Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Replica trupei Vunk la decizia CNA

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Dupa cum stiti sau nu, daca nu, aflati acum :), CNA a interzis difuzarea pe posturile de televiziune a videoclipurilor “Inevitabil va fi bine” (Andra) și “Așa, și!” (Vunk) întrucât conțin plasare de produse fără a fi menționat acest lucru.
Ca replică, trupa Vunk a montat un colaj cu secvențe din videoclipurile artiștilor internaționali, care conțin plasare de produse.

Se pare ca in alte tari, nu exista CNA. :)

Aruncati si voi un ochi pe colajul de mai jos. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tC5tY7Oo6M0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Replica scrisa in spoiler.
Spoiler


#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
CNA abereaza la greu !
Mai vezi reclame, la asigurari, de exemplu, in care apare cate-o masina arhicunoscuta / recunoscuta de oricine, care are sigla scoasa...   :death:

#3
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Gonthar, daca vrei sa ne traduci ce ai spus mai devreme, eu una nu am inteles ce si cum.

Barboso, CNA-ul e un fel de dictatura in opinia mea. De acord ca face si chestii bune, dar da si rateuri mari.

#4
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Sa ne P I S A M pe cenea!
Ar fi bine sa-i mai cenzureze pe aia din guvern, parlament ca apar destul de des pe sticla SI NE-AM SATURAT DE EI!

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Sunt absolut de acord. Ma apuca greata cand vedeam toate tampeniile bagate pe gat in diferite materiale video. Asa sa faca si cu emniunile in care beau idiotii aia Cico.
CNA ar puteasa se faca si mai tare simtit. Andra si Vunk si-au luat oricum banii, deci, teapa Cico :))

#6
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
si elena are plasare de produse in "ecou"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WjKrIEvMAg0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Pe mine nu ma deranjeaza sa vad intr-un videoclip, un personaj care isi face un 3 in 1.
Dar na...poate sunt eu mai putin sensibila.

Zepar,

si Elena, si Smiley si mai sunt. Posted Image

#8
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Nici pe mine nu ma deranjeaza sa vad produse in videoclipuri. C*c*tii de la cenea se cred stat in stat.    _|_ pt. cenea

#9
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Mihalexmihalex de acord cu tine, dar am rugamintea sa discutam civilizat pe topic. :)
Putem combate ideile si altfel.

#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Post-Diana-, on 07 februarie 2014 - 17:03, said:

Barboso, CNA-ul e un fel de dictatura in opinia mea. De acord ca face si chestii bune, dar da si rateuri mari.
As fi zis mai degraba "cenzura", dar si "dictatura" cred ca merge, pe felia lor.

Un exemplu de "chestii bune" ?

#11
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Din partea mea toti sa poarte Nike, sa bea Cola si sa conduca BMW, daca melodia e faina si merita ascultata, putin imi pasa de ce este clip, mai ales ca e vorba de ceva minor, doar nu-si filmeaza clipul intr-un depozit cu produse.

Au mai fost clipuri video cu plasari de produse pana acum, nimic nou, cei mai caraghiosi sunt manelistii cu Mertane si BMW-uri, culmea ca se si "pozeaza" in ele si nimeni nu are nimic de zis. Sunt N clipuri video cu manele si masini exotice in ele.

Edited by connectorxp, 07 February 2014 - 17:20.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu inteleg unde vedeti cenzura in asta. Adica, au voie fetele din muzica sa se miste, ca-n filmele pentru adulti si totul vi se pare ok. Cand le spune CNA-ul ca daca faci un ban, dai si la stat, brusc totul devine comunist. Pai, stai, dar vreau si eu. Fara impozite pentru mine, ca doar nu traim in comunism.
Diana, eu cred ca intelegi foarte bine despre ce este vorba. problema nu consta in faptul ca bea omul suc, ci ca-ti baga sticla-n ochi ca la miopi. In prima situatie, totul este ok, in a doua, se numeste ca se face reclama. Nu stiu cum sunteti voi, dar mie imi ajug reclamele din filme, emisiuni etc. Daca ascult o melodie, vreau sa fie "curata".

#13
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

View PostBarboso, on 07 februarie 2014 - 17:15, said:

As fi zis mai degraba "cenzura", dar si "dictatura" cred ca merge, pe felia lor.

Un exemplu de "chestii bune" ?

Discutabil acum, dar cred ca interzicerea reclamei la  `painea copiilor` a fost un lucru bun.
Nu vreau sa dezbat, cred ca sunt deja subiecte pe forum cu CNA-ul.

View PostYOUR_GOD, on 07 februarie 2014 - 17:26, said:


Diana, eu cred ca intelegi foarte bine despre ce este vorba. problema nu consta in faptul ca bea omul suc, ci ca-ti baga sticla-n ochi ca la miopi. In prima situatie, totul este ok, in a doua, se numeste ca se face reclama. Nu stiu cum sunteti voi, dar mie imi ajug reclamele din filme, emisiuni etc. Daca ascult o melodie, vreau sa fie "curata".

God,

sunt produse consacrate care nu mai au nevoie de reclama, in special marcile consacrate de auto, Cola, Pepsi etc.
Ca mai vezi 2 secunde prin fata ochilor o vopsea de par, nu cred ca e atat de grav.
Apropo, si vopseaua aia de par e de mult pe piata, deci...nu are sens atata tamtam pt ea.
Exemplele pot continua.

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Diana, reclama costa. Indiferent de motive. Ei fac reclama, sa plateasca. Repet, cu totii intelegeti despre ce e vorba. Altfel, sa se faca exceptie si in cazul meu si nu o sa mai zic nimic.

Edited by YOUR_GOD, 07 February 2014 - 17:43.


#15
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

View Post-Diana-, on 07 februarie 2014 - 17:14, said:

Mihalexmihalex de acord cu tine, dar am rugamintea sa discutam civilizat pe topic. Posted Image
Putem combate ideile si altfel.

Diana, zic eu c-am fost destul de civilizat.
Problema-i alta in tara asta. Sunt unii ca rahatii astia de la cenea de se cred buricul pamantului. Ei cred ca totul se invirte in jurul lor. Pai artistii, in general, se uita si ei sa traga cit pot atit cit sunt pe val. Dupa ce le trece vremea nici dracu nu se mai uita la ei - exeple sunt destule, toata lumea le stie, ati vazut cu totii in ce mizerie traiesc. Daca tot freeaca menta pe banii nostri sa faca ce dracu or face cu reclamele alea interminabile  din cadrul filmelor de pe posturile tv. Nu cred ca deranjeaza pe nimeni faptul ca un artist intr-un videoclip asculta/ priveste/ conduce/ etc o firma  pe care oricit ar fi  blurata toata lumea o cunoaste. Dupa mintea ratatilor aia de la cenea ar trebui videoclipuri standard cu fete/ baieti care se plimba cu caruta (ca alea nu-s facute de x firma) prin padure iar de baut -apa- se stie de la robinet. Daca iei pe oricare din ei la intrebari nu stiu cite urechi au cu buletin in mana.

#16
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011

View Postconnectorxp, on 07 februarie 2014 - 17:20, said:

... cei mai caraghiosi sunt manelistii cu Mertane si BMW-uri, culmea ca se si "pozeaza" in ele si nimeni nu are nimic de zis. Sunt N clipuri video cu manele si masini exotice in ele.
alea se considera antireclama Posted Image

#17
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C2t2ERWAJck?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
La fel au facut si cu hip-hop-ul si rap-ul romanesc, l-au cenzurat la TV, dar baietii inca scot albume si fac clipuri pe care le pun pe Youtube. Nu stiu  ce nevoie mai avem de MTV,UTV si alte posturi muzicale, daca CNA cenzureaza cate o melodie din nu stiu ce motiv. Sa speram ca nu cenzureaza si muzica la radio din acelasi motiv, ca lumea stie clipul si ca in acel clip e reclama mascata la nu stiu ce produs  si lumea deja isi imagineaza clipul cu acel produs. Mda.... CNA....Romania tara tuturor posibilitatilor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate