Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

HTC One M8

- - - - -
  • Please log in to reply
1907 replies to this topic

#1819
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Clar ca merita. La majoritatea Allview-urilor e doar o chestiune de timp pana se intampla ceva (asta nu inseamna neaparat ca si al tau va avea ceva). Dar HTC M8 e un telefon foarte bine optimizat. Nu va primi update la Android 7, dar te va tine cativa ani

#1820
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012
Cumpara cineva Touchscreen pentru acest model? Am un touch nou nout...

#1821
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Pret?

#1822
Morphinnne

Morphinnne

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.01.2016
Salut, am si eu o problema cu un HTC One M8. De nicaieri, ecranul telefonului ramane negru indiferent daca ii dau restart, il conectez la PC sau incerc sa fac orice altceva cu el. Pot primi apeluri, dar nu pot raspunde la ele. Beculetul este aprins cand se incarca, toate functiile au ramas aceleasi. Nu mai stiu exact ce android are, dar e ultimul suportat de telefon. Am incercat odata sa-i dau restart folosind Volume si Power si s-a aprins, dar s-a stins dupa ce l-am blocat. Va rog, daca cunoaste-ti vreo solutie, le astept! Am vrut sa intreb si aici inainte sa merg cu el la un service. Multumesc!

Edited by Morphinnne, 30 April 2017 - 17:27.


#1823
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Ai incercat o resetare la setarile de fabrica, inteleg ca pleaca in recovery sau in fastboot?
Daca da cred ca doat service-ul il mai face. Mi-e teama sa nu fie vreo problema cu grafica din cauza incalzirii succesive, ceva gen problema chipset grafic la laptopuri.
Bafta!

#1824
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Service !!! Nu cred ca mai ai ce sa faci la nivel de consumator.

Edited by keta, 30 April 2017 - 17:30.


#1825
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
scoate bateria si lasa sa stea circa 10.15 minute fara si apoi repune bateria si apesi butonul power decat,.la htc se reseteaza functiile si intra in recovery in acest fel,incearca si asa.de acolo dai factory reset si bootezi apoi,

Edited by masni, 30 April 2017 - 21:04.


#1826
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
M8 nu are baterie detașabilă. Recomand să nu încerci să îl deschizi de capul tău, ci să îl duci la service dacă sfaturile de mai sus nu rezolvă problema.

#1827
Seth2016

Seth2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2017
Buna ziua tuturor! Poate ma ajuta si pe mine cineva...am un htc one m8 si nu mai citeste sim cardul...l-am cumparat online de la stockisti.it si dupa IMEI era pt vodafone germania...am incercat scos si rebagat simul,resetat la setari de fabrica-nimic-nu vrea si pace.E cineva care ma poate ajuta? Cunostintele mele tehnice in domeniu sunt limitate dar bine indrumat ma descurc! Multumesc!

#1828
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Dacă nu merge nici cu alt SIM, la service.

#1829
Seth2016

Seth2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2017

View PostSebyD, on 07 mai 2017 - 14:20, said:

Dacă nu merge nici cu alt SIM, la service.
Nu merge nici cu alt sim.Am fost cu el aici si nu se baga niciun chinez,zice ca nu se poate. Am vorbit si in Romania la reprezentanta si mi-a zis unu de acolo ca numai magazinul de unde l-am cumparat sau vodafone Germania ar putea face ceva. Cu germana stau prost,ar mai ramane magazinul de unde l-am cumparat (o sa incerc maine sa i-au legatura cu ei). Credeam ca pot gasi pe aici pe cineva care are o solutie.Oricum multumesc!

#1830
onutcristian

onutcristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.10.2012
Va salut am un htc m8 care a mers impecabil un an si ceva.
Am instalat android 6 pe el.
Ideea e ca de vreo luna tot primesc mesaje gen google play s-a oprit, olx s-a oprit si uite asa ia toate aplicatiile la rand.
Am incercat sa fac toate procedurile, am dat si resetare la setarile din fabrica,si wipe din recowery dar degeaba ,problema reapare.
Telefonul nu are root.
Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu un custom rom...

#1831
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Salut.

Stie cineva un un "service" bun care decodeaza telefonul?

#1832
HtcOneM8

HtcOneM8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.05.2017
Salut! Am un htc m8 cu 2 mari probleme:1.mufa lightning e stricata sau deteriorata,pentru ca nu mereu mi se incarca din prima,trebuie sa i gasesc o anumita pozitie telefonului,si la incarcatorul original imi arata"slow charging";2.mufa jack e stricata,sau cel putin asa pare;cand vreau sa bag boxele totusi imi intra,dar cand bag casti de orice fel pur si simplu nu intra tot jack-ul,intra si daca nu e presiune (adica sa-l tin eu cu mana acolo) iese putin,incat sa nu mi-l recunoasca telefonul si sa nu fie conectat la casti. A mai intalnit cineva problemele astea?

#1833
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Sunt defecte mufele.
Se pot schimba.

#1834
HtcOneM8

HtcOneM8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.05.2017
Am incercat chestia asta si majoritatea service-urilor au spus ca e complicat la htc-uri(banuiesc ca se refereau ca e carcasa unibody) si ca nu se baga ei la asa ceva.

#1835
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
E destul de complicat dar nu imposibil.

#1836
Freiherr

Freiherr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2017

View PostHtcOneM8, on 20 mai 2017 - 17:43, said:

...majoritatea service-urilor au spus ca e complicat la htc-uri...si ca nu se baga ei la asa ceva.
Nu stiu la ce service-uri ai fost tu de te-au refuzat. Du-te si tu la unul mai serios si cu personal competent.
Eu am schimbat mufa de incarcare la al meu (M9 Plus) si m-a costat 150 RON.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQjJkkoks5Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate