Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

tableta ieftina si buna

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006
as dori sa iau - cadou de ziua lor - baietilor mei (gemeni) 2 tablete ieftine dar bune. Din pacate nu am stiut unde sa plasez acest topic si l-am plasat aici. Cateva date esentiale : baietii vor implinii 23 de ani, deci nu sunt mici; ambii sunt studenti si ar folosi tabletele atat pentru timp liber cat si pentru cursuri, dar si pentru comunicare pe internet. Din pacate nu am o suma f mare dsponibila, poate intre 800 si max1000 lei pentru amandoua in total.As dori sa ma ajute cineva cu sfaturi deoarece vizitarea site-urilor nu m-a lamurit , mai mult m-a nelamurit,
Multumesc anticipat.

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Nu prea gasesti -.-, decat niste petarde de E-Boda si Allview care poate te tin o saptamana poate te tin un an.

Edited by Sempiternal, 01 February 2014 - 10:15.


#3
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Daca ai mari un pic bugetul undeva la 1200RON da ai gasi ceva bun.Cum ar fi Asus.

http://www.emag.ro/t...a/pd/DMQ1SBBBM/

Edited by ZIGZAG20, 01 February 2014 - 10:26.


#4
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006

View PostSempiternal, on 01 februarie 2014 - 10:14, said:

Nu prea gasesti -.-, decat niste petarde de E-Boda si Allview care poate te tin o saptamana poate te tin un an.


atunci in afara de suma care am precizat-o poate imi recomandati si altele peste aceasta suma dar cat mai rezonabila (in nici un caz nu imi pot permite Un Galaxy sau Ipad sau similar - din pacate ....) asa e cand totul trebuie luat la dublu

#5
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006
23 de ani? Multi inainte, dar mai bine le-ai face cadou un cont pe e-jobs.

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Asus-ul de mai sus sau un Nexus 7: http://www.emag.ro/t...a/pd/EQ4TKBBBM/

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
lasa-i sa termine scoala, nu au ce face inca cu contul ala.
gama ieftina vonono orin hd, dar de ce nu ii lasi pe ei sa aleaga? sigur nu vor fi nemultumiti, cum ar putea fi daca alegi tu.
oricum, per total trebuie sa te uiti la un procesor macar dual core, 1 giga ram, 8 giga memorie interna (alea cu 4 abia daca au 2 ramasi la dispozitia ta), ca in rest, in gama asta de pret, cam toate sunt la fel...

#8
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

View Postduzzy59, on 01 februarie 2014 - 10:02, said:

as dori sa iau - cadou de ziua lor - baietilor mei (gemeni) 2 tablete ieftine dar bune. Din pacate nu am stiut unde sa plasez acest topic si l-am plasat aici. Cateva date esentiale : baietii vor implinii 23 de ani, deci nu sunt mici; ambii sunt studenti si ar folosi tabletele atat pentru timp liber cat si pentru cursuri, dar si pentru comunicare pe internet. Din pacate nu am o suma f mare dsponibila, poate intre 800 si max1000 lei pentru amandoua in total.As dori sa ma ajute cineva cu sfaturi deoarece vizitarea site-urilor nu m-a lamurit , mai mult m-a nelamurit,
Multumesc anticipat.

http://forum.softped.../page__st__1944

#9
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006

View Postwiseguy76, on 01 februarie 2014 - 10:32, said:

23 de ani? Multi inainte, dar mai bine le-ai face cadou un cont pe e-jobs.
adevarat, dar inainte sa termine ce au de terminat. oricum cu partea de job nu imi fac problema, sunt seriosi

#10
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Personal nu as avea ce sa fac cu o tableta foarte ieftina. Ori le luati un Nexus 7 ca mai sus, cu toate ca e generatia veche si in curand o sa fie depasita, ori le dati bani in mana sa isi cumpere ce vor (haine, incaltaminte, parfumuri, ceasuri etc. Stiti dvoastra mai bine ce le place). Decat sa irositi banii si produsele sa nu fie folosite, mai bine ati discuta cu ei sa vedeti ce si-ar dori de ziua lor. Asta din punctul de vedere al unei persoane cu ~3ani mai mare.

#11
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Ca student nu prea ai ce face cu o tabletă; mult mai util este un laptop (nu ştiu dacă băieţii au deja sau nu) sau eventual un telefon mai măricel ca să poţi să te uiţi pe net pe el (în afara funcţiei de telefon propriu-zis). Tableta e cam moft: doar un pic mai comodă de folosit la tastare faţă de un telefon, mult mai incomodă decît un laptop (deci NU poţi să o foloseşti ca să iei cursuri pe ea, nici ca să faci teme sau alte chestii utile unui student), în rest, o grijă în plus, un bagaj în plus, o baterie în plus de încărcat... dacă se şi mişcă relativ prost şi/sau nu ţine bateria, va ajunge abandonată în sertar....

Chestia cu jocurile şi redatul de filme iarăşi mi se par cam... vax; jocurile ca lumea se joacă pe PC, pt filme, aşişderea, cine stă să se uite la filme pe o tabletă mică în locul unui ecran mare ?

Mie mi s-a părut mai uitl e-book readerul decît tableta, de aia mi-am şi cumpărat unul, bateria ţine foarte mult (săptămîni), chiar e bun pt. citit, dar din păcate doar text, dacă-s PDF-uri scanate dimensiunea e prea mică.

#12
Nino2006

Nino2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2006
Intamplarea face sa fiu foarte documentat in domeniu, cu teste facute pe mai multe tablete, iar primele 2 recomandari care imi vin in cap sunt allview viva q7 life (~370 lei) sau mai scumpe dar cu un brand bun in spate: Tab 3 lite.
Mai multe poti vede aici: http://tableteieftinebune.com/

#13
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostZIGZAG20, on 01 februarie 2014 - 10:25, said:

Daca ai mari un pic bugetul undeva la 1200RON da ai gasi ceva bun.Cum ar fi Asus.

http://www.emag.ro/t...a/pd/DMQ1SBBBM/

Subscriu. Cea mai buna alegere in bugetul tau.

#14
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
sau doua nexus 7 sh cu 16gb memorie
singurul incovenient pe care il vei avea ar fi lipsa de functie telefon
in rest e cea mai reusita tableta hardware si software cu android de pe piata

#15
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
De ce ziceti ca e cea mai reusita? Eu am una si mi se pare slabuta, scor in Antutu sub Galaxy S2 si chiar Orange Hiro (care sunt dual-core). Pe mine m-a dezamagit Nexus 7.

Sa nu mai zic ca mi s-a stricat touch-ul, am dus-o la garantie. Cel mai mare plus e bateria, chiar tine.

#16
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
uite tableta ieftina si pare buna din specificatii

Tableta Allview Viva i7 cu procesor Intel® Dual-Core 1.20GHz, 7" IPS, 1GB RAM, 8GB, Wi-Fi, Bluetooth, Android 4.4 KitKat
cei care au cumparat-o se plang doar de sunet ca ar fi prea incet si bateria un pic slaba .... dar la cei 300 lei cat costa..  cred ca este ceva normal!

Edited by zstefc, 09 January 2015 - 18:28.


#17
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Ia uită-te la data ultimului mesaj publicat...

Edited by driftking91, 09 January 2015 - 18:12.


#18
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
nu-i nimic ... sugestia poate fi utila si altora ..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate