Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TV Led EXCLUSIV

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Cel puțin la modul teoretic, implementarea standardului CI+ ar costa ceva bani firma respectivă. Nu știu, să nu cumva să fi primit doar softul pentru CI simplu. Ai încercat să iei legătura direct cu fabricantul? De obicei chinezii au reputația de a răspunde cererilor venite din partea clienților.
Cât privește ceasul, dacă televizorul are setare de țară, ar trebui să aibe și ceas, asta pentru simplu motiv că unele țări folosesc „ora de vară”, ceea ce necesită modificarea fusului GMT pentru a avea informații corecte de la EPG. La RCS, pentru a face CAM-urile CI+ funcționale, era necesară setarea manuală a orei (mă rog, era valabilă la ora de vară, dar na, nu se știe pe ce fus s-a poziționat televizorul)...

#20
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Acest tv nu are epg sau cel putin nu-l arata. Presupun ca s-ar vedea daca ar functiona CI+.Am incercat sa intru in meniul de service, dar tot n-am reusit mare lucru.
Pe chinez nu-l cunosc, eu am primit softul de la service-ul firmei din Bucuresti care mi-a precizat ca i l-au indicat constructorii chinezi, prin partenerul belgian.
Oricum au fost foarte evazivi si mi-au cerut initial sa le duc lor tv-ul pentru implementare, apoi mi-au cerut cam de 5 ori pretul pe telecomanda si au fost surprinsi
sa afle ca am gasit-o pe net la un pret cu mult mai mic. Cand le-am explicat ca nu functioneaza, au dat-o de gard spunand ca asta e softul primit, ca trebuie sa functioneze
pentru ca asa le-au spus chinezii etc... Asa ca... n-am rezolvat nimic.

#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Mda... dacă televizorul vine cu specificații de compatibilitate CI+, îl duci fain-frumos la ei, să-l facă! Reușesc, bine, nu reușesc, să-ți dea negație de neconformitate și îți iei banii înapoi! Da, știu, e puțină bătaie de cap, dar altceva chiar nu văd ce ai putea face...

#22
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Multumesc oricum pentru sfaturi, dar eu nu eram interesat sa iau banii inapoi, ci doar sa-l fac sa functioneze cu CI+, asa cum spun si cei din service.
Dar in nici un caz nu plec de la Constanta la Bucuresti cu tv-ul in spate pe vorbele unui nauc de la un service oarecare care sustine ca ratza impunge...
Eu doream sa stiu daca altcineva s-a mai aflat intr-o situatie similara si a rezolvat problema.Vroiam sa stiu cum a procedat.
Dar se pare ca sunt cam singur cu problema asta...

#23
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Stie cineva meniul de service pentru acest TV EXCLUSIV 22DTV1 . Din ce am mai citit pe forumuri se pare ca este o licenta Telefunken, insa toate codurile incercate pentru aceasta marca, pentru Philips si alte doua coreene nu au dat rezultate si nu am putut intra in meniul service.
Ciudat este ca dupa upgrade de soft imi arata ca "stie" "CI+ 1,3 instaled Profile list", insa imi apar intr-un chenar negru cinci fante verticale in care scrie "empty..." si imi cere sa apas tasta verde pentru actualizare. Cand fac acest lucru nu se intampla nimic, adica nu se actualizeaza nimic.
Cand introduc CAM CI+ in Tv imi arata "CAM inserted", deci il stie dar se pare ca nu comunica cu el.
Care sa fie explicatia?

#24
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007

View Postadolfhauer, on 02 ianuarie 2015 - 16:37, said:

Stie cineva meniul de service pentru acest TV EXCLUSIV 22DTV1 . Din ce am mai citit pe forumuri se pare ca este o licenta Telefunken, insa toate codurile incercate pentru aceasta marca, pentru Philips si alte doua coreene nu au dat rezultate si nu am putut intra in meniul service.
Ciudat este ca dupa upgrade de soft imi arata ca "stie" "CI+ 1,3 instaled Profile list", insa imi apar intr-un chenar negru cinci fante verticale in care scrie "empty..." si imi cere sa apas tasta verde pentru actualizare. Cand fac acest lucru nu se intampla nimic, adica nu se actualizeaza nimic.
Cand introduc CAM CI+ in Tv imi arata "CAM inserted", deci il stie dar se pare ca nu comunica cu el.
Care sa fie explicatia?

Incearca MENU 1 1 4 7.
Poti sa pui fisierul de update?

#25
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Unde sa pun fisierul de update si de unde sa il iau? Eu am instalat softul nou care recunoaste CI+ si am schimbat telecomanda, dar in rest tv-ul se comporta de mainiera descrisa mai sus.

#26
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007

View Postadolfhauer, on 01 ianuarie 2015 - 12:48, said:


- Am cerut vanzatorului care a furnizat tv-ul catre Metro sa-mi trimita un soft compatibil.L-am primit cu intarziere si cu toate asigurarile ca

La asta ma refeream, penttru CI+.

#27
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Am explicat mai sus ca este vorba de un alt soft si nu un upgrade.

#28
sergiudaniel

sergiudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 12.01.2008
Aveti cumva un site al producatorului? Merci

#29
adolfhauer

adolfhauer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.11.2013
Eu, personal nu stiu.Poate stiu alti colegi de site...

#30
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Am vazut modelul asta la Auchan Vitan ( 29ATVDE6 ) de 71 cm , dar pe placuta aia cu delatii despre tv nu scria daca are si tuner dvb-c .
Unde gasesc si eu mai multe informatii despre modelele astea de televizoare

#31
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View Postalexandrubold, on 09 martie 2015 - 12:03, said:

Am vazut modelul asta la Auchan Vitan ( 29ATVDE6 ) de 71 cm , dar pe placuta aia cu delatii despre tv nu scria daca are si tuner dvb-c .
Unde gasesc si eu mai multe informatii despre modelele astea de televizoare

defapt era 28ATVDE6

#32
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Stie cineva daca acest tv are ecran mat sau lucios Exclusiv 22DTV1 https://www.magazini...cm-full-hd.html

#33
circuit

circuit

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.08.2015
Buna ziua
Am cumparat si eu un tv Exclusiv EX39ATVDE5 si nu "prinde" programele Hd ? Daca pautei sa ma ajutati. Multumesc

#34
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013

View Postcircuit, on 22 august 2015 - 16:03, said:

Buna ziua
Am cumparat si eu un tv Exclusiv EX39ATVDE5 si nu "prinde" programele Hd ? Daca pautei sa ma ajutati. Multumesc
Unde ai gasit modelul asta?

#35
circuit

circuit

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.08.2015
In Auchan Craiova

#36
nigamihai

nigamihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2015
Salut. Vinde cineva TV LED EXCLUSIV diagonala 81, pentru piese?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate