Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Partasia de duminica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
151 replies to this topic

#145
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postmario_bril, on 28 octombrie 2015 - 12:55, said:

O prostie, în care autorul a comparat prunele cu laptele de capră.
Autorul este el, Enohabel, citeaza din propria lui carte, manual de sertar care insa candva in viitor va vedea lumina tiparului.

#146
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdark, on 28 octombrie 2015 - 13:01, said:

Autorul este el, Enohabel, citeaza din propria lui carte, manual de sertar care insa candva in viitor va vedea lumina tiparului.
Dacă este așa, cu atât mai rău pentru el.

#147
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008
Nu se poate gasi nici o partasie in Domnul pe acest forum=eu am incercat=am propus=Dumnezeu cu mila !!!

poate reuseste fr. Jakob ceva

#148
Didymus

Didymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 11.05.2013

View Postenohabel, on 29 octombrie 2015 - 01:38, said:

Nu se poate gasi nici o partasie in Domnul pe acest forum=eu am incercat=am propus=Dumnezeu cu mila !!!
Încearcă un alt subiect, de exemplu ”Părtășia de sabat”, sau ”Părtășia cu Domnul Sabatului”, poate se îndură cineva să-ți dea like. Posted Image

Edited by Didymus, 29 October 2015 - 06:06.


#149
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View Postenohabel, on 29 octombrie 2015 - 01:38, said:

poate reuseste fr. Jakob ceva

Jakob ce sa faca, el nici nu poate sa-si tina membrii bisericii lui, jumate de biserica s-a rebotezat la ortodocsi, de unde plecasera !

#150
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 29 octombrie 2015 - 09:20, said:


Jakob ce sa faca, el nici nu poate sa-si tina membrii bisericii lui, jumate de biserica s-a rebotezat la ortodocsi, de unde plecasera !
Posted Image
asa de grav e?

#151
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

View PostDidymus, on 29 octombrie 2015 - 06:05, said:

Încearcă un alt subiect, de exemplu ”Părtășia de sabat”, sau ”Părtășia cu Domnul Sabatului”, poate se îndură cineva să-ți dea like. Posted Image
Da primesc like de la rataciti, de la cei ce au pierit in timpul lui Noe=acolo era majoratite absoluta, si ziceau; nea Noe a inebunit ca face o corabie, pe deal pe munte, dar apa nu exista= Acesta este Dumnezeu El se manifesta si acum...sa vedeti voi numa ce urmeaza, ca daca vin plagile si urgiile v-a fi mare inghesuiala, moarte de om la mormantul Coanei Mari= dar dejaba, ea doar poate sa-I ia pe rataciti, unde si ea este=pedeapsa vesnica

Aici pe forum lipseste un lider=autoritar, altfel fiecare predica si posteaza cum il taie capu

#152
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008
dintotdeauna a fost asa; oriunde este o comuninate trebuie sa fie lideri si subordonati=indifferent ca vb de familie=sau de o tara, ca sa nu fie haos si neoranduiala cum este pe forum neprotestanti= unde; aproape fiecare se cearta cu fiecare, seaman cu o ceata mare de caini turbati care isi arata coltii si se musca.
In biserica lui Hristos este altfel= membri sunt madulare= nu caini, si se iubesc =nu se musca
trageti linie si faceti socoteala ; cum este pe forum neoprotestanti ?????????????
sa definim; a circula=posta pe forum neoprotestanti inseamna ca esti pocait si botezat cu Duhul Sfant...

nu au adventistii forum ??, da martorii ? da melinistii ?da ortodoxii care au infiltrat barbiturice ?

putine sanse sa iasa ceva bun=ziditor=folositor...da nu-I treaba mea ca nu am cum repara =vindeca situatia conjuncturala...

Cu partasia de Duminica, gata= inchid topicul, ca no fost nici un fel de partasie, si am zis in sinea mea, ca daca in rai exista oameni cu acest character care se manifesta aici pe forum, nu doresc sa ajung in rai

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate