Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mini duplex in Berceni –ilfov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1057 replies to this topic

#19
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Ma gandesc ca va trebui sa fac putul,aveti ceva recomandari de putari in com Berceni?

#20
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Am niste oameni buni, corecti, i-am mai recomandat si a fost ok. Daca-i vrei, da pm. Eu am fost multumita de ei, materiale bune, garantie, contract, PV predare... fara sa le cer, la acel moment credeam cqa e put de santier, temporar, dar mi-au recomandat sa-l pastrez. Panza a doua, 25 metri plus 1 metru... nu-stiu-ce, sa se adune apa... Constructorul a fost multumit de ei, de put, apa limpede.
Debitul bun, insa nu-l mai retin si cica trebuia sa-l tin minte.

#21
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Am trimis pm :) Doresc sa ramana definitiv ca nu prea mai imi ramane loc de sapat alte gauri pe langa casa!

#22
hdi

hdi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,613
  • Înscris: 30.09.2008
Plange masa ...

#23
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Sunt fericitul posesor al autorizatiei de constructie Posted Image , odata cu aceasta am primit un model de comunicare privind inceperea lucrarilor si unul de panou.
Urmeaza  in ordine decopertarea terenului de stratul vegetal, executarea putului, obtinerea cotatiilor de pret pentru caramida,beton,otel de la furnizori .

#24
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Posttataiepure, on 23 februarie 2014 - 23:10, said:

Sunt fericitul posesor al autorizatiei de constructie Posted Image , odata cu aceasta am primit un model de comunicare privind inceperea lucrarilor si unul de panou.
Urmeaza  in ordine decopertarea terenului de stratul vegetal, executarea putului, obtinerea cotatiilor de pret pentru caramida,beton,otel de la furnizori .


Felicitari ! De acum putere de munca, rabdare si...tutun, cum se zice.

#25
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007

View Posttataiepure, on 23 februarie 2014 - 23:10, said:

Sunt fericitul posesor al autorizatiei de constructie Posted Image , odata cu aceasta am primit un model de comunicare privind inceperea lucrarilor si unul de panou.
Urmeaza  in ordine decopertarea terenului de stratul vegetal, executarea putului, obtinerea cotatiilor de pret pentru caramida,beton,otel de la furnizori .


Spor la treaba iepuroi !

#26
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Multumesc de urari, de fumat nu fumez dar am rabdare si calculez atent urmatori pasi :)

#27
NEW_NOEL

NEW_NOEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 20.02.2008
Multa bafta..a inceput distractia.Am identificat si eu jurnalul tau si o sa il urmaresc.Se vede treabaca esti citit, ai al limbaj si alta prezentare decat majoritatea de pe aici, sigur o sa te ajute mult toate jurnalele urmarite pe aici.
O sa itit tot fac vizite in week pe la santier cum mai vine primavara, sunt sigur ca o sa fii pe acolo, mai invat si eu asa :).
Spor la treaba si asteptam primele poze de la fatal ocului.

#28
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007

View PostNEW_NOEL, on 24 februarie 2014 - 21:45, said:

Multa bafta..a inceput distractia.Am identificat si eu jurnalul tau si o sa il urmaresc.Se vede treabaca esti citit, ai al limbaj si alta prezentare decat majoritatea de pe aici, sigur o sa te ajute mult toate jurnalele urmarite pe aici.
O sa itit tot fac vizite in week pe la santier cum mai vine primavara, sunt sigur ca o sa fii pe acolo, mai invat si eu asa Posted Image.
Spor la treaba si asteptam primele poze de la fatal ocului.


Majoritatea cum sunt ? Mie imi pare ca-s toti baieti si fete super-comunicativi si ok, asemena iepurasului ! Posted Image

#29
un_arhitect

un_arhitect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 05.08.2013
acum si tu @manuko...
cred ca s-a vrut a fi mai degraba un compliment pentru @tataiepure decat o ofensa adresata "restului lumii" :D

#30
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007

View Postmanuko, on 24 februarie 2014 - 22:18, said:



Majoritatea cum sunt ? Mie imi pare ca-s toti baieti si fete super-comunicativi si ok, asemena iepurasului ! Posted Image
Ce te minti.... Posted Image

#31
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Da bre comunicam di tati cu tata lumea(scuze nu am diacritice)
Trebe sa conving vecinul sa imi dea curent dupa ce a avut parte de o experienta neplacuta pe tema asta cu ceva vecini de neam prost si am sa ma duc la el pt o discutie face to face.

#32
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007

View Postdanmannx, on 25 februarie 2014 - 12:20, said:

Ce te minti.... Posted Image


Poate, dar eu n-am timp sa ma cert pe forumuri si prefer sa fiu cat pot de diplomat in ideea de a obtine informatii. Daca eram marele destept, nu intram aici sa m-apuc sa dau "n" explicatii gen: de ce fac asa ?!, dar de ce nu fac asa ?!, nu te-ai gandit si la ?! etc.... sau sa ma contrazic pe lucruri pe care nu le stapanesc. + ca o informatie utila se poate obtine si de la un user cu un caracter fie el si infect asa ca......n-are rost sa punem etichete (vezi exemplul de mai sus)  Chiar daca nu suntem niste fraieri ca altfel......(na, n-am castigat la loto banii) totusi in domeniul asta, eu cel putin  sunt zero deci (need help) Pai daca intru aici si ma dau rotund, ce rata de succes pot sa am ?

#33
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007

View Postmanuko, on 25 februarie 2014 - 12:37, said:



Poate, dar eu n-am timp sa ma cert pe forumuri si prefer sa fiu cat pot de diplomat in ideea de a obtine informatii. Daca eram marele destept, nu intram aici sa m-apuc sa dau "n" explicatii gen: de ce fac asa ?!, dar de ce nu fac asa ?!, nu te-ai gandit si la ?! etc.... sau sa ma contrazic pe lucruri pe care nu le stapanesc. + ca o informatie utila se poate obtine si de la un user cu un caracter fie el si infect asa ca......n-are rost sa punem etichete (vezi exemplul de mai sus)  Chiar daca nu suntem niste fraieri ca altfel......(na, n-am castigat la loto banii) totusi in domeniul asta, eu cel putin  sunt zero deci (need help) Pai daca intru aici si ma dau rotund, ce rata de succes pot sa am ?
Eu glumeam da' imi place cum te-ai aprins. Posted Image

#34
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007

View Postdanmannx, on 25 februarie 2014 - 13:34, said:

Eu glumeam da' imi place cum te-ai aprins. Posted Image


Asa pare din mesaj ...... Posted Image

#35
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Am ales furnizorul de caramida  195ron tva inclus per mcz (metru cub de zidarie) soceram 290x240x188 clasa 1 HD livrare cu descarcare mecanizata on sit!
(acelasi furnizor va livra cimentul de zidarie/tencuiala tot soceram)
Am ceva probleme cu furnizorii de otel BST500S nu par in stare sa imi dea agreementul clasei de ductibilitate "C" stabilit de structurist pana acum am obtinut preturi
intre 2.72ron/kg si 2.85ron/KG nefasonat si 2.95ron/kg fasonat...doar de la cei mai mici urmeaza sa abordez baduc si procema Posted Image

Edited by tataiepure, 27 February 2014 - 21:35.


#36
greuceanutm

greuceanutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.01.2012
Unde construiesti? Ce sunt preturile astea? Auzi la el, 2,95 lei/kg fasonat... Cine are noroc, are... Sailalalala... Cine n-are, n-are... Eu cand ma gandesc la fier ma ia de la nervii capului si imi vine sa bag glont pe teava. Spor la construit.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate