Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

conspiratie?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,586
  • Înscris: 01.10.2010

View Postmoarepreot, on 28 ianuarie 2014 - 20:49, said:

"Teoria conspiratei" se refera si la "primii pasi pe luna", sustinand ca aselenizarea a fost un trucaj cinematografic!
Un pas mic pentru om...

Credinciosii sustin ca nu se pot trimite oameni sau aparate pe luna si misiunile anuntate sunt doar o manipulare!
Vizitarea altor planete ar dovedi lipsurile bibliei -cuvanntul unui "dumnezeu" atotstiutor-, deoarece biblia nu mentioneaza nimic despre calatorii in spatiul cosmic!

Am observat ca in clipul urmator din greseala se foloseste "aterizare" in loc de aselenizare!
Primul rover lunar al Chinei și primul vehicul spațial care a avut o aterizare controlată pe Lună în ultimii 37 de ani

erm, au fost vreo 6 aselenizari din cate stiu eu :lol:

#38
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
Teoria conspiratiei inseamna si altceva. Si anume la faptul ca anumite grupari oculte vor sa obtina controlul puterii din diferite motive. Teoria  conspiratiei apare la sfarsitul sec XVIII, imediat dupa revolutia franceza, atunci cand un om de stiinta pe nume John Robinson scrie o carte numita - Dovezi ale unei conspiratii impotriva tuturor religiilor si guvernelor Europei purtata in ascuns de masoni, illuminati si altii.

[ http://4.bp.blogspot.com/-vtjw-IEte9Q/UI-8Y8vo94I/AAAAAAAALx4/zcdoLGmmSYM/s1600/Proofs+of+a+conspiracy+against+all+the+religions+and+governments+of+Europe+carried+on+in+the+secret+meetings+of+free+masons+illuminati+and+reading+societies.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Putem citi cartea si putem cerceta ce s-a intamplat in istorie de la revolutia franceza si pana astazi. Si fiecare dintre noi poate trage anumite concluzii.

Edited by BadAstronomy, 12 August 2014 - 20:21.


#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,918
  • Înscris: 16.03.2004
22 $ atat costa cartea, dai 22 $ si afli niste secrete ascunse.

#40
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postdark, on 13 august 2014 - 09:35, said:

22 $ atat costa cartea, dai 22 $ si afli niste secrete ascunse.

O gasesti free pe net daca o cauti, nu asta e problema.

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,918
  • Înscris: 16.03.2004

View PostBadAstronomy, on 13 august 2014 - 09:46, said:


O gasesti free pe net daca o cauti, nu asta e problema.

Dar tu ai dat link-ul in care ni se cer bani.

O conspiratie mondiala presupune o intelegere intre toti liderii politici ai tuturor statelor lumii, ori nu exista asa ceva !

#42
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postdark, on 13 august 2014 - 09:47, said:

Dar tu ai dat link-ul in care ni se cer bani.
O conspiratie mondiala presupune o intelegere intre toti liderii politici ai tuturor statelor lumii, ori nu exista asa ceva !

Eu am dat linkul de pe amazon, doar nu te asteptai sa-ti pun eu link catre cine stie ce site-uri unde gasesti chestii piratate. :)
Despre conspiratie: Cartea a fost scrisa acum mai bine de 200 de ani si in ea se vorbea despre societati secrete. Eu am vrut sa arat cum a inceput fenomenul. O poti citi si vedea singura daca exista indicii ca in lumea de astazi puterea este acaparata de cei despre care se spune ca ar fi conspirat atunci. Ori poate ai dreptate si nu exista asa ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate