Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Corul Poliției din Rusia a interpretat Get Lucky in deschiderea Olimpiadei de la Soci

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Din păcate, prea rar Diana.

#20
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mai copii,

eu sper ca Politia Romana, printre alte lucruri pe care le face, sa dezvolte in viitor o relatie de apropiere fata de populatia care o considera in general, Baubau.
Am vazut ca si prin SUA, politia a participat la o surpriza publica pt un copil cu cancer (am vazut mai demult o stire legata de un copil bolnav caruia i s-a inscenat un film cu Batman, parca..sper ca nu aberez si am incurcat personajul), rusii canta la Olimpiada, la noi, in Romaninstan, singurul politist care canta ceva pe YT e asta....
Ce naiba, cu atatia barbati politisti frumosi, taman nenea asta sa fie singurul cantaret? Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v-PFk1HuR2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Ha ha (filmul este comic: "Eu o vreau pe-aia!"). Despre manifestarea actele de apropiere ale Politiei fara de populatie, gasim multe marturii pe Internet. Totusi, poporul care ii vede ca pe un Baubau, se intalneste mai ales, in unele tari ex comuniste. Aici ar fi nevoie mai mult de implicarea Politiei si de realizarea unei comunicari mai apropiate prin astfel de acte, care pot fi copiate de aiurea, a.i. copiii sa nu mai foloseseasca termeni cum ar fi "gabor", la adresa politistilor.  Lumea trebuie invatata ca Politia nu este inamicul. Demersuri s-au infaptuit. Chiar daca primii pasi s-au facut, aceste idei sau demersuri, raman fara ecou, daca nu sunt insotite de efort voluntar, constient si..permanent. Bineinteles ca un rol important in consolidarea unei relatii de amicitie intre civili si Politie il au si parintii, il are si societatea, in general.

#22
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Copiii mei nu folosesc `gabor` si nici eu. Posted Image

Am o prietena care-si sperie copilul cu Politia...culmea e ca acum are un iubit politist si copilului la inceput i-a fost frica de el. Posted Image

Revenind ontopic, cred ca se pot invata multe de la rusii aia, si anume ca nu trebuie sa fim asa scortosi chiar daca purtam o uniforma.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate