Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Nume, prenume la billetul de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
tracul3

tracul3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.07.2017
Salut!
Am facut rezervare la Ryanair si din eroare am trecut doar al doilea prenume, middle name cum zic ei.
Am discutat cu un operator de la ei si mi-a raspuns ca e ok doar cu un singur prenume doar ca trebuie sa fie primul, acum nelamurirea mea este daca ma pot imbarca doar cu un singur prenume din doua .
Este interpretabil in favoarea mea consider si faptul ca in formularul de rezervare este trecut in limba romana Prenume si nu primul Prenume.
O parere se poate?

#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Părere mai bună decât a operatorului respectiv nu cred să primești. Ar fi bine să-i urmezi sfatul ca să nu ai probleme la îmbarcare.

#21
tracul3

tracul3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.07.2017

 caiuscorneliu, on 13 iulie 2017 - 01:36, said:

Părere mai bună decât a operatorului respectiv nu cred să primești. Ar fi bine să-i urmezi sfatul ca să nu ai probleme la îmbarcare.
Multumesc!
Am reusit sa schimb fara cost suplimentar.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,446
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo de greșeli dintr-astea.

Eu am realizat ca am o problema. Unul din 5 zboruri îl busesc. Nu știu cum.

La WIZZ am trecut o data A. NUME
a doua oară A. GH.

La Cebu am trecut de doua ori numele de familie (o data la Prenume)

Toate schimbate moca. Ba motiv ca google chrome autocomplete, Ba "nu știu ce s-a întâmplat".

Dar eu am doua Prenume. Mereu l-am folosit doar pe primul fără nicio problema (dar trebuie sa fie primul pentru validare in MRZ la scanarea documentului)

Când am făcut o simulare de Ticketing la Malaysian in loc de Alexandru am văzut in PNR ca apărea Alexandr


O sa încerc sa fiu mai atent de acum :lol:

#23
Marius2613

Marius2613

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.07.2017
Buna, am facut o rezervare la wizz si am inversat prenumele ( am doua) am sunat le ei si au spus ca nu este nicio problema.. insa totusi nu sunt convins. A mai patit cineva asa? A avut probleme la imbarcare?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate