranz) ... sa vezi cum este
in tunel ... Posted Image

Nu este suficienta aerisirea doar pe capete!
Din loc in loc mai ridici folia!

Bafta multa! ... ca ai nevoie, la cate rasaduri ai pe acolo!

#312
vladislav25

vladislav25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare, astazi am mai plivit odata primul pat ;am sa fac maine poze sa ii vedeti iesiti  iar cat despre tunel cred ca am sa pun folie din 2 bucati care sa se imbine la mijloc si astfel voi face aerisirea\descoperirea zilnic completa a tunelului!Asa e bine , ce credeti?

Edited by vladislav25, 03 April 2014 - 19:16.


#313
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Pai daca tot te bagi la lucru manual lasa folia dintr`o bucata si gata, cred ca`i mai putina munca.

#314
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Un celebru inotator tine conferinta de presa si anunta ca va traversa Canalul Manecii pe sub apa tinandu-si respiratia.
Toti reporterii erau uimiti de cele declarate.
Unul intreaba ingrijorat "Adica va veti tine respiratia toata distanta asta?".
Inotatorul, sigur pe el, raspunde "In nici un caz Sir. Este prea mare distanta. Ma voi ridica la mijlocul distantei ca sa mai iau o gura de aer proaspăt.
:)

Edited by meganedoi, 03 April 2014 - 22:51.


#315
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,038
  • Înscris: 17.03.2005
Ridici folia pe lateral, lasi cateva zone neingropate, le fixezi cu ceva scanduri pe care pui pietre grele. Alternativ, stanga_dreapta.
Folie, nu agril. Ai nevoie de efect de sera.

#316
Bybanul

Bybanul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 395
  • Înscris: 01.08.2013
Ce se mai petrece pe la tine Vladislav?
Cum s-au descurcat plantutele pe frigul asta?

#317
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Nimic? Nici o noutate?

#318
Bybanul

Bybanul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 395
  • Înscris: 01.08.2013
Vladislav ori munceste pe branci in perioada asta, ori s-a intamplat ceva ce nu vreau sa gandesc/scriu cu frigurile astea.
Sper ca totul e ok si sufera doar de "munca acuta".

#319
BadJoke

BadJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.06.2004
Hai Vladislav nu ne tine in suspans.... zi-ne cum mai merg treburile. Iti faci tu timp cateva minute si pt noi....
Spor!

#320
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013
Sa-l fi suparat cu ceva de nu mai vorbeste cu noi?
Acceptam si bunele si relele, numai zi ceva.

#321
Bybanul

Bybanul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 395
  • Înscris: 01.08.2013
Din ce vad a fost activ ultima oara pe 7 aprilie asa ca nu a mai intrat. Om vedea cand (daca mai) intra ce sicum....

#322
vladislav25

vladislav25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare si Hristos a inviat! Nu va suparati ca nu am mai intrat de multisor dar am avut probleme si cu calculatorul si am mai ramas si fara net vreo cateva zile dar pana la urma sa rezolvat!Am sa fac mai tarziu ceva poze sa vedeti cum mai stau, sper ca maine sau sambata sa ma apuc de plantat rosiile! Va explic mai multe cand revin cu poze !

#323
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Adevarat a inviat! Asa mai omule ca se 'usca' topicul. Ia`ti timp si fa un post lung plin de detalii si poze Posted Image

#324
Bybanul

Bybanul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 395
  • Înscris: 01.08.2013
Vladimir, mai aveai nitel si te "calcam" sa vad ce mai faci. Mi-ai starnit curiozitatea.
Ma bucur sa aud ca totul e in ordine pe la tine si ai trecut cu bine de vremea asta capricioasa. Asteptam detalii si fotografii.

Edited by Bybanul, 23 April 2014 - 10:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate