Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Lenovo Vibe Z K910

- - - - -
  • Please log in to reply
1830 replies to this topic

#19
ghe_rares

ghe_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 24.09.2007
Nici pentru mine nu a fost esential 4G-ul. Eu personal inca nu am gasit inca "limitarea" 3G-ului .
Probabil daca ai un abonament de date imens si descarci de pe cloud nunta sa le-o aratati la prieteni, o sa simti diferenta.
Pana la urma e un plus , nu o necesitate. Pentru mine. Daca avea, era excelent, era pregatit pentru vremurile ce vor veni :D. Ca nu are, nu ma deranjeaza absolut deloc.

#20
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postasyst72, on 10 februarie 2014 - 07:20, said:

mai sa fie.. chiar asa indispensabil a devenit 4-geul asta in Ro?
Dupa ce ai un telefon cu 4G si vezi cum se misca pe net, nu te vei mai intoarce la 3G. Cum 90% din timp mi-l petrec in zone cu acoperire LTE, pentru mine este destul de important. Mai ales ca vorbim de un telefon nu tocmai ieftin, ce se doreste un "varf" al celor de la Lenovo.
Probabil ca nu are 4G pentru ca pe piata asiatica inca nu s-a implementat acesta si fabricantul a considerat ca nu este necesar. La fel cum, majoritatea producatorilor de dual sim-uri cred ca e suficient dualsim stand by...

#21
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Din aprilie va fi 4g c-am peste tot,asa ca trebuie 4g neaparat la tel.

#22
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 februarie 2014 - 09:37, said:

Dupa ce ai un telefon cu 4G si vezi cum se misca pe net, nu te vei mai intoarce la 3G. Cum 90% din timp mi-l petrec in zone cu acoperire LTE, pentru mine este destul de important. Mai ales ca vorbim de un telefon nu tocmai ieftin, ce se doreste un "varf" al celor de la Lenovo.
Probabil ca nu are 4G pentru ca pe piata asiatica inca nu s-a implementat acesta si fabricantul a considerat ca nu este necesar. La fel cum, majoritatea producatorilor de dual sim-uri cred ca e suficient dualsim stand by...

Eu recunosc ca pentru mine e suficient si un dual-sim stand-by..Cat despre acoperire nationala 4G.. no comment.
Cred ca ar fi mai utila o amarata de autostrada Bucuresti-Brasov, sau sosele care sa nu crape dupa prima zapada..
Dar pana sa vedem d'astea in romanica probabil o sa apara si 5G..

#23
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postasyst72, on 10 februarie 2014 - 20:26, said:

Cred ca ar fi mai utila o amarata de autostrada Bucuresti-Brasov, sau sosele care sa nu crape dupa prima zapada..
Asta-i alta treaba... Dupa 24 ani de "democratie" incep sa cred ca nu vom circula niciodata normal si civilizat in aceasta tara.
Macar sa ne dam pe net (in 4G). :)

#24
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
da.. din pacate nici xxxG nu o sa rezolve problemele reale..

#25
farcaseugen

farcaseugen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2010
LENOVO K910 VIBE Z
As avea nevoie de niste informatii, am un lenovo k910 , dar nu imi gaseste locatia,(romania,orasul), navigare nu, intradevar am romana,engleza, dar multe programe se deschid in chineza, ar trebui un software, nu ma prea pricep pe parte de software si mi-ar prinde bine un sfat.
Sper sa ma puteti ajuta,
Multumesc mult.

#26
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postfarcaseugen, on 12 februarie 2014 - 14:29, said:

LENOVO K910 VIBE Z
As avea nevoie de niste informatii, am un lenovo k910 , dar nu imi gaseste locatia,(romania,orasul), navigare nu, intradevar am romana,engleza, dar multe programe se deschid in chineza, ar trebui un software, nu ma prea pricep pe parte de software si mi-ar prinde bine un sfat.
Sper sa ma puteti ajuta,
Multumesc mult.
In primul rand trebuie sa instalezi un soft navigatie de genul iGO sau TomTom ori Copilot etc., compatibil cu rezolutia ecranului telefonului. Pe urma trebuie sa activezi din setari functia GPS. Apoi trebuie sa accesezi aplicatia de navigatie instalata initial si sa iesi cu aparatul in camp deschis (sau macar la fereastra).
Ca sa verifici functionarea gps-ului iti recomand aplicatia GPS Test din Magazinul Play.

#27
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Nu la asta se refera. Pur si simplu nu merge google location service. Google nu poate accesa locatia data de celula GSM sau de tabela Geo IP.

Dialerul este execrabil, vrea numere cu 11 cifre pt a recunoaste corect contactele.

#28
ghe_rares

ghe_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 24.09.2007
Ati folosite Vibe ROM-ul oficial ?

#29
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

View Posthellrider, on 12 februarie 2014 - 22:43, said:


Dialerul este execrabil, vrea numere cu 11 cifre pt a recunoaste corect contactele.
Nu am folosit niciodată dialerul stock. Ai alternative ;)

#30
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Corect, am alternative, dar de ex, cele mai multe numere de tel le am salvate de forma +407xxxxxxxx, cand primesc un apel, operatorul transmite doar 07xxxxxxxx daca nu sunt in roaming. Iar aici nu poti ocoli dialerul stock.

Nu stiu daca sa ma risc la ultima vers de viberom, o data ca nu stiu cum se face, doi ca mi-e teama sa nu fie in chineza, trei ca nu stiu cum sa fac cu google apps, patru daca nu rezolva probelma cu localizarea pe baza de IP nu merita efortul.

#31
ghe_rares

ghe_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 24.09.2007
http://viberom.com/xiazai_k910_nk.html


Chrome traduce automat. Sincer , nu am incercat.
De fapt intrebarea era generica, pentru toata lumea, sa stiu daca merita, daca castig ceva sau pierd ceva. Eu am chiar prima versiune de ROM mentionanta in link

#32
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

View Posthellrider, on 13 februarie 2014 - 09:30, said:

Corect, am alternative, dar de ex, cele mai multe numere de tel le am salvate de forma +407xxxxxxxx, cand primesc un apel, operatorul transmite doar 07xxxxxxxx daca nu sunt in roaming. Iar aici nu poti ocoli dialerul stock.. .
Ceea ce spui tu e infirmat de exdialer. Am contacte cu prefix de tara și le găsește tastând numărul fără prefixul țării.

#33
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Problema e la primirea unui apel, la formare e ok.

#34
ghe_rares

ghe_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 24.09.2007
Hellrider cred ca se refera la faptul ca daca suni la 0740000000, cand te suna inapoi apare +40740000000, dubland pozitia in call log

#35
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Am înțeles acum, scuze. Nu mi se pare normala treaba. Ar trebui să-ți recunoască ok totul.

#36
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Vom avea UMI X3 dual SIM si cu 4G, insa nu cred ca va fi DSFA. Interesant ca vine si cu 3GB RAM :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate