Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Sleep paralysis dar fara demoni

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
v3n0m1984

v3n0m1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 03.05.2010
Si eu am trecut printr-un episod similar. Eram treaz dar nu ma puteam misca. Am simtit efectiv cum se urca cineva in pat langa mine. S-a lasat salteaua. Dupa cateva secunde s-a urcat pe mine (eu stateam pe burta). Mi-am dat seama de ce se intampla dar parca nu vroiam sa se termine. Era un sentiment ciudat dar placut (eu sunt fan filme horror:)) ). Cand i-am povestit nevestei... .wow mai avea un pic si aducea preotul :)). Soacra-mea nu mai zic :P. Anyway, este adevarat ca trebuie sa fii foarte obosit ca sa experimentezi asa ceva. Avnd copil mic si trezindu-ma din 2 in 2 ore timp de cateva luni cred ca era imposibil sa nu mi se intample asa ceva la un moment dat :)

#20
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Nevasta era mai ingrijorata de ce ai facut tu cu entitatea care statea deasupra ta :naughty: sigur nu erai pe la un show :lol: ? :))

#21
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 Business_style, on 01 februarie 2014 - 11:18, said:

1Moama, sa-l mai prind de acel demon ca se urca-n patul meu...ficat fac din el Posted Image .

2Eu as vrea sa ma viziteze o demonita din aia sexy, nimfomana (succubus). Macar asa nu poate spune prietena  ca am inselat-o, pana mea, cand iti zice o demonitza sexy, arzand in flacari sa o "ajuti"...nu te pui cu dracu Posted Image . Eventual poate se transforma in relatie de lunga durata, macar atunci cand mor sa stiu sigur ca nu ajung tocmai la sectia: cazane, ci intr-un post la caldut Posted Image
1Nu poti: cel mai mic dintre ei ar putea distruge Pamantul racaindu-l cu unghia de la degetul mic.
Nu-i lasa Dumnezeu si nici n-au interesul asta.
2Vezi ca se zice ca-ti fac pui, care de care mai diform si mai sinistru, si la moarte ti-i prezinta. Si traiesti cu ei alaturi, de atunci incolo.

 v3n0m1984, on 04 februarie 2014 - 11:25, said:

s-a urcat pe mine (eu stateam pe burta). Mi-am dat seama de ce se intampla dar parca nu vroiam sa se termine. Era un sentiment ciudat dar placut
Baaaaaah...Posted Image

#22
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
@searcher-star: Cred ca il naste pe Hellboy!:)))
@business-style: S-au terminat femeile din lume?:)) Vezi ca sunt o tona de site-uri de matrimoniale, intalniri sau discutii cu femei si barbati ca si noi, adica oameni. La ce-ti trebuie asa ceva? Adica, o fi un succubus sexy, dar pentru Dumnezeu, are vreo cateva miliarde de ani ca varsta!! Gerontofilule..:)))
PS: Glumeam, sper ca nu te-ai simtit jignit...

#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 blacktiti89, on 04 februarie 2014 - 18:13, said:

@business-style: S-au terminat femeile din lume?Posted Image) Vezi ca sunt o tona de site-uri de matrimoniale, intalniri sau discutii cu femei si barbati ca si noi, adica oameni.
Dar... oare...oare bagi mana in foc pentru toti?...Posted Image

#24
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009

 searcher-star, on 04 februarie 2014 - 18:21, said:

Dar... oare...oare bagi mana in foc pentru toti?...Posted Image
Nu stiu, n-am incercat asa ceva!..:)

#25
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Si eu am patit o data de la oboseala. Era dimineata de dupa o noapte alba, cand m-am trezit si eram cumva semi-constient dar nu ma puteam misca(nici nu am insistat, vroind sa adorm la loc :D). Cand simteam ca sunt fix intre somn si trezire, ceva parca incepea sa bruieze imaginea peretelui din fata si simteam ca ma cuprinde si pe mine un fel de vibratie ciudata. De vreo 2 ori am trait senzatia, cam 2-3 secunde de fiecare data si poti sa-i controlezi un pic durata. Ii destul de ciudat feeling`ul, simti ca si cum ar fi acolo o entitate dintr-un vis de groaza.

Am crezut ca am visat urat, si era ceva reminescenta din vis. Acum vad ca-i altceva.

#26
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Cine vrea sa se elibereze de asta, ajunge sa faca o cruce in cerul gurii sau daca poate cu varful degetelor.
Cine vrea sa ''experimenteze", well, n-are decat...
Dar n-am idee cum anume chemi la tine asemenea manifestari.

#27
v3n0m1984

v3n0m1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 03.05.2010

 searcher-star, on 05 februarie 2014 - 12:22, said:

Cine vrea sa se elibereze de asta, ajunge sa faca o cruce in cerul gurii sau daca poate cu varful degetelor.
Cine vrea sa ''experimenteze", well, n-are decat...
Dar n-am idee cum anume chemi la tine asemenea manifestari.
Multe filme horror la activ si de asemenea o imaginatie bogata. Cruce in cerul gurii merge doar pentru cei care cred.

#28
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

 Business_style, on 01 februarie 2014 - 11:18, said:

Prietena mea care nu crede in "porcarii" de genul, a experimentat asta si nici nu stia ce a avut sau cum se numeste.
Practic, intr-o dimineata fiind singura acasa, sa trezit dar nu se putea misca. Avea ochii deschisi, era constienta dar nu-si simtea corpul. Si cica, cineva sa urcat pe pat in spatele ei si o mangaia pe cap. A zis ca desi simtea nevoia sa tipe din toti plamanii, corpul nu raspundea la comenzi. Dupa 1 minut, acel "demon" a plecat si ea a tipat dupa care a sunat la politie iar acestia au zis ca nu era nimic in casa si nici urma de intrare prin efractie. Dupa cateva zile a vorbit cu un preot si ia explicat treaba subiectului astuia.

Asta cred ca se cheama catatonie... cand esti constient dar nu raspunzi la stimuli externi

(Sursa: House MD)

Si partea de urcat pe spatele ei si mangaiat e din the grudge.

Edited by Shahara, 05 February 2014 - 13:01.


#29
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009

 v3n0m1984, on 05 februarie 2014 - 12:51, said:

Multe filme horror la activ si de asemenea o imaginatie bogata. Cruce in cerul gurii merge doar pentru cei care cred.

Nu e nevoie de niciun film horror si nici de imaginatie bogata. Creierul o ia imediat razna daca simte ca esti paralizat si nu ai avea de ce.
Treaba cu crucea nu merge nici la cei care cred, din 2 motive: 1. esti paralizat, deci nu poti face cruce nici cu limba; 2. nu s-a descoperit nicio legatura intre cruce si partile creierului care se ocupa cu somnul.

@searcher-star: stai linistit, nu e vorba de niciun demon, chiar daca in mod eronat topicul este pus la astrologie si paranormal. O incadrare mai buna ar fi fost pe undeva pe la medicina, ori neurologie

#30
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Asocierea asta cu spiritele s-a facut de mult, cand oamenii nu puteau explica fenomenul. Cum esti intre vis si realitate, semi-lucid dar nu te poti misca, asocierea principala pe care o face creierul e ca si cea dintr-un cosmar in care nu poti sa fugi de ceva. Si vibratia aia ciudata care te bantuie, face sa crezi ca sunt si alte personaje malefice in jur, pe care ti le poti imagina. (remeber, esti intre vis si realitate).

Din pacate am vazut ca unele persoane intra si raman in starea timp de cateva ore, ceea ce deja e catalogat ca problema neurologica.

#31
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 andrei_im, on 05 februarie 2014 - 13:09, said:


@searcher-star: stai linistit, nu e vorba de niciun demon, chiar daca in mod eronat topicul este pus la astrologie si paranormal.
Cert e ca la mine a mers asa.

#32
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Va jucati cu focul si pina la urma va veti arde.

PS. Vreau eu sa scap de un duh necurat de aproape doi ani.

#33
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 Business_style, on 01 februarie 2014 - 11:18, said:

Prietena mea care nu crede in "porcarii" de genul, a experimentat asta si nici nu stia ce a avut sau cum se numeste.
Practic, intr-o dimineata fiind singura acasa, sa trezit dar nu se putea misca. Avea ochii deschisi, era constienta dar nu-si simtea corpul. Si cica, cineva sa urcat pe pat in spatele ei si o mangaia pe cap. A zis ca desi simtea nevoia sa tipe din toti plamanii, corpul nu raspundea la comenzi. Dupa 1 minut, acel "demon" a plecat si ea a tipat dupa care a sunat la politie iar acestia au zis ca nu era nimic in casa si nici urma de intrare prin efractie. Dupa cateva zile a vorbit cu un preot si ia explicat treaba subiectului astuia.


Nu era treaza, i se parea.

Eu nu inteleg de ce se deschid subiectele astea la paranormal, cand ar trebui sa fie la medical.

#34
Kvlevon

Kvlevon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.09.2014

 Purpura, on 14 septembrie 2014 - 22:30, said:


Nu era treaza, i se parea.

Eu nu inteleg de ce se deschid subiectele astea la paranormal, cand ar trebui sa fie la medical.
Pentru ca sleep paralisis nu trebuie sa fie cauzat din cauze medicale, poti sa induci si tu paralizia prin anumite metode.

#35
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Admitnd ca asta e posibil - chestie de care ma indoiesc - unde e paranormalul?

#36
Kvlevon

Kvlevon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.09.2014

 Purpura, on 14 septembrie 2014 - 22:48, said:

Admitnd ca asta e posibil - chestie de care ma indoiesc - unde e paranormalul?
Se zica ca daca practici sleep paralisis ajungi sa te teleportezi in alte universuri paralele si sa calatoresti prin ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate