Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Cum vi se par americanii?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Ce parere aveti despre ei si cum sunt ei ca oameni? Eu cum am fost doar turist, nu cred ca ma pot pronunta. Mie mi s-au parut degajati si placuti. As vrea sa aud parerile celor care locuiesc sau au locuit in SUA.

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
[ http://theconditionpodcast.files.wordpress.com/2011/01/dscn3649.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Americanii sunt in general foarte inculti si dezinteresati de restul lumii, individualisti, obezi, zgarciti, suficient de idioti, incuiati, grasi, ipocriti, superficiali, ignoranti.

#4
Xenofon

Xenofon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.12.2013
Cei din documentarele lui Michael Moore,Capitalism Love Storry si Siko mi se par reali aia din filmele artistice fictiuni!

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
mai taie din ele..da-le....

#6
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Aaaa, si sa nu uitam Posted Image

Attached Files



#7
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

 patty1, on 13 februarie 2014 - 23:26, said:

Americanii sunt in general foarte inculti si dezinteresati de restul lumii, individualisti, obezi, zgarciti, suficient de idioti, incuiati, grasi, ipocriti, superficiali, ignoranti.
ai trait printre ei? sau e doar o refulare ca nu poti tu sa-i suferi ca nu le lipsesc nimic si tu n-ai de tigari?

#8
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Yes sir! :)

 xcit, on 13 februarie 2014 - 23:31, said:

ai trait printre ei? sau e doar o refulare ca nu poti tu sa-i suferi ca nu le lipsesc nimic si tu n-ai de tigari?

Da, am avut ocazia sa am contact cu niste dumbass-es de pe acolo.

Attached Files



#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 patty1, on 13 februarie 2014 - 23:26, said:

Americanii sunt in general foarte inculti si dezinteresati de restul lumii, individualisti, obezi, zgarciti, suficient de idioti, incuiati, grasi, ipocriti, superficiali, ignoranti.

Ma mir ca nu ai spus aroganti, pentru ca e primul lucru la care ma gandesc cand aud de americani.

#10
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Da, si incredibil de aroganti. Sunt buricul pamantului, miezul din dodoasca, capete de creta !

Asta e visul american! [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/acLW1vFO-2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Pentru europeni, cred ca par ciudati. SUA e unica prin istoria, modul in care s-a format,
Eu zic ca sunt diferente mari intre americanii de New York, Boston(metropole mari) care par moderni, open-minded, fata de cei din Alabama, sa zicem.

Dar hai sa ne luam dupa fapte, care spun:
cele mai mari corporatii IT /Technology sunt americane: Google, Facebook, Cisco..
cele mai bune universitati + rezultate in stiinta si cercetare.

+ americanii stiu sa faca show. Compara tu un meci de NBA cu unul din EuroLeague, ca atmosfera... E parca altceva, mai special.

Edited by s-brody, 14 February 2014 - 00:00.


#12
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

 patty1, on 13 februarie 2014 - 23:32, said:

Da, am avut ocazia sa am contact cu niste dumbass-es de pe acolo.

eu n-am fost deranjat absolut deloc de ei, nu au barfa in sange, te ajuta, sunt saritori, iti explica orice ai nevoie sa stii si cel mai important dupa parerea mea, nu te deranjeaza cu absolut nimic, parca esti invizibil,  ceea ce la noi nu ai sa vezi niciuna din calitatile astea, asa ca degeaba toata istoria si cultura noastra daca suntem niste jigodii hoate si puturoase, invidioase pe cei care au dupa ce bea apa

#13
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Are dreptate s-brody
In America sunt mai multe “americi”. Sunt oameni si oameni, locuri si locuri. (New York, zona de est, California + San Francisco, zonele cu taranoii analfabeti rednecks si hillbillies, partea centrala si Portland, etc) Depinde unde te afli.

#14
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
II faceti voi prosti, obezi, inculti, aroganti, etc... dar fata de noi o duc mult mai bine ca nivel de trai, asa cum sunt ei insa stiu sa traiasca, stiu sa se bucure de viata, de micile placeri care aceasta li le ofera, pana la urma asta e tot ce conteaza, sa duci o viata linistita, fara griji, in armonie cu cei apropiati. Bineinteles, exista si excepti...

Edited by mateiuli, 14 February 2014 - 00:23.


#15
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,506
  • Înscris: 13.06.2004
Eu sunt curios cum sunt fetele şi femeile lor. Ca şi persoane, nu ca şi fizic. Sunt mai o.k. sau mai naşpa decât româncele din acest punct de vedere?
Cât despre felelul de a fi, din auzite şi povestite, sunt lucruri pe care le apreciez, lucruri pe care le detest la ei. Oricum, chiar dacă ajungi acolo, tot nu îţi poţi face o părere 100% corectă dacă nu stai prea mult timp, pt. că (ne)şansa de da doar peste un anumit tip de oameni.

#16
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

 mateiuli, on 14 februarie 2014 - 00:22, said:

...pana la urma asta e tot ce conteaza, sa duci o viata linistita, fara griji, in armonie cu cei apropiati.

Paaai ... cu astea-i mai greu pe la ei.

#17
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
si eu sunt curios cum or fi americancele. Si mai ales, cum sunt ele in comparatie cu romancele

#18
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006

 edy_wheazel, on 14 februarie 2014 - 00:24, said:

Paaai ... cu astea-i mai greu pe la ei.

Depinde de zona.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate