Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

Energie cu apele reziduale
 La multi ani @BlueKing-69!

La multi ani @CostyNn96!

The importance of being an archit...

City break de 3-4 zile ce locatie...
 10 porunci

Mission: Impossible – Dead ...

Amenajare parcare interioara

Trotineta electrica noua cu 0,7 k...
 Netflix despagubeste statul itali...

Unde depun declaratia 230 redirec...

Reset la Windows 10 si reinstalar...

Redline T30 DVB T2/C

Tuta absoluta si Omida fructelor de tomate

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

meganedoi

meganedoi

Senior Member

• Grup: Senior Members
Am discutat. Este o pleosnita mancatoare de tute si omizi, dar se livrează la pachet de 250 de bucăti. :(

Bybanul

Bybanul

Member

• Grup: Validating
Acu ca-s 250 nu e o problema ca le impartim (HAHA ...ar fi prea tare)....dar ce garantie avem ca sta pe la noi si nu pleaca de tampita?
Ma intreb ce fata ar face tanti de la mine de la Posta daca atunci cand imi cere sa declar continutul coletului as spune cu foarte mare patos "PLOSNITE".
Oare il mai atinge careva? Posted Image

meganedoi

meganedoi

Senior Member

Dai si tu denumirea comuna internationala :)

parintele

parintele

Guru Member

Exact, concentrat de uschi.

qwertysecret

qwertysecret

Member

• Grup: Members
Parca ma si vad alergand prin oficiu postal ca mi-au deschis astia plicu' si mi-au scapat armele bio de distrugere in masa :)

tzaranagricol

tzaranagricol

New Member

Si eu m-am lovit de tute dar am rezolvat in toamna dupa desfintarea culturii cu foc si var !

meganedoi

meganedoi

Senior Member

Asa cum va promiteam am reusit sa dresez o larva de TutaAbsoluta.
A fost destul de îndărătnică si tuta, dar pana la urma a acceptat sa meargă în patru labe :)
Acesta este primul nostru spectacol de TutaDresura in fata publicului :)
Enjoy

Attached File  IMAG1122.jpg   62.19K   89 downloads.  Attached File  IMAG1127.jpg   61.97K   92 downloads
Attached File  IMAG1128.jpg   62.23K   95 downloads.  Attached File  IMAG1130.jpg   62.91K   91 downloads
Attached File  IMAG1131.jpg   63.05K   92 downloads.  Attached File  IMAG1132.jpg   62.66K   88 downloads

parintele

parintele

Guru Member

Baga-i compot in vena si interogheaz-o...de unde vine, cate mai sunt, cine le-a trimis, rusii sau amoricanii, etc.

rid

rid

Senior Member

ciocu pe ea de urata.
tu acum le inmultesti si le dai si pe la vecini ? sau bagi anunt zici ca`i benefica distruge verdeata de pe rosii ? Posted Image

Edited by rid, 12 March 2014 - 00:07.

meganedoi

meganedoi

Senior Member

Iti dai seama ce arma de distrugere în masă este aceasta insecta?

Bybanul

Bybanul

Member

• Grup: Validating
Deci sa vad daca am priceput Megane - le-ai dat cu Affirm-ul peste cap si au revenit in nici doua saptamani? Cum "pisici" e posibil asa ceva?

meganedoi

meganedoi

Senior Member

Din diferite motive personale sau nu am ramas in urma cu postarile. Asta este vigoarea tutei de dinainte de affirm. Bataioasa, cu viteza de deplasare mare, viguroasă, plina de viata, ultramancacioasa.
Asta ca sa puteti vedea diferenta fata de situatia ei dupa tratament. Inca mai studiez cum sa pun aici un filmulet.

Edited by meganedoi, 12 March 2014 - 07:00.

jumborom

jumborom

E bine așa cum e.

Ca sa vedeti cum evolueaza de la ou la molie / fluture o insecta de acest gen, am gasit un filmulet referitor la fluturele monarh, coleg de ordin cu Tuta (Lepidoptera), dar mai frumos si inofensiv.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7AUeM8MbaIk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

rid

rid

Senior Member

Dupa cum un preaiubit coleg in viata spunea... Iubiti natura. Merita!

scuterone

scuterone

Junior Member

Meganu am gasit "the ultimate weapon" impotriva tutei = bibilica  - cica fac prapad astea pe unde se duc rad tot ce misca , nu scormonesc precum gainile ..eu cred ca o bibilica cu experienta poate hali o tuta de pe o frunza fara sa atinga frunza :) , "astea" de carne nu prea zboara la vecini am auzit , adapost antifonic bagi si tu niste cartoane pentru oua pe pereti si asta e. Posted Image

Edited by scuterone, 18 April 2014 - 14:04.

claudia313

claudia313

Guru Member

View Postscuterone, on 18 aprilie 2014 - 14:01, said:

Meganu am gasit "the ultimate weapon" impotriva tutei = bibilica  - cica fac prapad astea pe unde se duc rad tot ce misca , nu scormonesc precum gainile .

Daca nu scormonesc zau ca imi aduc bibilici in batatura, ca si-asa imi place de ele :) Si-s mai bune ca un caine, ca ala latra si de-a proasta Posted Image

meganedoi

meganedoi

Senior Member

Multumesc pentru pont
Daca nu se hranesc cu legumele mele atunci le-as creste cu placere :)

Pe de alta parte chiar as vrea sa stiu ce mananca. Molia? Omida? Pe care dintre ele? Ajunge si pe la 1.5-1.8m?

Inaltime

qwertysecret

qwertysecret

Member

1,5 m inaltime?! Ma, tu te uiti dupa un strut si nu stii cum sa ne spui! :)
Dap, foarte tare asta cu bibilica, parca e a 2-a oara cand o auziram, de data asta din alta sursa, deci tre' sa aiba urme de veridicitate aceasta info

Sa vezi acum bula/specula cu bibilici! Stie careva cat ar costa bucata (inainte de formarea bulei) si pe unde s-ar gasi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate