Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum vi se par americanii?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View PostBWD, on 14 februarie 2014 - 13:57, said:

Eu sincer sa fiu nu vad pe nicaieri altundeva decat in US stiri de genul "highschool teen rampage - at least 20 dead". Asta spune totul si PUNCT.
Ia incearca sa-ti inchipui cum ai putea cuceri o tara cu mai multe arme decat locuitorii ei ! Posted Image TOTI te impusca Posted Image si au si motive: (printre altele) subsolul gradinii mele e al meu (la ei, nu la noi).

Edited by ofi_tm, 14 February 2014 - 15:47.


#38
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013

View PostNero-d, on 14 februarie 2014 - 14:46, said:

asta spune ca selectia naturala inca mai lucreaza si PUNCT
Sa mori tu ca e punct? Daca fi-tu moare maine impuscat in cap ca are un coleg instabil psihic si probleme de adolescent rebel si are acces la arma lu tac-su, o chemi tot selectie naturala?

Sunteti absolut geniali. Unii dintre voi.

#39
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Posts-brody, on 14 februarie 2014 - 13:06, said:

realizezi ca au sens si sunt logice legile astea ale lor.
Asa e.
Iata un exemplu: unii pleaca in concediu, vine hotul in garajul lor sa fure, nu mai poate iesi. la judecata propietarii casei pierd si trebuie sa plateasca 37.000 usd ca hotul a ramas blocat fara voia lui, n-a avut suficienta mancare in garaj si era sa moara.

Macar e bine ca populatia are in jur de juma de miliard de arme... au chef de un al doilea razboi civil, poc! si poate incepe fara probleme.

Edited by Quantum, 14 February 2014 - 16:50.


#40
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Nu cunosc nici un american, dar din cate am remarcat din sursele mele de informare ( :lol: ) , sunt obsedati de arme si de faptul ca cica e un "drept" cetatenesc sa ai arme de foc. La faza asta mi se par oligofreni.

#41
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Nici eu nu cunosc (poate doar pe Americanu' de la bloc) dar din cate am inteles multi sufera de diabet si supraponderabilitate si pun "botul" repede la ofertele pe email ... :P

View PostBWD, on 14 februarie 2014 - 15:54, said:

Sunteti absolut geniali. Unii dintre voi.

Eu mizez pe majoritatea dintre noi... :))

#42
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Treziti-va si lasati-va de judecat altii. Toata lumea e libera sa aiba o parere despre un lucru sau altul si libera sa o exprime dar in acelasi timp suntem liberi sa avem propria parere despre pererile altora.
Subiectul este despre americani dar de fapt a rezultat unul in care e vorba de romani!
Prea multi isi dau arama pe fata, aratand clar nivelul de frustrare, invidie, prostie si indoctrinare.
N-aveti decat sa aveti orice parere depre americani , la fel ca si despre alte neamuri dar un pic de bun simt si o privire in oglinda nu v-ar strica, mai ales acelora care au vazut America doar in filme. Sunteti penibil de increzuti unii dintre voi, si cum am spus subiectul asta e (inca) o ocazie in a arata acest lucru.

Americanii au o cultura diferita de cea a romanilor si nu pot fi judecati cu unitati de masura roamanesti. Trebuie mult timp petrecut acolo si multa minte pentru a a intelege modul lor de viata si comportament. Foarte multe lucruri le gasim extrem de negative pentru ca sunt in contradictie cu modul nostru de viata, cu modul nostru de educatie.

(Bineinteles ca felul nostru de a fi este superior lor ca de fapt tuturor celorlalte popoare si in aprecierea altora intotdeauna vom iesi cu coada in sus)

Fiecare popor are problemele lui, americanii fiind unul mare  au probleme cat cuprinde. Ne plac sau nu, la urma urmei nu e treaba noastra cum isi organizeaza viata de zi cu zi si cum traiesc si se comporta, atata vreme cat nu ne deranjeaza direct.

#43
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010

View PostXenofon, on 13 februarie 2014 - 23:27, said:

Cei din documentarele lui Michael Moore,Capitalism Love Storry si Siko mi se par reali aia din filmele artistice fictiuni!

Da exact la aceasta parere subscriu si eu,o cunostinta care afost in New York acum 15 spunea ca fata adevarata a SUA este "gangul" si viata de suburbie depravata si multi locuitori in cutii de cartoane care cauta doza zilnica de heroina sau alte droguri care la urma le vor fi letale la multi americani !

#44
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostBWD, on 14 februarie 2014 - 15:54, said:

Sa mori tu ca e punct? Daca fi-tu moare maine impuscat in cap ca are un coleg instabil psihic si probleme de adolescent rebel si are acces la arma lu tac-su, o chemi tot selectie naturala?

Sunteti absolut geniali. Unii dintre voi.
tu nu intelegi ca ala labil psihic ii e indiferent ca e legal sau nu? ala tot o sa traga pt ca dement, aici e vorba de cei sanatosi, de ce sa nu am dreptul sa ma apar in eventualitatea unui atac ? pt ca ORICUM aia care ataca au arme indiferent daca sunt sau nu legale, esti in stare sa pricepi ca legislatia asta de cacat ii da dreptul unui hot sa ma omoare in propria-mi locuinta pt ca eu nu am cu ce sa ma apar in mod egal?

#45
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
Llasa-l ca el nu-i in stare sa realizeze ca nu armele omoara oameni
iar unu daca e nebun si vrea sa se distreze te omoara cu o piatra (ca e la liber si nu e ilegala), n-are nevoie de gun

de copii de afganistanezi care umbla cu kalajnikovu de gat... ce zici?

Edited by Nero-d, 14 February 2014 - 19:14.


#46
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Posts-brody, on 14 februarie 2014 - 13:06, said:

La fel si cu legalizarea marijuanei, europenii se mira.

Olanda?

Quote

Eu sincer sa fiu nu vad pe nicaieri altundeva decat in US stiri de genul "highschool teen rampage - at least 20 dead". Asta spune totul si PUNCT.

Norvegia?

#47
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
In Norvegia s-a intamplat o data, In SUA se intampla de cateva ori pe saptamana...

#48
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostaWp_viTal, on 14 februarie 2014 - 01:05, said:

Nu stiu cum sunt americanii din civilie , dar astia militarii sunt ok , imi plac .

Pana iti trag un glonte in cap.

#49
nellox333

nellox333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.06.2007
Hai sa va vad ,crime raportat la nr de locuitori!In EU si USA si restul lumii!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate