Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

BOUTIQUE MALL SRL - O FIRMA CU ANGAJATI MINCUNOSI SI DE O NESIMTIRE CRASA

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Sa incepem .
In primul rand vreau sa-mi cer mii de scuze moderatorilor pentru cuvinele mai putin ortodoxe .

Ma numesc Manea Rudolf si sunt din Galati iar la data de 17.01.2014 am comandat de pe WWW.B-MALL.RO
Attached File  Mall Boutique.jpg   106.65K   136 downloads
doua perichi de blugi Levi's 559 in doua variante de culoare .
Attached File  Levi's 559 - Andi.jpg   95.93K   137 downloadsAttached File  Levi's 559 - Standardize.jpg   95.65K   106 downloads
La data de 19.01.2014 am primit pe mail factura proforma si totodata confirmarea pentru aducerea produselor in doua saptamani asa cum mi sa spus telefonic la vreo 2/3 ore de la comandarea lor online .
Attached File  Factura B-Mall.pdf   246.4K   42 downloads
Pana aici totul este OK cu aceasta firma .
Si de aici incep PROBLEMELE si MINCIUNILE
Dupa o saptamana si jumatate de asteptare cand i-am contactat telefonic ca sa ma interesez care mai este starea comenzii mele operatorul de la B-MALL a-mi zice ca comanda va mai intarzia din cauza conditiilor meteo nefavorabile atat cele din tara cat si cele din SUA, tara de unde este adusa marfa .
OK am zis eu intelegand situatia creata de strea vremii, intreband cam cat ar intarzia ?, operatorul nu a putut sa-mi zica ceva concret motivand ca nu stie cum va fi vremea in zilele urmatoare .
In saptamana a treia de asteptate mai precis miercuri pun iar mana pe telefon si sun, iar dupa o asteptare lunga de aproape 15 minute raspunde o Domnisoara / Doamna operator care la intrebarea mea cat mai dureaza pana ajunge comanda mea cu numarul WEB_1040187219 aceasta a-mi spune ca maine mai ajung din coletele cu produse si ca daca sunt si produsele mele vineri ajung la mine (adica la sfarsit-ul saptamanii a treia de la plasarea comenzii).
OK zic eu intreband pe un ton mai apasat asa Dar sigur ajunge vineri ?
Ea spune: Da 100% va fi la dvs vineri .
Si vine ziua de vineri, din saptamana a treia zi in care asteptam mult doritele produse si gandinduma ca se mai intampla si chestii cu intarzieri din cauza vremii.
Pun mana pe telefon si sun la firma de curierat cu care lucreaza acestia pentru a ma interesa daca am vre-un colet pe numele meu, operatorul de la firma de curierat spunandu-mi ca NU EXISTA NICI UN COLET PE ACEST NUME, lucru care ma enervat la maxim deoarece am fost mintit pe fata.
Dupa vreo 3 ore sun iar pe cei de B-MALL ca sa intreb ce sa intamplat de nu mi-au trimis nici un colet .
Operatoarea spunand ca NU ERAU SI PRODUSELE MELE IN ACELE PACHETE si ca i-si CERE SCUZE PENTRU PROBLEMELE CREATE .
OK zic eu cu vremea nu te poti juca si o intreb din nou CAND PRECONIZEAZA CA VOR AJUNGE BLUGII MEI .
Ea a-mi zice ca AZI NOAPTE AU MAI AJUNS CATEVA COLETE SI CA ELE AR CAM FI ULTIMELE si ca miercuri (saptamana a patra) produsele vor fi la mine .
La fel o intreb SIGUR AJUNG LA MINE MIERCURI ?
Ea da sigur .
Si acum incep minciunile si incompetenta unor angajati care nici macar nu vorbesc intre ei ca sa poata macar sa spuna aceeasi minciuna .
Vine ziua de miercuri din saptamana a patra si iar sun la curier si iar primesc acelesi raspuns NU EXISTA NICI UN COLET PE ACEST NUME, ma apuca dracii si sun la B-MALL sa ma iau de ei .
Acolo o Domnisoara / Doamna care la intrebarea mea legata de comanda WEB_1040187219 DE CE NU A AJUNS INCA PACHETUL precizandui ca vineri am fost instiintat ca produsele sunt ajunse aceast-mi spune ca NU ESTE ADEVARAT CA NU A AJUNS NICI UN COLET LA EI IN NOAPTEA DE joi spre vineri de la sfarsitul saptamanii a treia si ca probabil colega cu care am vorbit Vinerea ce abia trecuse a facut o confuzie .
Plin de draci ai zic DA ESTE IMPOSIBIL SA VA BATETI JOC DE UN CLIENT CARE VREA SA VA DEA BANI SI CARE ASTEAPTA DE APROAPE PATRU SAPTAMANI SA-I AJUNGA DOUA PERECHI DE BLUGI.
Ea zicand ca O SA SUNE LA DEPOZIT SI O SA INTREBE DACA AU AJUNS SI CA MA VA SUNA IN O ORA .
Binenteles ca ma sunat din PARTI .
O sun eu pe la ora 12.30 si o intreb daca a sunat la depozit si daca au ajuns produsele ea zicand-umi ca au ajuns si ca vineri sunt la dvs. (O ALTA MINCIUNA) .
Ca binenteles ca vineri pana la ora 14.00 nu am fost sunat de nici un curier lucru care ma facut sa-i sun si sa le dau ultimatumul care il vedeti in convorbirea de pe email atasata in acest pdf de mai jos .
Mesajul din data de 14.02.2014 ora 15.53 .
Attached File  Convorbire B-Mall - 1.pdf   751.73K   70 downloads
Si azi 19.02.2014 uitati ce mail primesc de la acesti vanzatori online :
Attached File  Convorbire B-Mall - 2.pdf   122.76K   50 downloads
Mentionez ca eu le-am zis sa anuleze comanda daca nu ajung la mine blugii vineri 21.02.2014 nicidecum pe 19.02.2014 .
Deci pe cei de la MOLL BOUTIQER ai cam doare in fund de clientii care vor sa le bage bani in buzunare .
Dar asta se vede si dupa capital-ul social al firmei care este de 200 lei si care poate fi gasit la datele de contact de pe site .
Deci in concluzie sunt un SITE ONLINE de KKT cu ANGAJATI de KKT si MINCINOSI PE DEASUPRA .
Asa ca sfat-ul meu NU CUMPARATI DE PE WWW.B-MALL.RO SI NU CARECUMVA SA FACETI PROSTIA SA PLATITI IN AVANS CA NU CRED CA VE-TI MAI VEDEA BANII .
Daca stiam ca se va intampla asa inregistram si convorbirile telefonice dar nu mi-am inchipuit ca pot pati asa ceva .
O zi buna .
Trageti singuri conluziile .

LE.
Poate stiti voi un site online serios care aduce blugi Levi's marimea 42x32 / 34 ca sa pot cumpara si eu .

Edited by rudolf_2010, 19 February 2014 - 15:07.


#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,740
  • Înscris: 05.09.2005
din cate am inteles, nu ai platit nimic. renunta si cand o sa vina comanda, zi-le ca nu mai vrei. ia din alta parte, asta e.

nu poti sa iti cumperi direct din state? chiar cu taxe, tva si tot iesi mai ieftin ca la astia..

Edited by mynameismada, 19 February 2014 - 14:56.


#3
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Pai au renuntat ei primii dupa ce m-au incurcat aproape cinci saptamani .
Din pacate nu am pe nimeni in state si nici nu cunosc pe cineva care sa fac astfel de comenzi din SUA .
Eu am deschis acest topic mai mult ca sa vada si viitorii lor clienti si sa se fereasca de acest site + ca as vrea sa-i fac si de ras .

Edited by rudolf_2010, 19 February 2014 - 15:04.


#4
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Au dreptate, Statele Unite se confrunta cu foarte mari probleme cauzate de conditiile meteo nefavorabile. Am niste termene limita care se prelungesc cu inca 2 saptamani tocmai din cauza vremii (oamenii nu prea mai ajung pe la serviciu).
Faptul ca tu ai cerut sa ajunga pana pe 21 la tine, ei au anulat comanda inainte. Practic nu ajungea pe 19 la ei, deci este posibil sa nu ajunga nici la tine pe 21. Nu s-au mai complicat.

#5
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Da colega .
Ai dreptate in mare parte legat de vreme se vede ca am si inteles acest lucru in prima instanta .
Dar problema mea este ca dupa ce astept 2 saptamani si-mi zice ca din cauza vremii va mai intarzia sa mai astept altele aproape 3 mi se pare anormal .
Macar daca erau sinceri su nu ma minteau .
Nu am 15 ani sa ma duca cu zaharelul din 3 in 3 zile cu cate o minciuna .
Puteau sa zica de prima data ca ai aduce din state si din cauza conditiilor meteo nefavorabile de acolo termenul de livrare nu poate fi dat cu exactitate .
Nu sa scrie cum e scris acum pe site termen estimativ de livrare 07 Martie 2014 .
Uite spre exemplu o firma serioasa e 3suisses la care la fel am facut comanda la inceput-ul lui febriarie si mi-au comunicat din capul locului (de la confirmarea comenzii) ca aceasta dureaza o luna pana ajunge .
Au zis ca livrarea se va face intre 10 - 15.03.2014 .

Edited by rudolf_2010, 19 February 2014 - 16:01.


#6
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012

 emillian, on 19 februarie 2014 - 15:28, said:

Faptul ca tu ai cerut sa ajunga pana pe 21 la tine, ei au anulat comanda inainte. Practic nu ajungea pe 19 la ei, deci este posibil sa nu ajunga nici la tine pe 21. Nu s-au mai complicat.
Sal.,
Eu am cerut sa ajunga pe 21.02.2014 pentru ca am asteptat inca odata termenul de livrare .
Si daca nu faceam acest lucru cred ca mai asteptam mult si bine .
Pai de exemplu daca in SUA iarna va tine pana la inceputul lui aprilie asta inseamna ca trebuie sa asteptam 2 luni jumate ?
Sunt din ce stiu reprezentante Levi's si in europa iar eu daca eram manager-ul unui astfel de magazin care cica ar fi in top ten-ul magazinelor online luam de acolo chiar daca e mai scump oleaca doar ca sa multumesc si sa-mi atrag clientii .
Vorba aia " CASTIGI PIERZI NEGUSTOR TE NUMESTI " .
Dar se pare ca in Romania nu exista aceasta mentalitate ci mai degraba se gandesc la cum sa investeasca un leu si sa scoata 3 lei .
O zi placuta .

Edited by rudolf_2010, 19 February 2014 - 17:44.


#7
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Dacă vrei neapărat din SUA, ăștia trimit la noi: jcpenney.com.
E adevărat însă că blugii Levi's n-au voie să expedieze internațional, dar poate îți plac alte mărci de pe acolo.

#8
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012

 retele, on 19 februarie 2014 - 20:36, said:

Dacă vrei neapărat din SUA, ăştia trimit la noi: jcpenney.com.
E adevărat însă că blugii Levi's n-au voie să expedieze internaţional, dar poate îţi plac alte mărci de pe acolo.

Multumesc pentru site dar pentru 3 blugi care fac 112 $ pana acum nu am gasit pe nimeni care sa mii aduca sub 200 $
Toate firmele sau persoanele ce fac astfel de cumparaturi din SUA au cerut 214$ cu 100$ in plus si cu toti banii in avans .
Tu nu stii pe nimeni care sa aduca cu un comision modic dar sa dau banii cand ajung produsele la mine ?
Ca m-am saturat de baieti destepti care percep comision cu banii clientului !!!!!!!!
Pai e aberant sa lucrezi cu banii clientului si sa mai ceri si comision .
Bagati mai baieti destepti care aveti astfel de afaceri banii vostrii pentru a putea cere comision, nu cu banii clientului .

Edited by rudolf_2010, 21 February 2014 - 22:07.


#9
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Tot cautand sa mai iau o pereche de blugi Levi's 514 Slim Straight marime 42x30 si negasind un magazin care sa poata aduce acest model de blug in mai multe nuante am mai apelat inca o data la cel de la B-MALL .
Aveti aici un print cu produs-ul comandat si data in care zic ei ca va fi livrat 21.03(Martie).2014 in partea din drepta jos a print-ului .
Attached File  B-MALL Comanda WEB_4214099776 din 11.03.2014.jpg   76.47K   40 downloads
Sper sa fie parolisti de aceasta data si sa ajunga asa cum scrie pe site si sa nu ma mai abureasca .
Si mai jos confirmarea de receptie a comenzii primite pe mail .
Attached File  B-MALL Comanda WEB_4214099776 din 11.03.2014 Confirmare Prin E-MAIL.pdf   231.85K   8 downloads
Deocamdata nu am fost contactat de nici un operator de a celor de la B-MALL dar inca astept ca nu a trecut prea mult timp 45 de minute, desi data trecuta au fost mai prompti .
Sper sa fie PROMPTI si PAROLISTI de aceasta data ca a venit primavara in toata europa si zapada sa topit de mult .
O zi buna .

#10
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Mi sa confirmat comanda telefonic .
Cam tarziu (19.35) dar am fost sunat !!!
Le-am si zis sa nu ma mai ABUREASCA si sa-mi zica de la inceput daca sunt capabili sa livreze produs-ul la data specificata pe site .
Ea a zis ca poate va intarzia 2/3 zile peste !!!
Voi vedea daca sunt SERIOSI .

Edited by rudolf_2010, 11 March 2014 - 21:44.


#11
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Sa revenim.
De aceasta data cei de BOUTIQUE MALL sau tinut de cuvant in proportie de 75% si AU TRIMIS produs-ul comandat chiar CU O ZI MAI DEVREME .
Dar, ca totusi exista acest dar as dori sa va zic ca in aceasta firma domneste HAOSUL (CEL PUTIN LA NIVEL-UL ANGAJATI-LOR CE RASPUND LA nr. 0215556255), acest haos insemnad urmatoarea problema .
Eu am sunat ieri la nr. respectiv in jurul orei 15.39 iar acea domnisoara care mi-a raspuns la telefon si cu care am vorbit, la intrebarea mea daca ajunge produs-ul comandat de mine la termenul dat pe site, aceasta zicandumi ca A VENIT AZI CEVA MARFA SI CA SAMBATA VA AJUNGE LA MINE 100% .
Eu am zis OK si am cerut un cod de AWB daca are iar dansa a zis ca sa o sun VINERI dupa ora 16.00 ca sa mi-l dea .
Eu zic OK, o sa sun VINERI .
Si acum BOMBA .
Azi la ora 11.45 sunt sunat de agent-ul de zona de la URGENT CURIER  cum ca am un colet si ca el este la adresa de livrare (binenteles ca eu nu eram acasa) eu intreband de la cine este si cat am de plata (stiind ca pana sambata nu am de primit nimic pentru ca nu fusesem informat de cei de la BOUTIQUE MALL ca au pus vreun colet ieri 19.04.2014 pe numele meu) el zice ca nu stie expeditor-ul ci doar ca am de plata 344.20 Ron, eu zicand ca stiam ca acest colet trebuia sa ajunga la mine sambata si ma inteleg cu curier-ul sa mi-l aduca la serviciu .
Ce parere aveti despre acest comportament ciudat al celor de la BOUTIQUE MALL care habar nu au pe ce lume se afla ?
CUM MAI FRATILOR SA-I SUNI SI EI HABAR SA NAIBA CE COLETE VOR PUNE IN ZIUA RESPECTIVA SI CUI SUNT ADRESATE ACESTE COLETE !!!!!!!!!!!!
CUM !!!!!!!!
Trageti si voi singuri concluzia ca eu m-am saturat de acest magazin virtual numit BOUTIQUE MALL .
O zi buna .

Edited by rudolf_2010, 20 March 2014 - 14:18.


#12
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Mda,ai grija sa nu fie aduse din China(adica nu sunt originali),si deaia sa te tina atata.Conditii nefavorabile ale vremii au fost ianuarie-februarie,dar asta nu impiedica sa intarzie coletele atat de mult!

#13
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Avand in vedere ca in februarie am luat din alta parte un blug Levi's 514 ca cel luat de la BMall, acesta luat de la ei are material-ul mai subtire fata de cel luat in februarie .
Fapt ce ma face sa-ti dau dreptate in proportie de 50% pentru ca pare a fi chinezarie .
Ca sa nu mai zic ca este primul blug Levi's din viata mea care la prima spalare a iesit vopseaua ceea ce eu nu am mai patit pana acum cu aceasta marca de blugi .
Dar mai stau si in dubii deoarece cel luat in februarie e model 2013 iar asta e model 2014 si ma bate gandul ca el sa nu fie mai subtire pentru ca este de vara .
Oi vedea cat o sa tina pentru ca la mine un blug de la Levi's a tinut 2.5 - 3 ani pana se uzeaza material-ul .

Edited by rudolf_2010, 24 March 2014 - 12:16.


#14
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 rudolf_2010, on 24 martie 2014 - 12:14, said:

Avand in vedere ca in februarie am luat din alta parte un blug Levi's 514 ca cel luat de la BMall, acesta luat de la ei are material-ul mai subtire fata de cel luat in februarie .
Fapt ce ma face sa-ti dau dreptate in proportie de 50% pentru ca pare a fi chinezarie .
Ca sa nu mai zic ca este primul blug Levi's din viata mea care la prima spalare a iesit vopseaua ceea ce eu nu am mai patit pana acum cu aceasta marca de blugi .
Dar mai stau si in dubii deoarece cel luat in februarie e model 2013 iar asta e model 2014 si ma bate gandul ca el sa nu fie mai subtire pentru ca este de vara .
Oi vedea cat o sa tina pentru ca la mine un blug de la Levi's a tinut 2.5 - 3 ani pana se uzeaza material-ul .

Cred ca ai raspuns singur daca sunt originali sau nu!!Din moment ce a iesit vopseaua la spalare....

#15
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Da deci NU CUMPARATI PRODUSE DE PE ACEST SITE (DE LA ACEST MAGAZIN ON-LINE) CA NU SUNT ORIGINALE .
Ieri seara dupa 2.5 zile de purtat acest jeans LEVI'S 514 luat de la ei aveam picioarele mov din cauza ca acesti blugi sunt niste replici ordinare .
Rusine BOUTIQUE MALL ca inselati lumea .

#16
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 rudolf_2010, on 27 martie 2014 - 14:18, said:

Da deci NU CUMPARATI PRODUSE DE PE ACEST SITE (DE LA ACEST MAGAZIN ON-LINE) CA NU SUNT ORIGINALE .
Ieri seara dupa 2.5 zile de purtat acest jeans LEVI'S 514 luat de la ei aveam picioarele mov din cauza ca acesti blugi sunt niste replici ordinare .
Rusine BOUTIQUE MALL ca inselati lumea .

De ce nu ii returnezi?De asemenea cere tracking number(sigur daca au venit din China),nu au sa iti ofere unul!!Ca client ai dreptul la tracking number!

#17
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012

 Whitefairy, on 28 martie 2014 - 05:06, said:

De ce nu ii returnezi?De asemenea cere tracking number(sigur daca au venit din China),nu au sa iti ofere unul!!Ca client ai dreptul la tracking number!
Pentru ca a fost imbracat deja o saptamana si pe desupra nu mai am timp sa astept sa vina un produs comandat din state sau din alta parte .

#18
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 rudolf_2010, on 28 martie 2014 - 15:16, said:

Pentru ca a fost imbracat deja o saptamana si pe desupra nu mai am timp sa astept sa vina un produs comandat din state sau din alta parte .

Idea era sa ii returnezi pe motiv ca sunt fake,de asta am zis sa le ceri tracking number!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate