Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Matca, un fel de Mecca în legumicultură ?

- - - - -
  • Please log in to reply
843 replies to this topic

#703
pation

pation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 16.01.2015

View Postmiki74, on 19 iulie 2015 - 22:51, said:

Vreau sa atrag atentia colegilor interesati de vanzarea produselor eco/bio ca este o mare diferenta intre acestea si produsele de la ferme conventionale.
Produsele din agrigultura ecologica se supun regulamentului 834/2007 iar producatorii sunt certificati de organismele autorizate..
http://goo.gl/KSWfBn
http://goo.gl/IgMKmG
Eu nu spun ca domnii din Matca nu au certificare eco.
Doar atrag atentia ca cine nu are certificarea si vinde produsele drept bio/ eco, face reclama minicinoasa, iar mai nou vanzarea de produse eco contrafacute e considerata infractiune, exemplu aici:
http://goo.gl/v53C87
Au inceput sa apara si la noi informatiile si normele de aplicare despre "posibilitatea comercializarii unor produse etichetate, in mod fraudulos, cu inscriptii care contin denumirea "bio" sau "eco" "
http://goo.gl/ojAdBF

Spor la afaceri !



as vrea sa vad un negru ca-i legat pt eco????

vrei adevarul...nu te cred

merg la piata si nu cumpar nimic,toti vanzatorii-s colorati.!!!

View Postcorsica, on 19 iulie 2015 - 22:42, said:

Imi permit sa-ti raspund eu: ambitie, pasiune, pricepere, dragoste fata de plante, teren, timp, mana de lucru, sursa de apa, informatie, documentare, BUGET si management, ca tot vorbim de menegerul.



da ms corsicane,asteptam sa ne dea cu euro-n cap!

#704
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Menegerul update!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f7uY6keovVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#705
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Bravo crisbud! Doar pentru vigilenta.
Pentru restul... nota 4.

#706
mariusares

mariusares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 09.06.2013
"restul"?

#707
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Asa se intampla cand nu aveti ce face!

#708
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Asa-i, am pus link-ul inca o data. Sorry, caldura! :)

#709
npggp

npggp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 10.01.2012
Ceva noutati cu sera de la Matca ?

#710
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
E suparat si nu mai ne arata...

#711
PhoeniXman

PhoeniXman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 05.01.2007
Din comentariile de pe youtube:

Quote

Chizilov Roman 1 month ago
a cazut sera? unde-s filme noi despre sera
·

Alexandru Matei 1 month ago
Chizilov,licenta de producere la acest model de sera a fost vinduta catre un mare producator de sere din europa,si dreptul de a mai face public imagini sau filme ne este interzis .In scurt timp nici aceste filmari deja existente nu o sa mai poata fi publice.

Posibil sa fie adevarat.

#712
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Radio erevan...

Comunismul n-a apus in mintile celor din est...
Am invatat la scoala ca tara noastra e cea mai frumoasa, cu apa buna, aer bun, toate bogatiile, cu oameni egali, ca alta tara nu exista, precum rsr.
Azi avem sere cum n-a mai vazut america!
Ptiuuuu...

Menegerul ar face bani buni, daca ar vinde/fabrica/monta sere in Ro! Mult mai multi bani decat din legume, oricum.

Edited by crisbud, 27 November 2015 - 10:45.


#713
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,068
  • Înscris: 17.03.2005
Adevarat ca ar face bani. Posibil si sa fi vandut "licenta", dar ea trebuie sa existe.
Interesant mi se pare cum unii care produc asa ceva, sau altii care au sere, nu au putut proiecta o structura, de a fost nevoie sa cumpere "licenta"...
Eu am indoieli ca asa ceva se patenteaza, ca sa poata fi vandut, si ca o companie mare nu are ingineri sa proiecteze o asemenea structura...aia ca sa o protejeze la randul lor ar avea oricum nevoie de un proiect, care din ce stim noi nu exista facut ca la carte, ori sa refaci calcule pe ceva existent e mai complicat decat sa o iei de la zero.

Oricum, foarte bine ca menegerul a dat drumul.la treaba in hala aia si cu atat mi bine daca efortul lui de a construi acea structura ii aduce si alte avantaje...bravo lui.

#714
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007

View Postsilesax, on 26 noiembrie 2015 - 20:12, said:

E suparat si nu mai ne arata...

Mi se pare normal, dupa ce ati aruncat cu noroi pe sera lui, de fapt pe schelet...
Pentru rautaciosi: aflati ca totul este OK, sera este acoperita, automatizata, cultivata, incalzita, umflata si tot ce nu visati unii dintre voi.
Multi din cei care postati pe aici nu ati batut in viata voastra un tarus in  pamant sa vedeti senzatia, dar sa ridicati o sera de 5000 mp!
Daca vreti sa ma contaziceti postati ceva imagini din ograda voastra!
Imi pare rau, eu ma abtin, sunt copil mic pe langa colegul nostru...
Respect menegere, iti inteleg tacerea si vreau ca intr-o buna zi sa le rupi gura carcotasilor!
PS: nu sunt avocatul lui, ii apreciez munca, nici macar nu-l cunosc, cu toate ca intr-o buna zi as vrea sa ii strang mana, in semn de respect.
Numai bine!

#715
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Chiar... in vreo fosta hala gen republica ori 23 august... nimeni n-a facut leg-pomi? O hala mai la periferie, sa nu conteze terenul de sub ea, desigur. Ar exista energie electrica trifazata, gaze, rampe, etc. ...

#716
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Cred ca e mai simplu si ieftin sa construiesti pe un teren ''virgin'' dar cu utilitatile la poarta, in cazul nostru electricitate si gaze.

#717
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Pt vineri seara... Ce o fi aici?
http://m.click.ro/ne...rta-necunoscuta

#718
PhoeniXman

PhoeniXman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 05.01.2007
Asteptam sa se faca update-ul la google maps ca sa-i vedem si noi sera terminata, pacat ca nu posteza cineva poze cu sera terminat, imi place foarte mult proiectul..

#719
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mai corsica ce iti place sa te mai ....pe tine....cine a aruncat nene cu noroi in proiectul managerului ?!..au fost discutii dar nimeni nu a aruncat cu noroi...
asta este si rostul unui forum sa mai fie si discutii ca nu o fi toate persoanele la fel ca tine lingusitoare...mai zice si omu o parere indiferent daca e mai deranjanta.
si daca nu a batut nimeni vreun tarus in pamant nu vad de ce nu ar posta o parere.
am impresia ca tu tot speri ca o sa iti dea legume gratis managerul de ii iei asa mult partea fara sa iti ceara.
nu a postat pentru ca nu a vrut  si gata.
dupa cum vedem din postarile dinsului nu da detalii amanuntite doar arata realizarile..pentru ca nu vrea sau nu are timp.ca si consultanta costa.
hai la revedere!

#720
pation

pation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 16.01.2015

View Postsilesax, on 28 noiembrie 2015 - 04:50, said:

mai corsica ce iti place sa te mai ....pe tine....cine a aruncat nene cu noroi in proiectul managerului ?!..au fost discutii dar nimeni nu a aruncat cu noroi...
asta este si rostul unui forum sa mai fie si discutii ca nu o fi toate persoanele la fel ca tine lingusitoare...mai zice si omu o parere indiferent daca e mai deranjanta.
si daca nu a batut nimeni vreun tarus in pamant nu vad de ce nu ar posta o parere.
am impresia ca tu tot speri ca o sa iti dea legume gratis managerul de ii iei asa mult partea fara sa iti ceara.
nu a postat pentru ca nu a vrut  si gata.
dupa cum vedem din postarile dinsului nu da detalii amanuntite doar arata realizarile..pentru ca nu vrea sau nu are timp.ca si consultanta costa.
hai la revedere!


nu doreste nu vrea  nimic de pomana,are un loc de munca,lucreaza cinstit,si sa stii ca e si platit,
gradina la el e pasiune..

eu as dori sa am asa o sera...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate