Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Radio Contact Romania revine dupa 10 ani!

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

Poll: Vrem sa stim parerea. (60 member(s) have cast votes)

Va place postul de radio creat in amintirea Radio Contact?

  1. Da (27 votes [45.00%])

    Percentage of vote: 45.00%

  2. Nu (33 votes [55.00%])

    Percentage of vote: 55.00%

Seamana acest post de radio cu originalul Radio Contact?

  1. Da (11 votes [18.33%])

    Percentage of vote: 18.33%

  2. Nu (36 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

  3. Aproximativ (13 votes [21.67%])

    Percentage of vote: 21.67%

Vote Guests cannot vote

#1
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
N-am stiut unde sa deschid acest subiect, daca cumva se muta, va rog sa ma anuntati intr-un mesaj privat sau cumva, unde anume se muta.

In amintirea Radio Contact Romania, am creat un post de radio, de la 0. Sper sa va placa. Mai multe nu spun, va las pe voi sa apreciati sau sa criticati. Daca mai cunoasteti si alte persoane carora le era dor de radio contact, le puteti spune si lor.
Va asteptam pe toti pe http://myradiostream...ocontactromania . Va rula undeva la 16 ore pe zi, cu aproximatie. Pentru inceput. Oricum va multumesc  daca-l puneti la bookmark si cand vreti sa-l asculti, doar dati click.  
S-a muncit la el un an jumatate. Speram ca s-a facut o treaba buna.

Va asteptam cu tot dragul fanii delfinashului si nu numai.

Attached Files



#2
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
si mie mi-e dor de DELFINAS dar nu stiu cum sa faci sau cineva sa faca ca acesta sa fie din nou in FM . POATE VREUN OM DE AFACERI AR FI DISPUS SA INVESTEASCA IN RADIO CONTACT ,CA ACESTA A FOST CEL MAI IUBIT RADIO DIN ROMANIA. AM DREPTATE?

#3
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014

 djreluk, on 06 februarie 2014 - 15:52, said:

si mie mi-e dor de DELFINAS dar nu stiu cum sa faci sau cineva sa faca ca acesta sa fie din nou in FM . POATE VREUN OM DE AFACERI AR FI DISPUS SA INVESTEASCA IN RADIO CONTACT ,CA ACESTA A FOST CEL MAI IUBIT RADIO DIN ROMANIA. AM DREPTATE?
speram prin acest post ca am reusit macar intr-o mica masura sa readucem spiritul radio contact.
Postul trebuie ascultat mai mult timp pt. a va creea o parere. Este un playlist destul de diversificat. Va rog sa votati in chestionar, dupa ce-l ascultati o perioada. Multumesc.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Daca va fi acelasi Radio Contact de acum cativa ani, va fi grozav.

#5
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
@Your_God, singura chestie care si mie imi sare in "ochi" e faptul ca sunt perioade cand sunt jingle-uri contact - piesa - jingle si perioade cand sunt multe melodii consecuvite una dupa alta. Mai este de lucrat...oricum e la inceput :)
sper sa va placa.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Contact avea, nu stiu, ceva aparte. Muzica era altfel. Mi-e teama sa nu se amestece in cenusiul radio contemporan.

#7
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
Your_God, stiu ce am facut si cata munca am depus, ca sa nu iasa o treaba de calitate.
Sunt si cateva exceptii, dar putine. Nu am cum sa te conving pe forum :) Decat daca il asculti tu si iti faci o parere. Dupa 2-3 cantece, nu stiu daca poti sa-ti faci o parere.
A fost lansat de 2 zile. Diseara face 2 zile :) .

#8
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

 Alejjandro, on 06 februarie 2014 - 16:33, said:

Your_God, stiu ce am facut si cata munca am depus, ca sa nu iasa o treaba de calitate.
Sunt si cateva exceptii, dar putine. Nu am cum sa te conving pe forum Posted Image Decat daca il asculti tu si iti faci o parere. Dupa 2-3 cantece, nu stiu daca poti sa-ti faci o parere.
A fost lansat de 2 zile. Diseara face 2 zile Posted Image .

Sunt ceva jingle-uri care intra mult prea repede, si cu volum mult prea ridicat.

#9
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
da, dar am mers pe ideea sa fie cursiv, fara pauza. unele melodii sunt "taiate" intentionat pt. a creea mai mult izul acela care a fost radio contact :)
stiu ca aici pot fi acuzat ca am "taiat" finalul multor cantece...dar am vrut sa fie ceva cursiv. Mai greu de explicat.

#10
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
Like! De ajutor nu aveti nevoie?

#11
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
in fm cand o sa intre?

si pe ce frecventa

Edited by hightech-sys, 06 February 2014 - 17:59.


#12
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
wow...sunt intrebat deja...cand o sa intre in fm...abia a fost lansat in online Posted Image de 2 zile.
Si da, desi pare nebunie curata, visul meu e sa intre si in FM si sa concureze cu pseudo-posturile de radio , lumea sa asculte iar muzica buna. Sa concureze cu posturile bune de muzica magic fm, europa fm.
Si va intra. Curand. Bineinteles nu in forma chiar ca acum, ci cum va fi posibil si legal, sa zicem asa.

Dar nu stiu cand, e un vis de-al meu.
Nu ma voi lasa pana cand nu voi reinvia radio contact si in fm!

visul meu e sa fie din nou nr. 1 si sa nu mai fie acel post fantoma kiss fm. vreau sa dau de pamant cu kiss fm in special, metaforic vorbind.
Cred ca lumea mai stie inca sa aprecieze muzica buna.

Edited by Alejjandro, 06 February 2014 - 18:13.


#13
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
postul asta e un fel de magic fm ..........

 Alejjandro, on 06 februarie 2014 - 18:09, said:

wow...sunt intrebat deja...cand o sa intre in fm...abia a fost lansat in online Posted Image de 2 zile.
Si da, desi pare nebunie curata, visul meu e sa intre si in FM

ce sa mai asteptam, am un tovaras care inca mai detine un emitator monstru in fm de vreo 500w ....... de pe vremea piratilor Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IruklURvUuo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0-vt2ovFHks?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4rlI6ZjLfW0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by hightech-sys, 06 February 2014 - 18:22.


#14
Alejjandro

Alejjandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.02.2014
nu mi-a scapat nimic :) daca asculti postul, vei vedea ca sunt toate cele de mai sus, pe langa multe multe altele. :)

#15
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

 Alejjandro, on 06 februarie 2014 - 18:37, said:

nu mi-a scapat nimic Posted Image daca asculti postul, vei vedea ca sunt toate cele de mai sus, pe langa multe multe altele. Posted Image

ca sa poti folosi acele jingle-uri trebuie sa detii ceva drepturi de autor ......... cum stai la capitolul asta?

#16
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008

 Alejjandro, on 06 februarie 2014 - 18:09, said:

wow...sunt intrebat deja...cand o sa intre in fm...abia a fost lansat in online Posted Image de 2 zile.
Si da, desi pare nebunie curata, visul meu e sa intre si in FM si sa concureze cu pseudo-posturile de radio , lumea sa asculte iar muzica buna. Sa concureze cu posturile bune de muzica magic fm, europa fm.
Si va intra. Curand. Bineinteles nu in forma chiar ca acum, ci cum va fi posibil si legal, sa zicem asa.

Dar nu stiu cand, e un vis de-al meu.
Nu ma voi lasa pana cand nu voi reinvia radio contact si in fm!

visul meu e sa fie din nou nr. 1 si sa nu mai fie acel post fantoma kiss fm. vreau sa dau de pamant cu kiss fm in special, metaforic vorbind.
Cred ca lumea mai stie inca sa aprecieze muzica buna.
Incearca sa vorbrbesti cu aia de la Activ EFEm ca si asa ocupa frecventele de pomana.

Sunt mai tinerel asa ca nu prea imi aduc aminte foarte multe. Stiu ca ascultam pe vremea aia Uniplus, Radio Star, ProFM, Radio 21 Si EuropaFM. Ce muzica difuza Radio Contact cand era in fm in comparatie cu Pro,21 si Europa? Formatul era chr, ac sau altul?

Edited by gabybcr, 06 February 2014 - 21:49.


#17
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 17.06.2007
Alejjandro, nu vreau sa fiu carcotas sau sa supar pe cineva dar am cateva nelamuriri in privinta postului tau. Iti respect munca si sunt bucuros ca a reaparut radio contact cel putin online, momentan. Dar ma intereseaza daca poti realiza cu adevarat aducerea acestui post in fm, in sensul consacrat al celebrului radio contact de acum 10 ani? Ai resursele finaciare necesare, ai cunostinte pe la CNA, ai in spate un om de afaceri. Gandeste-te ca o frecventa noua pe fm se da foarte greu (din cate stiu eu acum se liciteaza doar  pentru cele digitale) iar cele deja in uz sunt folosite de marii moguli de la kiss, zu, pro fm, 21 etc. In plus, daca ai obtine cateva frecvente terestre trebuie aparatura serioasa care costa bani. De asemenea postul trebuie ridicat si pe satelit, care trebuie si el platit. Nu te supara ca pun atatea intrebari dar vreau sa fiu sigur daca reusesti sa il lansezi in fm sau este doar o ambitie care se rezuma la online. Acum 2 ani cineva, (un om de afaceri) a incercat sa resusciteze tele7 abc, promitand ca va deveni retea nationala, alaturi de pro tv, antena, prima, kanal d si a rezultat asta http://www.telenet-l...tele-7-abc.html, desi se promisese asta http://www.paginadem...unt-actionarii/

Edited by donmarinica, 06 February 2014 - 23:19.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
FM-ul e pe duca, nu cred ca mai poti materializa vreun vis. Piata e in stagnare de mult timp, calitatea o ia la vale. Pentru mine personal doar in Bucuresti mai exista posturi ascultabile (vreo 3 la numar), in rest TuneIn + modulator.

In schimb e potential din ce in ce mai mare pe online, doar ca trebuie sa ai idei bune si sa-l promovezi acolo unde trebuie. Daca se "vede" bine, parca suna si in urechi mai bine muzica. Nu poti sa atragi lumea cu 'myfreeradiostream.com/xxxxx'.

 donmarinica, on 06 februarie 2014 - 23:16, said:

De asemenea postul trebuie ridicat si pe satelit,

Nu, nu trebuie, suntem in 2014, pentru retransmisie exista solutii mult mai la indemana si din era noastra.

Edited by MembruAnonim, 07 February 2014 - 00:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate