Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cum vi se par americanii?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 02.12.2007
Romancele sunt de rahat ba, americancele sunt cele mai femei dintre toate femeile, gingase, sufletiste si toate alea. Poate ratatii din Ro isi vor gasi si ei o nevasta acolo sau , de ce nu, poate chiar un harem.
NOOOOT! Am glumit ba, nu dati cu pietre, puneti-le la rinichi.

#20
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Topicul asta ar putea avea sute de pagini cu pareri diferite si sa nu fie niciuna gresita ca sunt peste 300(!) de milioane de oameni in SUA. Ce intrebare mai e si asta, cum vi se par americanii ...
Au si o suprafata imensa, iti dai seama ca pot fi diferente majore in functie de regiune, chiar de orase, localitati mai mari etc. .

Edited by Shade14, 14 February 2014 - 01:07.


#21
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Eu am cunoscut americanii din U.S. Army . Primul lucru pe care il pot spune despre americani este ca sunt mult mai sociabili fata de noi romanii(ex) . Avand un trai mult mai bun , automat mi-se pare ca traiesc viata , daca isi doresc sa faca un lucru nu se gandesc prea mult . Un alt lucru care mi-se pare evident este ca sunt foarte prietenosi (ma rog , in general vorbesc) dar mereu te fac sa te simti putin inferior , adica tu esti ala care vorbeste cu un american...il studiezi putin si chestii de genu (nu cu intentie , dar simti asta...)

Nu stiu cum sunt americanii din civilie , dar astia militarii sunt ok , imi plac . Oricum sunt si la ei fel si fel de nebuni ... nu poti spune "asa este un american" .

Edited by aWp_viTal, 14 February 2014 - 01:07.


#22
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

Quote

Cum vi se par americanii?

mincinosi!

#23
alyn_01

alyn_01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 31.08.2007
Tot aud acest lucru fals despre americani, precum nu stiu geografie! Dar pe europeni ii intreaba careva de America? Unde se afla statul cutare, ce orase include? Nu! Ne limitam doar la a numai la o numii America sau US si suntem inteligenti! Sau ce alt Motiv mai bun doresti ca sa te doara in dos de restul lumii, decat ca esti american ? Atat!

#24
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 02.12.2007
Una e sa fii european si sa nu stii unde e pe harta statul Iowa (stai linistit ca nici 95% din americani nu stiu) si alta e sa fii american si sa stii ca Europa e capitala Parisului.
Si cand te contrazice cineva sa te apuci sa ii dai cu bombe in cap ca ti-a incalcat dreptul la libera exprimare si deci e un nedemocratic care merita sa piara.

#25
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
America e tara banului, a industriei de divertisment, a productivitatii, a tehnologiei, a razboiului (e ultimul imperiu aparut), a apei colorate si junk foodului.
Oamenii medii si de top sunt la fel ca peste tot, femeile sunt cam masculinizate (individualiste, voce groasa si ferma). Si oamenii simpli sunt la fel ca peste tot, in felul lor.

#26
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

View PostTipiric, on 14 februarie 2014 - 04:01, said:

Una e sa fii european si sa nu stii unde e pe harta statul Iowa (stai linistit ca nici 95% din americani nu stiu) si alta e sa fii american si sa stii ca Europa e capitala Parisului.
Si cand te contrazice cineva sa te apuci sa ii dai cu bombe in cap ca ti-a incalcat dreptul la libera exprimare si deci e un nedemocratic care merita sa piara.

Si de ce i-ar durea pe aia undeva de Europa? Sau sa stie ce ii? Sincer, nici macar informativ nu mi-ar pasa daca nu m-ar ajuta cu ceva. Asa cum nici mie nu imi pasa de orasele sau statele din USA. Daca chiar m-ar interesa vreodata pot cauta pe internet dupa informatii. Altfel, de ce m-ar interesa? In alta ordine de idei, lumea vorbeste despre americani ca sunt inculti dar fantastic de multi romani nu au habar de propria limba, de istoria sau geografia propriei tari. Asta in conditiile in care statele din USA sunt mai mari ca Romania si sunt destule metropole la ei care au mai multi locuitori decat toata Romania la un loc. Daca este sa vorbim de aroganta si ipocrizie cred ca ar trebui sa ne uitam in primul rand in ograda proprie. Numai daca ma uit pe acest forum, majoritatea celor care scriu sunt cam analfabeti, necunoscatori de limba romana, limba propriei tari. Si ascund asta dupa scuze penibile gen: am scris de pe telefon, am scris repede si nu trebuie sa scriu corect pe un forum etc. Scuze penibile, cine cunoaste limba romana (nu a trecut prin scoala ca si gasca prin apa) scrie din instinct corect.

Edited by jm2010, 14 February 2014 - 08:34.


#27
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
din ce am vazut la tv fetele nu mi se par asa misto desi sunt unele de iti vine sa le mananci nu altceva.... in rest din documentare si etc sunt grasi (cum s-a mai zis) , se uita la tine ca la felu 14, au bani, sunt si increzuti , dar au o mare calitate pun intotdeauna pericolele inaintea la orice si iau masuri(asta in orice) , fara cultura generala da buni pe felia lor, foarte pretentiosi (mai ales fetele) cu ale casei, unii sunt si destepti, muzica foarte variata si cu versuri din cate am vazut eu foarte profunde si psihologice, foarte ambitiosi asta la multi dintre ei de fapt ambitia e o calitate de baza la ei. cu siguranta mai ignoranti decat europenii eu stiu vreo cateva orase din statul texas pe ei daca ii intrebi cateva din franta in afara de paris habarnau. au si oameni care observa idiotenia si stupizenia dintre ei marturie sta :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ee_uujKuJMI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
mie mi se par mici... mici de tot, din cauza distantei cred
aroganti??? pai au tot dreptul atata timp cat sunt constienti ca:
-sunt prima putere militara a lumii,
-limba engleza e singura limba folosita pe tot globul,
-dollarul american e singura moneda globala de schimb...

#29
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
intrebarea era cine i-a cunoscut indeaproape, cine a trait experienta de acolo, nu de la tv...tv-ul arata de regula extremele

#30
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
americanii vor sa faca sauna (publica) la preputu' gol!

#31
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013
1. Idioti pentru ca case de carton in aleea tornadelor.
2. Idioti pentru ca orice prost are arma.
3. Idioti pentru ca obezitate.

In rest par ok. Dar pentru punctul 2, eu nu voi calca vreodata pe acolo pana nu se rezolva problema. Mi se pare cel mai mare cacat posibil a exista intr-o societate "normala".

#32
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

View PostBWD, on 14 februarie 2014 - 10:55, said:

1. Idioti pentru ca case de carton in aleea tornadelor.
2. Idioti pentru ca orice prost are arma.
3. Idioti pentru ca obezitate.

In rest par ok. Dar pentru punctul 2, eu nu voi calca vreodata pe acolo pana nu se rezolva problema. Mi se pare cel mai mare cacat posibil a exista intr-o societate "normala".

Au arme ca sa se apere de idioti si infractori. Ca au si ei o gramada, exact ca si noi. Si, exact ca si la noi, si acolo astia semnalizeaza des.

#33
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Era un caz, in US, un copil/baiat si-a ucis parintii si a scapat de inchisoare, dovedind ca in copilaria lui, acei parinti nu l-au invatat compasiune, responsabilitate.. ceva de genul.
La fel si cu legalizarea marijuanei, europenii se mira.
O data ce ajungi sa cunosti mai mult, ori sa iei contact cu asa ceva,realizezi ca au sens si sunt logice legile astea ale lor.

Edited by s-brody, 14 February 2014 - 13:07.


#34
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostBWD, on 14 februarie 2014 - 10:55, said:

2. Idioti pentru ca orice prost are arma.
In rest par ok. Dar pentru punctul 2, eu nu voi calca vreodata pe acolo pana nu se rezolva problema. Mi se pare cel mai mare cacat posibil a exista intr-o societate "normala".

tocmai ca punctul 2 i-au facut din totdeauna sa isi respecte proprietatile si sa respecte la randul lor pe altii, fara punctul 2 erau ca in romania unde hotul intra peste tine cu un pistol si tu te aperi cu batista

#35
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013
Eu sincer sa fiu nu vad pe nicaieri altundeva decat in US stiri de genul "highschool teen rampage - at least 20 dead". Asta spune totul si PUNCT.

#36
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca punct, atunci pa!
pai sincer nu vezi ca nici nu te uiti... tu citesti stirile din uganda? peru? bolivia? etc?!?
orice prost din romania sau de aiurea poate sa-si procure o arma daca vrea neaparat!!!
infractorii intodeauna isi vor procura arme ilegal!!!
poate vrei si tu, asa ca experienta personala sa vezi cum e sa tragi cu o arma cu glont in poligon, (altceva decat pistol sau pusca de vanatoare) cum faci in romania???
sau sa conduci o masina pe circuit cu 300km/h...
nu mai dezvolt subiectul ca n-am cu cine Posted Image
asta spune ca selectia naturala inca mai lucreaza si PUNCT

Edited by Nero-d, 14 February 2014 - 14:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate