Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nu va cumparati Lenovo

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
mercenar123

mercenar123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 11.02.2013
Salut. Acum o luna am cumparat un lenovo yoga 13 si am avut niste probleme cu display-ul . L-am trimis la service in Polonia si pe langa laptop mi-a zis ce de la asistenta clienti sa pun si incarcatorul. Zis si facut , le-am pus pe ambele , le-am trmis si asa a inceput aventura .

Laptopul a fost reparat in 2 saptamani si a fost trimis inapoi , ceea ce este un timp foarte bun dar cand am deschis cutia, ce sa vezi , incarcatorul nu mai era. Am sunat la suport Lenovo Romania, pentru prima zi ma faceau prost pe fata zicand ca incarcatorul e doar ca nu-l gasesc eu , apoi dupa ceva timp mi-a dat si o adresa de e-mail la care pot sa fac o plangere online.  Am facut-o si de atunci au trecut 8 zile si nu am primit niciun raspuns de la ei . Le-am solicitat intre timp sa-mi dea un incarcator pana se rezolva problema dar au refuzat.

De fiecare data cand sun la suport tehnic astept cel putin 5-10 minute sa raspunda cineva dar vazand ca nu e nimeni inchid si incerc mai tarziu. De obicei raspuns baietii la cea de-a treia incercare. Este inacceptabil ce se intampla si cu service-ul din Polonia dar si cu sportul tehnic din Romania . L-am intrebat la un moment dat pe cel de la suport unde au sediul in Bucuresti si nu vroia sa-mi zica . Este posibil asa ceva?

Am vazut dupa ce am cautat mai bine ca multa lume are mari probleme cu aceste laptopuri deci personal va recomand sa le evitati sau daca vreti neaparat luati-va doua . Unu de folosit iar celalalt pentru piese si suportul de la ei din Romania este absolut inacceptabil.

#2
Vighy

Vighy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.08.2013
Daca ai patit tu asta inseamna ca Lenovo nu face laptop-uri bune? Si zi sa nu mai cumparam Lenovo.
Uite eu iti zic asa, am un Lenovo G570 si nu mi-a facut probleme pana acum.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
SI eu am un Lenovo din 2008, care merge 10-14 ore pe zi din 2012 incoace si mai putin inainte de 2012, nu are inca vreo problema.

#4
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu am diverse Lenovo ThinkPad de 8 ani si nu am avut nicio problema cu nici unul.

e nasol ca ai o problema cu ticalosii de la customer support, dar de aici si pana la a nu cumpara Lenovo e cale lunga.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am un IdeaPad G570 si un IdeaPad Z370 si sunt f multumit de ele. (le-am pus la ambele si cate un SSD)

#6
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
si eu am un thinkpad de peste 2 ani care a trecut prin iad si merge impecabil.

#7
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013
Îţi înţeleg frustrarea, dar totuşi sunt şi ei oameni şi se mai pierd lucruri, mai ales când lucrezi la scală mare...
În legătură cu cei de la suport, aşa sunt 'crescuţi'...
PS: Dacă tot e să ne lăudăm cu laptop-urile Lenovo, am şi eu un ThinkPad antic care merge foarte bine pentru 'vârsta lui'.

#8
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Tocmai ce iti scriu de pe un Lenovo G550 pe care-l folosesc de vreo 3 ani de zile fara nici cea mai mica problema.
Bateria ma tine si acum 2 ore si 30 de minute.
Al naibi laptop, praf!!

#9
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006
Am de cativa un Lenovo G550 si merge non-stop vreo 18 ore pe zi. Zero probleme pana acum cu el. Nu am umblat niciodata in el, nu face urat, nu se incinge etc. Eu, din contra, tinand seama cum a mers asta pana acum, as recomanda aceasta firma. Bateria exact cum spune si @Dau tine la mine vreo 2 ore si 45 de minute cu wireless conectat in permanenta.

Edited by fansat, 04 February 2014 - 18:32.


#10
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Ba, ma amuza inteligenta utilizatorilor de laptopuri lenovo. Omul nu se vaita ca a avut probleme cu laptopul, ci cu modul in care a fost tratat de cei de la service, de ce va laudati ca nu ati avut probleme cu laptopul sa-l duceti in service??? Dati-va cu parerea doar daca ati dus ceva la service ca altfel aratati ca niste ***** care nu inteleg limba romana.

Edited by vlad2991, 04 February 2014 - 18:29.


#11
Vighy

Vighy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.08.2013

View Postvlad2991, on 04 februarie 2014 - 18:29, said:

Ba, ma amuza inteligenta utilizatorilor de laptopuri lenovo. Omul nu se vaita ca a avut probleme cu laptopul, ci cu modul in care a fost tratat de cei de la service, de ce va laudati ca nu ati avut probleme cu laptopul sa-l duceti in service??? Dati-va cu parerea doar daca ati dus ceva la service ca altfel aratati ca niste ***** care nu inteleg limba romana.

Ba asta, Omul a zis sa nu ne luam lenovo, mai zice ca l-a dus la service pentru ca a avut o problema, asa ca lumea ii spune ca nu e lenovo firma proasta. Bine, inteleg ca a patit ce a patit dar acolo sunt de vina cei de la service. :P

#12
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Orice firma are si produse mai proaste, esecuri sunt si la HP si la Toshiba, in general seriile de buget entry level fac probleme.

#13
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014

View Postmercenar123, on 04 februarie 2014 - 17:59, said:

unde au sediul in Bucuresti si nu vroia sa-mi zica . Este posibil asa ceva?
http://shop.lenovo.com/ro/ro/contact, au dar evita sa spuna .
Inacceptabil.
Un lucru dupa cite vad cu cit e mai nou cu atit e mai slab .

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
@vlad2991
ai citit titlul topicului?

#15
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Tata are un lenovo low-end care merge de 5 ani fara probleme.

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdorin_2k, on 04 februarie 2014 - 18:37, said:

@vlad2991
ai citit titlul topicului?

probabil nu, s-au nu l-a inteles...
on-topic: thinkpad  t61, trantit, izbit, turnat apa, cafea, suc pe el, nu a avut nimic de comentat. bateria tine minim doua ore in utilizare.
lenovo Posted Image

Edited by slai, 04 February 2014 - 18:46.


#17
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
cei cu tihinkpad nu va mai laudati cu ele (inclusiv eu m am laudat mai sus). e normal sa rezista fara probleme peste 10 15 ani de zile. (desi nimeni nu le foloseste atata timp)

eu pana acum nu am auzit vre un prieten cu thinkpad sa se strice ceva. defapt sunt cele mai fiabile laptoape de pe piata.

#18
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
lol ...din nu cumparati lenovo , maine ma duc sa-mi iau 3 :) la cat de fiabile spuneti ca sunt

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate