Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

HTC One M8

- - - - -
  • Please log in to reply
1907 replies to this topic

R10

R10

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ce versiune de Android este recomandată pentru baterie, și eventual fluiditate?

SebyD

SebyD

Radio de la A la... Play!

Cea mai recentă. 6.

printf

printf

New Member

• Grup: Members

View Postcaiuscorneliu, on 26 iulie 2017 - 11:38, said:

Bateria am schimbat-o eu. De două ori. Nu durează mai mult de jumătate de oră, chiar dacă e unul dintre telefoanele unde schimbatul acumulatorului e cu cântec. Un service ok, chiar și de cartier poate face lucrarea. De ce am schimbat de două ori? Pentru ca primul acumulator m-a ținut vreo patru luni iar următorul tot cam așa. Ambele erau originale, noi, în țiplă. Tind să cred că au stat în depozite peste doi ani și deși sunt sigilate nu-și mai țin capacitatea. Acum i l-am dat cuiva care îl ține mai mult în priză. Am lăudat aici telefonul, mi-a plăcut mult, dar am jurat că nu mai dau vreodată mai mult de  1500 pe un telefon. One M8-ul l-am luat la apariție și a fost vreo 2500.

Nu se schimbă niciun șurub. Telefonul e prins cu adeziv, cea mai proasta idee după părerea mea. Șuruburile scoase la dezmembrare evident se refolosesc când îl face la loc.

In alea 4 luni de utilizare, ce SOT aveai? Foloseai custom rom + kernel ceva sau stock-ul?

View Postkondrei, on 26 iulie 2017 - 11:45, said:

Ok, merci de răspuns. Atunci mă duc să o schimb și eventual revin cu păreri aici. Da, unul nou sare de 1000 de lei și nu aș da mai mult pe un tel

Chiar te rog, merci!

In alta ordine de idei, l-am scapat pe jos, s-a fisurat putin in partea de sus stanga, s-a facut  o sagetiga mica in sus, display-ul e ok merge, n-are nicio problema, dar camera de pe spate nu mai merge, o sa ajung cu el la un service, dar pana atunci poate aveti vreo idee de ce numai merge

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

În jur de 4 ore SOT aveam. Rom-ul stock, fără root sau alte optimizări de consum. Problema e că în jur de 25% se închidea din senin.

printf

printf

New Member

• Grup: Members
@caiuscorneliu
Ciudat, pentru ca tot 4 ore am si eu SOT cu bateria asta si nu cred ca a fost schimbata (l-am achizitionat sh in urma cu o luna) si tot asa se stinge in jurul la 15-20%, dar pe custom rom. Pe stock tot asa pateam si aceeasi poveste si cu SOT-ul.

Edited by printf, 03 August 2017 - 14:03.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Atunci când se stinge la alt procent decât zero e semnul clar că acumulatorul e pe ducă. Nu mai poate ține activități intense și nu mai are capacitate. Unul din acumulatoarele noi mi se închidea după vreo patru luni pe la 40%, era mai rău decât cu cel original.

R10

R10

Senior Member

Telefonul nu este recunoscut pe niciun calculator (am incercat pe unul cu windows 7, pe unul cu windows 10, si pe linux). Am intrat in setari, la usb, am banuit ca e selectat doar "Just charge", si vroiam sa bifez data transfer (sau ceva de genul), dar pe optiunea USB nu pot da click, este cu gri, ca si cum nu ar fi disponibila. Am incercat cu cablul de date original, si alte 2 cabluri distincte, de incarcat se incarca, doar ca nu este recunoscut. Degeaba intru in device manager, nu apare nimic. Si daca dau add device, nu reusesc sa dau de el. Ce as putea sa incerc?

Attached Files

• Attached File  1.png   138.71K   30 downloads

Edited by R10, 07 August 2017 - 19:55.

Wzzz

Wzzz

• Grup: Moderators
Sa ii cureti mufa de incarcare, sa ii schimbi mufa de incarcare sau sa ii schimbi placa de incarcare.

R10

R10

Senior Member

Am observat ca dupa ce ii dau restart si il conectez la calculator / laptop, imi apare meniul din poza, dar degeaba selectez oricare optiune, tot prima ramane selectata in permanenta

Attached Files

• Attached File  1.jpg   96.08K   30 downloads

R10

R10

Senior Member

Durează cam 8 ore să se încarce complet. Nu este de vina încărcătorul, am incercat cu mai multe, și la alte telefoane durează normal, aproximativ 2 ore. Care ar putea fi problema?
Bateria cred că este originala, pentru că nu de închide telefonul la 15-20%, și sunt mulțumit de cum ține

Edited by R10, 16 August 2017 - 11:13.

SebyD

SebyD

Schimbă și cablul USB.

R10

R10

Senior Member

Am incercat cu 2 cabluri, dar același lucru

SebyD

SebyD

Probabil are defect la mufă.

HtcOneM8

HtcOneM8

Junior Member

• Grup: Junior Members
Aceeasi problema am avut o si eu,defectul este la mufa trebuie schimbata mufa lightning,in schimb la mn e degeaba ca am bateria dusa si pe la 20-25% se inchide. Am patit odata si cu 40%.ceva remedii?

Wzzz

Wzzz

• Grup: Moderators
Alta baterie!

TheFlooder

TheFlooder

Senior Member

Am si eu o problema, am HTC One M8 si am trecut pe Android 6, vad ca la memorie am 330 MB liberi chiar daca dau clean memory din aplicatia ES Task Manager, la Cache am 503 MB si daca dau clean cache scrie "0 MB cleaned", si nu mai dispare 500 ala, pana sa trec la android 6, cand cleanam cache disparea mereu MB aia, iar memoria urca dupa clean, nu mereu dar mai urca.
Ce e de facut ? Ca se tot aduna la cache...pana cand ? Cum se sterge ?
La Memorie la fel, aveam 600 acuma chiar si cu android 6, apoi treptat am 330 ocupata cu aplicatiile inchise, inainte aveam frecvent si 850 MB liberi.

Edited by TheFlooder, 22 August 2017 - 22:11.

SebyD

SebyD

Android știe ce are de făcut cu resursele RAM. Nu trebuie să faci nimic decât să închizi aplicațiile din multitasking-ul nativ de Android.

TheFlooder

TheFlooder

Senior Member

Da, inchid ferestrele din ecranu adica le imping cu degetul in sus si dispar, dar atunci de ce mai sunt aplicatii gen ES task manager daca nu trebuie sa faci nimic ?! Ce rol mai au alea ?
Oricum aseara aveam 600 MB memorie libera, era okey, dar cache se tot aduna si NU pot sa-l sterg.
Uneori trebuia sters ca in anumite situatii daca nu se sterge cache aveam probleme cu unele aplicatii dupa ce le inchideam. Ai raspuns doar la intrebarea cu memoria RAM, si mersi de raspuns.
Intrebarea pe care am mai pus-o era si de ce pe androidul din 2014 vara puteam sterge cache cu ES task manager, iar acuma nu si scrie "0 cache cleaned"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate