Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

am fost mutat fara sa stiu de la medicul de familie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Eram cu ai mei la acelasi medic si am aflat ca am fost mutat si nici macar nu prea se stie unde... Cum e posibil, eu nu am facut nimic. Cica umblau unii pe la cora sa "recruteze" bla bla, eu nu stiu sa fi dat pe strada date sau cnp ul meu, decat odata la 2 fete, ceva legat de farmacii, dar nu am dat cnp. Unde sun, cum aflu unde sunt?

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
La casa de asigurari de care apartii.

#3
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
teoria conspiratiei

#4
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Din cate stiu eu, Tarzan nu avea si nici nu-i trebuia medic de familie. Ce fel de Tarzan esti tu de te plangi ca n-ai medic? Posted Image

Eu nu am medic de familie (doar sa fi fost repartizat pe undeva fara sa stiu) si nici nu am avut nevoie vreodata.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In afara de situatia in care medicul de familie nu mai profeseaza din diverse motive si esti repartizat automat la altul, orice operatiune presupune si prezentarea adeverintei de la serviciu. Dar cum baza de date cu cnp-urile asiguratilor a dat erori in permanenta, va trebui sa lamuresti tu pe unde ai fisa medicala si cine incaseaza banii pentru asigurarea ta.

#6
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Si eu am fost mutat la un alt medic de familie fara sa fiu instiintat, dar cel dinainte murise.

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,042
  • Înscris: 10.04.2006
Eu stiu persoane care au fost mutate fara sa stie la un alt medic de familie si au avut si tot felul de investigatii ba chiar si concediu medical platite de catre casa de asigurari catre noul medic de familie, bineinteles, fara sa stie nimic legat de asta.

#8
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
te duci si rezolvi la CNAS. Din pacate, se intampla curent lucruri din astea - se vand liste cu abonati intr-o veselie. Sper sa ai ceva tupeu, ca o sa ai nevoie ca sa te certi cu aia. Mergi si rezolva repede, pentru ca in eventualitatea unei urgente (operatie, internare etc) trebuie sa stii carui medic te adresezi, altfel cam platesti din buzunar...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate