Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ajutor cu platforma Wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Dragilor, am si eu nevoie de ajutor, pe scurt, am platit la cineva o suma de bani sa imi faca un site, nu a iesit cum vreau eu, si doresc sa il schimb, am cumparat o tema Wordpress de pe un site, nu dam nume, ce vreau sa fac, as dori sa lucrez tema respectiva la mine in computer, sa o vad in timp real, si cand este gata sa o urc pe host, cred ca am sa ma descurc cu urcatul fisierelor pe hostul cumparat, dar as vrea sa stiu cum lucrez tema la mine in computer? trebuie sa instalez un server local ceva ? aici mi-am prins urechile, si am nevoie de ajutor.
Va multumesc pentru orice idee.

#2
dxdx

dxdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 02.05.2007
xampp

#3
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009
De ce nu-l urci online si folosesti un plugin de maintenance http://wordpress.org...intenance-mode/ ?
In felul asta nu trebuie sa-ti mai bati capul cu setat servere, baze de date, etc.
Cat e in maintenance il vezi doar tu cand esti logat, cand e gata il scoti din maintenance si il vede toate lumea.

Edited by andrei_im, 04 February 2014 - 13:33.


#4
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postandrei_im, on 04 februarie 2014 - 13:33, said:

De ce nu-l urci online si folosesti un plugin de maintenance http://wordpress.org...intenance-mode/ ?
In felul asta nu trebuie sa-ti mai bati capul cu setat servere, baze de date, etc.
Cat e in maintenance il vezi doar tu cand esti logat, cand e gata il scoti din maintenance si il vede toate lumea.

Multumesc mult pentru raspuns, dar pe perioada cat lucrez la tema as vrea sa fie situl vechi hostat, asa cum este el, si cum eu sunt foarte incepator, si ma misc ca un melc, probabil ca o sa imi ia ceva timp, si as vrea sa am prezenta pe web, asa cum este ea, nu pot spune ca este urata, dar nu este ce vreau eu, si consider ca tema asta este ceea ce imi doresc.
Toate cele bune

#5
Elleea

Elleea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.09.2012

View Postsammydo, on 04 februarie 2014 - 14:27, said:


Multumesc mult pentru raspuns, dar pe perioada cat lucrez la tema as vrea sa fie situl vechi hostat, asa cum este el, si cum eu sunt foarte incepator, si ma misc ca un melc, probabil ca o sa imi ia ceva timp, si as vrea sa am prezenta pe web, asa cum este ea, nu pot spune ca este urata, dar nu este ce vreau eu, si consider ca tema asta este ceea ce imi doresc.
Toate cele bune

Atunci crează un subdomeniu pe care să lucrezi, iar când termini muţi ce ai lucrat şi-l ştergi. Dacă eşti începător e şi mai greu să-ţi setezi WP pe calculator. E util mai degrabă atunci când vrei să creezi o temă de la zero.

#6
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Apuca-te si fa-ti o tema personalizata exact asa cum vrei tu: foloseste programul Artisteer (e pe bani programul).

#7
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postloveparade, on 04 februarie 2014 - 15:01, said:

Apuca-te si fa-ti o tema personalizata exact asa cum vrei tu: foloseste programul Artisteer (e pe bani programul).

Multumesc pentru toate raspunsurile, in final o sa vad cum iese,

#8
ZeTcs

ZeTcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 27.07.2012
Ce mai exact doresti sa modifici temei ? Odata ce ai cumparat-o nu recomand sa-ti bagi mainile in ea. Te rog da-mi un PM cu mai multe detalii / cerinte. Am sa te ajut eu GRATIS daca doresti.

#9
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostZeTcs, on 05 februarie 2014 - 14:30, said:

Ce mai exact doresti sa modifici temei ? Odata ce ai cumparat-o nu recomand sa-ti bagi mainile in ea. Te rog da-mi un PM cu mai multe detalii / cerinte. Am sa te ajut eu GRATIS daca doresti.

Nu as accepta eu ca cineva care munceste un proiect al meu sa o faca gratis, dar eu nu vreau sa modific tema, adica sa o fac altfel fata de cum a facut-o creatorul ei, eu vreau sa sterg articolele in engleza, sa adaug articolele mele, si paginile mele de pe situl existent.

#10
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Articolele sunt in baza de date, nu in tema.

#11
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
am impresia ca si paginile sunt tot in baza de date.... adica pe host ai sa gasesti doar custom page iar continutul e tot in bd...

Daca ai nevoie de intrebi legate de tema in wp as putea sa te ajut si eu pe ici pe colo deci imi poti da pm.... insa nu vreau sa ma bag in proiect caci nu am timp

#12
titiyo

titiyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 03.11.2005
Plateste pe cineva cat trebuie si scapi de batai de cap. Gandeste-te cat timp pierzi aici pe site, cat timp pierzi sa inveti sa le faci tu singur. Ca idee plateste de la 10 € / ora in sus. Nu stiu exact ce modificari doresti insa cu 50 € le cam faci.

#13
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
salut,
am un site pe platforma wordpress si are probleme la afisarea pe telefon, ce pot sa ii fac? pe web apare ok dar pe mobil nu apare tot textul in tabel asa cum e aranjat pe web.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate