Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

EVE-online

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#1
koon

koon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2005
Daca raspunsul e da, spuneti si cu ce va ocupati in EVE si eventual care este numele vostru in joc ;)
Alte detalii sunt binevenite: cate skill points ati acumulat pana acum, ce security status level aveti, care e damage-ul maxim pe care l-ati facut, care e nava principala... laudati-va un pic!

Sparg chiar eu gheata: joc de aproape 7 luni, am baza in Rens, sunt inca in corporatie de npc, ma indrept catre 9.000.000 SP, am 1.4 security status, "conduc" un Megathron configurat de sniping (Dread Guristas 425mm Railgun X 6 + named-uri si T2-uri) si fac in jur de 800HP damage la 50km cu Iron charge L. Nu am fost in 0.0 decat cu un caracter alternativ doar ca sa vad ce bs-uri sunt acolo in belturi (si am aflat) iar rezultatul a fost cel asteptat: la poarta am primit un "free ticket to Empire" de la un "baiat de treaba" cu security level -9.9 :) Fac si comert - destul de mult as spune, si misiuni (mai nou lvl4 - kill solo si deadspace cu amicii). Caracterul principal cu care joc se numeste Uru Khaan ;)

Edited by koon, 15 December 2005 - 15:36.


#2
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Cum e "game"-ul asta ??? Am auzit de el dar nuj cum e ...

Merge pe Sempron 2200+, 256 MB RAM, GF 4 MX440 64 MB ???

#3
koon

koon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2005

View PostKwarrasha, on Dec 15 2005, 17:10, said:

Cum e "game"-ul asta ??? Am auzit de el dar nuj cum e ...

Merge pe Sempron 2200+, 256 MB RAM, GF 4 MX440 64 MB ???

Nu am nici o idee... intra la ei pe site si afla care este configuratia minima (optima).
Eu il joc de pe doua statii, un intel 2.54 cu 1Gb RAM si 128Mb video si un dual Xeon la 3.2Gb, 2Gb RAM si 256 video. Merge impecabil pe amandoua.
Marea problema cu jocul asta e ca nu ai cum sa-l joci daca nu platesti (e vreo 14USD/luna, sau vreo 11 daca platesti pe 1 an in avans). ;)

Edited by koon, 15 December 2005 - 17:27.


#4
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Probabil o sa-ti spuna o gramada ca de banii astia mai bine se joaca WoW  ;)

#5
koon

koon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2005

View PostPsYcloNe, on Dec 15 2005, 18:44, said:

Probabil o sa-ti spuna o gramada ca de banii astia mai bine se joaca WoW  ;)

Daca nici macar nu ai vazut EVE pana acum nu vad cum te poti hazarda la genul asta de afirmatie... Singurul motiv pentru care spui asta probabil este ca de WoW ai auzit si de EVE nu. Incearca sa faci o comparatie obiectiva inainte sa dai un reply doar ca sa te afli in treaba.

#6
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
salutare, sunt si eu nou in EVE (am intrat ieri pe un cont trial).

chiar esti singurul de pe forumul asta care se joaca ?
eu vreau sa vad ce pot sa fac in astea 14 zile si pe urma evaluez daca merita sa imi cumpar un cont sau nu.

uite mai jos tarifele de la ei de pe site:

Cost/month* Total cost*
1-month-plan € 14.95 € 14.95
3-month-plan € 12.95 € 38.85
6-month-plan € 11.95 € 71.70
12-month-plan € 10.95 € 131.40
* VAT included



For our players in the rest of the world, this will be the pricing:


Cost/month Total cost
1-month-plan $ 14.95 $ 14.95
3-month-plan $ 12.95 $ 38.85
6-month-plan $ 11.95 $ 71.70
12-month plan $10.95 $ 131.40


Creating a CD-less account and a subscription to EVE - Online (including 30 days of game time) = €19.95


in .ro se plateste tariful european ? sau nefiind inca in UE putem plati tariful pt rest of world ?

#7
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
hmmz hai ca il iau sa vad si eu cum e asa de curozitate

#8
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
mie imi place, am incercat mai multe jocuri cu nave spatiale dar nu m-a atras nici unul.

asta pare mai deosebit, o sa incerc si X2 the Threat.
plus ca EVE are marele avantaj ca poti sa interactionezi cu alti oameni. aseara cand am jucat eu erau 18 000 online.

#9
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Un sfat prietenesc pentru cei care vor sa incerce Eve: uitati de el daca abia acum doriti sa-l jucati pentru prima data.
Jocul e foarte interesant ca MMORPG, are citeva particularitati unice fata de celelalte jocuri on-line, printre care cea mai importanta: acumularea de experienta offline. De aici si cea mai mare problema a lui Eve.
Ideea e ca iti alegi citeva abilitati/talente care trebuie "antrenate" si o data alese, trainingul lor se deasfasoara in background, indiferent daca esti online sau nu. Ritmul de crestere este constant. Exista foarte multe abilitati care pot fi capatate si practic e imposibil sa le capeti pe toate, trebuie sa alegi. Asta e singurul mod in care poti avansa in joc. Ca urmare, apare situatia de genul urmator: nivelul jucatorilor e determinat de momentul la care au intrat in joc prima oara. Daca ti-l cumperi acum, nu vei ajunge niciodata la nivelul jucatorilor vechi, pentru ca toata lumea progreseaza in acelasi ritm. In final deci depinde daca vei gasi suficienti jucatori de nivelul tau pentru a juca impreuna.
In al doilea rind, fara a intra intr-o organizatie (echivalentul guild din WoW) n-ai sanse de succes.
E foarte mult de spus despre Eve.

#10
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
deci sa intelegem ca tu joci sau si tu ai renuntat din motivele enumerate ?

poate faptul ca sunt unii care joaca de foarte mult si sunt imposibil de ajuns din urma e un imbold pentru unii incepatori nu crezi ?

eu oricum astept sa vad ce pot sa realizez in trial si sa estimez cam ce as putea face dupa aia inainte de a da cu banii.

#11
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View PostPhileas, on Jan 25 2006, 14:08, said:

deci sa intelegem ca tu joci sau si tu ai renuntat din motivele enumerate ?

poate faptul ca sunt unii care joaca de foarte mult si sunt imposibil de ajuns din urma e un imbold pentru unii incepatori nu crezi ?

eu oricum astept sa vad ce pot sa realizez in trial si sa estimez cam ce as putea face dupa aia inainte de a da cu banii.

Am jucat cam 3 luni anul trecut in toamna, dupa care am renuntat in favoarea Everquest 2.
Fiind plictisit de WoW care e prea simplu pentru gustul meu cautam ceva mai sofisticat, insa Eve e mult prea stufos si necesita enorm de mult timp pentru a realiza cit de cit ceva semnificativ.

#12
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
ai jucat pe conturi TRIAL ?

daca ai jucat cu plata cum ai procedat ?

#13
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View PostPhileas, on Jan 25 2006, 15:02, said:

ai jucat pe conturi TRIAL ?

daca ai jucat cu plata cum ai procedat ?

Nu, am cumparat jocul de la Gameshop, are 30 zile gratis dupa care platesti. Eu plateam cu card VISA.

#14
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
si plateai 15$ sau 15€ ?
adica tariful pt EU sau pt restul lumii ?

#15
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View PostPhileas, on Jan 25 2006, 15:53, said:

si plateai 15$ sau 15€ ?
adica tariful pt EU sau pt restul lumii ?

Plateam 15 EUR fiindca jocul era cumparat din magazin in varianta EU. Acum stiu ca poti sa descarci direct clientul complet de pe net, deci nu stiu cum e cu plata dupa expirarea trial-ului.

#16
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
am luat si eu jocul l-am instalat cum fac un cont TRIAL fara plata? si fara sa imi ceara card

#17
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
de pe site de la ei, iti dau un cd-key de TRIAL care e valabil 14 zile de cand ai facut contul.

#18
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
pai bine bine dar unde mai exact ?mam uitai pe acolo si cam imi cere un cod de activate si un card visa nu cred ca e aia

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate