Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pareri achizitionare Amplificator si Boxe..

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
domynos

domynos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.12.2010
Stiu dar banuiesc ca se aud si bine

#110
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da,se aud foarte bine,eu am un e-mu 0404 si se aude superb,problemele apar in jocuri(ma rog,sub xp doar),iar sub windows 7 e-mu m-a lasat cu un driver ce nu reda sonor daca sample rate e peste maximum setat pentru sesiunea curenta.

#111
domynos

domynos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.12.2010
Ai ascultat si creative asus sa faci o comparatie

#112
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Dap,singurele care n-au trecut prin urechile mele (sau,mai bine spus,niciun model) au fost cele de la Auzentech.

#113
domynos

domynos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.12.2010
Chiar si cele recente de la asus?

#114
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu.

#115
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
La sistemul ala cu Denon si BX nu te ajuta cu nimic nu stiu ce placa de sunet sau cd-player, toate sunt tot pe acolo.
Cand cumperi ceva de genul asta trebuie sa stii ca exista abordari foarte diferite in functie de producator, sunetul difera enorm si este doar o chestie de gust nu de performanta.
La categoria asta conteaza echilibrul tonal cautat, preferat si mult mai putin precizia sau stage-ul.
Caracterul sunetul este dat de acest echilibru, fiecare producator avand in conceptie un anumit sound, nu neaparat specific brandului dar care considera ca ar atrage clientul, pe segmentul ala.
Concret la alegerea ta daca ai fi ascultat Magnat Supreme langa BX ai fi fost socat sa constati ca basul era cam de doua ori mai tare si mai adanc, mediile mai retrase si inaltele mai intepate la Magnat, treburi care nu sunt tocmai corecte dar care pot determina usor alegerea in dauna unor altor produse mai precise dar fara impact.
Pana la coada este un concept corect, clientul cumpara daca ii place si mai putin dupa cat de precis este.

#116
domynos

domynos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.12.2010
E posibil, si la ce magnat supreme te.ai gandit

#117
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
De-abia ai luat boxele alea ,acum vrei sa le schinbi cu Magnat?

#118
domynos

domynos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.12.2010
Pai as putea sa sun la sono si sa intreb, dar nush daca as avea nevoie de mai mult bas, si chiar nush de ce as avea nevoie parca vreau o mai marr amploare a sunetului si pt asta cred ca trebuie mai mult bas

#119
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Eu ti-am dat un exemplu nu ti-am spus sa le schimbi cu Magnat.Este vorba de a asculta in comparatie pentru a alege ceva pe gust personal, poate nu iti plac nici Magnat.
Fenomenul de a cauta sa schimbi ceva, altceva la un sistem deoarece nu esti multumit de achizitie, este tipic.O alegere buna, inspirata aduce un plus major la sistem nu te determina sa cauti sa mai schimbi ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate