Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

LG G2 mini

- - - - -
  • Please log in to reply
1491 replies to this topic

#19
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
G3 :)

#20
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012

View Postjericho, on 13 iulie 2014 - 20:08, said:

Se încarcă greu, e bateria mare și încărcător de doar 0,7. Ca recomandare, pentru o viata mai mare a acumulatorului, pune-l la încărcat pe la 20-30% și nu îl incarca full

Asa sa faceti si o sa va tina acumulatorul fix de la 20 la 30 la suta....greseala mare
Incarcati acumulatorul pana la 100 la 100 dupa semnal lasatil inca cel putin 2 ore conectat la adaptor. La descarcare nu il bagati la incarcat decat atunci cand sa descarcat complet si in final veti optine asta ..6 ZILE UTILIZARE

Attached Files


Edited by tony1234, 27 July 2014 - 09:54.


#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
1. putina documentare n-ar strica totusi.
http://batteryuniver...based_batteries
http://batteryuniver...to_charge_table

2. tu ai folosit telefonul ala pentru functii pe care le poti avea si pe un nokia 1100...  eu am ecran aprins 4 ore intr-o singura zi.

fac pariu ca ai stat cu datele inchise :)

Edited by jericho, 27 July 2014 - 11:31.


#22
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012
Ia uitate la ecran cat a fost on?

#23
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Ia mai citește tu încă o data ce am scris

#24
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012
Intram in polemici cand o sa opti si tu ce am optinut eu , 6 zile utilizare, 4 ore ecran deschis si apropape 3 ore vorbite ma stam de vorba pana atunci mergi pe ce scriu alti eu merg pe fapt demostrat

#25
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Ceea ce nu înțelegi tu e ca eu nu o sa obțin niciodată așa ceva și nici nu ma interesează. Eu chiar folosesc telefonul și nu îl țin pe post de bibelou.

#26
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012
Ok atunci poate ma ajuti cu o informatie.Cand primim un apel amutirea sunetului cum se face ...se intorce doar telefonul cu fata in jos sau se intorce si se pune pe o suprafata plana.Vreau sa stiu doarece al meu trebuie pus si pe o suprafata plana cu fata in jos si mi se pare aiurea.Multumesc!

#27
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Nu am activata funcția asta dar o sa încerc și eu și te anunț.

#28
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012
Sunt nou posesor de LG G2 Mini.
Prima problema: calitatea convorbirilor este foarte proasta (la fel si cand dau pe speaker), cealalta persoana se aude slab, usor distorsionat. E diferenta ca de la cer la pamant intre iPhone 4S is G2 Mini la acest aspect. :(

Asa se intampla si la voi? :(

Se aude la fel si in handsfree, deci n-are cum sa fie vreo problema cu el. Asta e calitatea.
Water fuck. :|

#29
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
E difuzorul la maxim? Eu nu aud slab, din contră. Semnalul e bun? Nu știu cum se aude 4s-ul dar mie mi se pare ok, adică nu am observat distorsiuni sau altceva.

#30
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012
Cred ca are volumul dat incet , la mine se aude perfect pot spune ca se aude mai bine ca la lg g2.

#31
linc73

linc73

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 05.03.2009
Sal,
Si eu sunt nemultumit de calitatea sunetului.

#32
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012

View Postjericho, on 29 iulie 2014 - 18:00, said:

E difuzorul la maxim? Eu nu aud slab, din contră. Semnalul e bun? Nu știu cum se aude 4s-ul dar mie mi se pare ok, adică nu am observat distorsiuni sau altceva.

Era la maxim.

Am dat mai incet si parca se aude putin mai bine, insa per total calitatea audio in convorbiri mi se pare destul de slaba. Posted Image
Nu e vorba de semnal/de nimic altceva, am sunat de pe G2 Mini si 4S pe mai multe telefoane. Cu 4S se auzea perfect, cu G2 Mini se auzea destul de urat, trebuia sa fiu foarte atent ca sa inteleg ce mi se spune...
Sper sa fie o problema de soft, poate apare vreun update si rezolva problema asta.


In rest, telefonul mi se pare extraordinar (din ceea ce am putut sa testez).
Se misca perfect, lag 0, nu se incalzeste foarte tare (desi de cum am bagat contul de GMAIL mi-a descarcat si instalat timp de o ora toate aplicatiile pe care le am si pe tableta).
Imi place la nebunie cum arata, mai ales capacul din spate - cat de bine e ca nu raman urme! Este foarte usor si finut.
Nu m-as fi asteptat la asa ceva, dar camera este foarte buna, cu mult peste medie, culori foarte vii. Singura problema este cu sunetul cand inregistrezi video, cam slabut...

Display foarte bun. M-am tot "benoclat" la el minute bune sa vad daca observ vreun pixel, ceva, ca se tot plang "expertii" prin review-uri ca vai, ca ce rezolutie in 2014, ca ochiu' lor finut nu accepta asa rezolutie mizerabila. Da' de unde, nu va lasati pacaliti, ca e foarte ok. Initial eu credeam ca m-am uitat superficial in showroom si nu am observat cat de prost e display-ul si ce guguloi de pixeli iti sar in ochi (ca pe tabletele alea jalnice cu Windows de la Acer), dar in realitate e foarte bun. Probabil, o sa observati diferenta daca luati un alt smartphone care are o rezolutie mai mare, le puneti unul langa altul si va uitati la ele cu foarte mare atentie (le apropiati de ochi, va incruntati etc), altfel nicio sansa.


E abia prima zi, sa vedem pe parcurs cum o sa se comporte.

PS: dureaza o vesnicie sa-l incarci, aproape 4 ore, what the fork! Posted Image

Edited by MrDerpson, 29 July 2014 - 23:19.


#33
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
baterie mare si incarcator de putere mica... nu stiu de ce au facut combinatia asta... eu mai folosesc un incarcator de samsung de 1a si merge mai repede... anyway, nu trebuie sa astepti sa se descarce complet, il poti incarca si pe reprize, nu dauneaza bateriei..

#34
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.10.2009
Am si eu un LG G2 mini si am tot cautat wifi direct dar nu-l gasesc. Prin specificatii e mentionat. La voi este?

#35
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
intri in wi-fi si apesi pe setari, tasta aceea din 3 liniute :)

#36
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.10.2009
Asa e, am gasit. L-au ascuns :P. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate