Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

HTC One M8

- - - - -
  • Please log in to reply
1907 replies to this topic

#37
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Linkul de mai sus.

[ http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/14/03/m8-yet-another-leak/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/14/03/m8-yet-another-leak/gsmarena_002.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Sper să aibă vreun rol banda neagră cu sigla HTC (cititor de amprente?) pentru că altfel e de cacao.

#39
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostMoshuXXL, on 10 martie 2014 - 09:50, said:

Sper să aibă vreun rol banda neagră cu sigla HTC (cititor de amprente?) pentru că altfel e de cacao.

din pacate e de cacao...

primul ONE e genial pentru ca are butoane fizice , asta nou e o bataie de joc. au facut un telefon super calitativ si super performant si apoi au pus butoane ON screen. si asa partea de jos a telefonului e IMENSA si fara nici un rol.


oare cand industria tel mobile va ajunge la concluzia ca lumea vrea EDGELESS ecrane si nu vrea plastic de pomana.

DACA LG g2 avea butoane fizice il cumparam in o secunda. dispretuiesc marginile la toate telefoanele si dispretuiesc butoanele pe ecran.

#40
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Marginile alea sun groznice, la fel si inegalitate difuzoarelor...pacat, inca o dezamagire.

#41
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostDaniJ90, on 10 martie 2014 - 20:46, said:

Marginile alea sun groznice, la fel si inegalitate difuzoarelor...pacat, inca o dezamagire.

nu stiu de ce sau nu vad motivele pentru care terminalele noi au designuri idioate... galaxy s5 e o dezamagire MARE , noul htc e alta dezamagire. se pare ca firmele nu invata nimic din ce ar trebuii sa invete. ma asteptam ca noul htc one sa vina cu VECHILE butoane capacitive de pe htc one X , TOATE 3 si nu tampeniile alea de pe primul one. ma asteptam sa vad o camera ultrapixel de 8 mega...

sunt producatori care nici macar nu i am luat in considerare... sony , lg... nici macar nu se merita sa ma enervez sa vad telefoane super performante insa care au margini mai mari decat asia sau butoane pe ecran. de exemplu , LG g2 mi se pare EXTREM de frumos si de smecher... are margini mici si se observa ca au incercat sa faca ceva bun , insa cand vad butoanele alea pe ecran imi vine sa il sparg. xperia Z1 e o tampenie cu niste margini imense si cu butoane pe ecran...


sunt fost posesor de HTC ONE S si sincer htc e firma mea preferata la telefoane mobile , insa am ajuns indiferent... mi a placut tot timpul htc sense si tot timpul mi a placut ca htc face lucrurile diferit... insa acum au deviat asa de mult de la designul htc one X , S incat nu mi mai plac telefoanele lor.

eu cred ca cine va reusii sa inglobeze ce e mai bun de la toti producatorii va vi lider de piata...

as vrea un telefon cu ecran SAMOLED , cu htc sense si cu butoane capacitive ca la samsung (TOATE capacitive) si cu margini mici ca la LG g2. toate bagate in un terminal facut din aluminiu cum e htc one.

insa acum , toti dezamagesc , noul htc e o dezamagire... noul s5 e o dezamagire... lg a fost tot timpul o dezamagire iar sony sunt niste tampenii la design.

#42
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Inca un film cu HTC One 2.

Edited by andrei_andyground, 11 March 2014 - 02:18.


#43
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postn3utr1n0, on 10 martie 2014 - 22:39, said:

insa acum , toti dezamagesc , noul htc e o dezamagire... noul s5 e o dezamagire... lg a fost tot timpul o dezamagire iar sony sunt niste tampenii la design.
Recomand Nokia. Posted Image

Mie-mi plac butoanele frontale pe ecran dar la One M8 e pierdere de spațiu sub ecran. Foarte mare. Iar grila de sus asimetrică e sub orice critică. Puteau să integreze măcar simetric camera într-o parte și senzorul de prox. în cealaltă.

Lateralele și spatele sunt frumoase. Camera, fie ea și dual, e un fâs dacă nu e de 8 MPx. În condițiile astea Samsung, LG, Sony și Nokia dau MUMU HTC-ului la capitolul cameră.

Edited by Ouroboros, 11 March 2014 - 03:33.


#44
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006

Quote

The so-called Duo Camera will allow the user to choose the focus point and create bokeh effects. The camera will also enable 3D effects.
http://www.gsmarena....s-news-8002.php

#45
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008
Am înțeles ca cei de la Samsung au jucat ieftin,  de genul Apple ,  unde râdeau ca niște cretini cand iphone 5 a adus doar un rand de ecrane,  dar ei ce au adus de la galaxy s3?  Nimic...

Astea fiind spuse,  ce pantofari au angajat cei de la HTC  anul acesta in R&D?  Deci efectiv e o bătaie de joc "noul"  telefon, pentru ca au aruncat un design asimetric,  un sunet mai prost (adio beats)  si o lupa inestetica sa spele rușinea unui senzor de PATRU megapixeli vor sa îmi bage mana în buzunar căutând ~500€?? Efectiv regret ca mizeria asta va purta același logo ca si telefonul din dotare.

#46
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008
Toate ca toate dar cu bateria se pare ca au festelit.o... iar... 2600. Si are si 1kg-840g adicalea exact 160g.


#47
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Cred ca au luat-o razna producatorii astia de telefoane...incredibil.

#48
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008
E păcat, dupa un telefon care a marcat ceva in evoluția Android sa apară gluma aceasta,  oricum HTC nu era într-o poziție financiara încât sa încerce marea cu degetul ca si Samsung cu S5,  de aceea mie tare frica ca vor ajunge în scurt timp o companie vândută la bursa pe bani de țigări pentru giganti domeniului (veni Nokia,  Motorola etc.) Prin urmare,  trag de one cat mai mult,  probabil trec la Iphone 6 când apare prin toamna dacă nu se zgârcesc la material si vin cu un ecran de minim 4.5 sau Xperia Z2 dar e cu cântec cel din urma din oarece motive.

#49
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
HTC Technical Translations #4: ZOE

#50
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Se schimba situatia daca e asa cum se spune:

http://www.gsmarena....a-news-8057.php

#51
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010
....situația e exact aceeași. Ideea e să nu confunzi firmele. Cei de la OnePlus nu au nici o legatura cu HTC.

#52
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

Quote

The Chinese TENAA listing confirms a number of specs, but mostly things we had heard before: five-inch 1080p display, 2GB of RAM, Snapdragon 801 – no surprises there. But under the entry for the phone’s camera, it lists two resolutions: 16MP and 4MP.

Link.
Link 2.

[ http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2014/03/Untitled.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010
Mda...tot da clasa de departe la capitolul design...

#54
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008
Mare, prea mare pt 5in.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate