Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

5 noi canale H.D criptate la U.P.C. din data de 01.02.2014: 163-Auto Moto Sport,196-Etno HD,197-Mooz HD, 198-Mezzo HD & 976 - Hustler HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#595
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Am verificat si eu in myupc, caci nu am primit inca factura prin posta: nu am fost taxat pentru extraoptiunea HD (am scris mai sus ca mi-a aratat operatorul c-ar fi gratuita 3 luni).
Dar, la fel si la mine, a aparut o alta extraoptiune de 200 Mbps internet, care pare a fi acordata si ea gratuit o perioada.
Una peste alta, dupa adaugari si reduceri, imi creste abonamentul cu 64 de bani :)

#596
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009

View Postutopium, on 05 martie 2014 - 11:27, said:

Mi-au emis factura pe martie si nu mi-au pus cei 2.5 lei in factura ... deci inca sunt gratuite canalele.

PS: ba mi-au pus cei 2.5 lei, apare ca 5 lei si apoi se scade 50%, dar mi-au dat alte reduceri promotionale pe care nu le inteleg. Si mi-au dat si net de 200 de Mbps cu 2 lei extra, dar reducerea promotionala e mai mare decat pretul netului (3.9 lei) ... nu inteleg Posted Image

Posteaza factura te rog, blureaza datele personale...

#597
geemaan

geemaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.06.2007
si eu m-am trezit cu optiunea de 200mbps cu 2 lei, promo gratis pe factura de luna asta

Attached Files


Edited by geemaan, 06 March 2014 - 11:57.


#598
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
si ce viteza aveai inainte la net?  ai si canalele hd cele noi adica acea extraoptiune?

#599
geemaan

geemaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.06.2007

View PostBogdanDorin, on 06 martie 2014 - 12:09, said:

si ce viteza aveai inainte la net?  ai si canalele hd cele noi adica acea extraoptiune?

inainte aveam 120. am primit ca promo si cele 5 canale luna trecuta dar nu le-am tinut.

#600
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
Pot­i apela numarul 0800 080 872 pentru a renun­ta la oferta speciala. In conformitate cu prevederile articolului 51 alineatul (7) din Ordonant­a de Urgent­a nr. 111/2011 privind comunicat­iile electronice, cu modificarile si completarile ulterioare, in cazul in care nu esti de acord cu modificarea vitezei de internet, ai dreptul sa denun­ti unilateral contractul fara despagubiri in termen de 30 de zile de la primirea prezentei notificari. data notificarii 09.02.2014

concluzie, dupa ce am cerut reziliere am fost contactat de retentie, mi s-a oferit digital maxim + maxpack + pasion la 55 lei sau digitalmaxim + maxpack+ HBO GO+ pasion + 150M internet+ 100 min nationale tel la 75 lei ... ramane sa ma gandesc ce aleg din aceste doua variante sau reziliere pentru toate serviciile

#601
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Specifica si echipamentele oferite, foarte important pentru ca iti pot dubla valoarea abonamentului. Exista si topic pentru retentie la UPC pe aria GSM/CDMA & Telecomunicatii, poti posta acolo.

Edited by mariusnorbert, 06 March 2014 - 18:46.


#602
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007

View Postmariusnorbert, on 06 martie 2014 - 18:45, said:

Specifica si echipamentele oferite, foarte important pentru ca iti pot dubla valoarea abonamentului. Exista si topic pentru retentie la UPC pe aria GSM/CDMA & Telecomunicatii, poti posta acolo.

da... echipamente ar fi mediabox hd... ma refeream sigur la optiunile si canalele noi HD introduse in perioada de promotie despre care s-a tot discutat pe aici, dupa asta am cerut reziliere... la retentie am ajuns duar dupa ce am cerut reziliere nu era neaparat vorba despre asta

Edited by marse212, 06 March 2014 - 18:54.


#603
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
am obtinut si eu cu 2 lei acea extraoptiune cu net de 200 de la 120 prima data au zis ca nu imi da decat la pachet cu canalele hd adica 7 lei si prelungire pe un an iar apoi le-am zis ca reziliez contractul si mi-a dat extraoptiunea cu 2 lei fara prelungire de contract. interesant nu?

Edited by BogdanDorin, 06 March 2014 - 22:18.


#604
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Eu nu mai inteleg ce se intampla cu extraoptiunea asta HD: mergand azi in casierie sa-mi platesc abonamentul, am verificat cate luni mai e valabila gratuitatea, dupa ce la sfarsitul lunii Februarie am avut "surpriza" sa constat ca am primit-o gratuit pentru 3 luni in loc de 1 luna, asa cum am scris aici. Cand colo, operatorul imi zice azi ca el nu vede nicio perioada de 3 luni, asa cum era inca era vizibila in sistemul lor cand am verificat la sfarsitul lunii Februarie, ci doar mai vreo 3 saptamani de gratuitate, pana in data de 28 Martie. Insa mai vede ca mi-a fost acordata gratuit pentru 1 luna inca o extraoptiune: cea de internet 200 Mbps, dupa cum o vazusem si eu in contul de myupc.
Dupa data de 28 Martie ar urma sa fiu taxat cu 5 lei pentru fiecare. Deci dupa 28 Martie, nu dupa 3 luni!!!
Intrebandu-l daca e sigur, mi-a zis ca nu poate vedea ce a fost inainte si cand s-au facut modificari pe cont. Asa ca atunci cand i-am zis ca vreau sa renunt acum la ambele, mi-a facut pe loc reducere de 50%, daca le iau impreuna insa am refuzat.

Atentie deci: astia-s pusi pe capatuiala pe spinarea noastra!

#605
mimicut

mimicut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 11.12.2008
Azi, am observat ca AutoMotor Sport HD nu mai e criptat la mine, restul etno, mooz si mezzo au ramas criptate. Nu am sunat nicaieri, nu am cerut nimic. In my account nu apare nimic in plus fata de ce aveam.

#606
matache2000

matache2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 22.12.2009
Si la mine a aparut automotor cred ca a fost bagat in grila

#607
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postmatache2000, on 11 martie 2014 - 22:26, said:

Si la mine a aparut automotor cred ca la bagat in grila

Foarte probabil odata ce a intrat oficial si pe FocusSat in Mozaic.

#608
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Eu cred ca se pregatesc de scoaterea antenelor si lasa posturi la liber cu gandul sa le inlocuiasca. Poate gresesc!

#609
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postmojook, on 11 martie 2014 - 22:41, said:

Eu cred ca se pregatesc de scoaterea antenelor si lasa posturi la liber cu gandul sa le inlocuiasca. Poate gresesc!

Eu cred ca nu realizezi ce spui. Nu au avut tupeu sa le scoata RCS si reuseste americanu? Da hai sa vedem.

#610
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Pai nu au iesit vreo saptamana de la Dolce, anul trecut? Totul este posibil, probabil ca s-au inteles intr-un mod sau altul cu dolcele. Oricum, ramane de vazut. Dupa parerea mea, fiecare post isi are publicul propriu, asa ca va fi o pierdere. Eu personal nu urmaresc nici unul dintre antene, dar sunt convins ca sunt pe placul multora.

#611
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Dorind sa verific modul in care se receptioneaza de azi canalul AutoMotor Sport HD, fara card CI+, am vazut ca a devenit necriptat la fel ca si Bollywood HD, TVR HD, ProTV HD si UTV HD.

#612
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Se pare ca a fost o "scapare" ieri (marti), caci de miercuri AutoMotor Sport HD a redevenit criptat. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate