Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Masina automata

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
Nu inteleg de ce nu ma poate lamuri si pe mine cineva cu raspuns la masina de spalat arctic c1200,ce ii pot face sa nu mai clateasca de 3 ori,se pare ca in loc sa fim ajutati cu un raspuns util aici suntem luati la misto.Mersi

#2
namespace

namespace

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 14.12.2013
Nu vreau să mă amestec în discuție, dar din ce am observat, ai postat dezorganizat și ai deschis mai multe subiecte cu aceeași temă pe arii diferite, ceea ce nu e ok (deși ai primit câteva răspunsuri). Moderatorul le-a șters / închis etc (probabil fără un avertisment în prealabil).

Te sfătuiesc să discuți civilizat și să lași un singur subiect deschis, aștepți ca ceilalți să răspundă, oferindu-ți, posibil, răspunsul la întrebare.

Edited by namespace, 27 January 2014 - 16:34.


#3
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Setezi alt program de spalare. Cat de greu poate sa fie ?  Scrie in cartea masinii. Daca nu o ai o descarci de pe net.

#4
namespace

namespace

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 14.12.2013
@ovidiu_ms: chestia este că i-a fost recomandată această posibilă soluție, la pachet cu manualul, dar n-o mulțumește.

#5
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
Cum adica?La alte programe nu clateste de 3 ori?Eu de fel spal la bumbac 60 grade si la sintetic 30,40 grade.Eu chiar nu am vazut in manual sa specific ceva de atatea clatiri,sincer!

Edited by patricia2014, 27 January 2014 - 16:39.


#6
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2010
Exista  adresa " arctic.ro" unde se face consultanta de catre oamenii firmei. Incerca sunt cei mai in masura. Aici se discuta mai mult de ce se poate face pe langa.

#7
namespace

namespace

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 14.12.2013
Trimite-le un e-mail la adresa contact[at]arctic[dot]ro sau contactează serviciul de suport la unul dintre numerele de aici.

Edited by namespace, 27 January 2014 - 16:43.


#8
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
Dar daca o las sa spele ca de obicei si la ceva timp cand stiu ca trebuie sa inceapa procesul de clatiti,ii anulez programul si I dau eu direct la clatire o pot strica asa?

#9
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postpatricia2014, on 27 ianuarie 2014 - 16:49, said:

Dar daca o las sa spele ca de obicei si la ceva timp cand stiu ca trebuie sa inceapa procesul de clatiti,ii anulez programul si I dau eu direct la clatire o pot strica asa?
Aia nu se mai  numeste masina automata ,ci manuala pentru ca stai langa ea si invarti de buton.

Eu am masina Indesit si la 60 grade,40 grade,90 grade clateste de 3 ori apoi i-a lenorul deci inca o clatire "parfumata" si apoi stoarcere.Nu mai fi asa kitra la apa ca nu saracesti.La o spalare Indesit consuma 40 litri apa.

ps:daca vrei doar o clatire,speli la lighean.

Edited by Adi blondu, 27 January 2014 - 17:07.


#10
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
@patricia2014- nu ne plangem in legatura cu un serviciu gratuit, daca ceea ce zice namespace e adevarat nu cu masina de spalat e o problema!

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Citeste manualul!

#12
patricia2014

patricia2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.01.2014
Nu ma deranjeaza consumul de apa,ci ca nu raman rufele moi si parfumate,sunt rigide, :(

#13
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
pai n-ar trebui din moment ce pui balsam atunci ar trebui sa ia balsamul la ultima clatire.ce sa-ti fac daca ai dat banii pe o masina facuta de fabrica de frigidere.eu de exemplu am un samsung la care setez temperatura ,numarul de clatiri si turatia la centrifuga cum vreau eu.incearca sa pui balsamul inainte de ultima clatire ca tot stai langa ea sa o "setezi" manual

a si rog un moderator sa mute subiectul acolo unde ii e locul.

#14
namespace

namespace

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 14.12.2013

View Postcalinjack, on 27 ianuarie 2014 - 17:17, said:

[...] ce sa-ti fac daca ai dat banii pe o masina facuta de fabrica de frigidere [...]

Nu ține neapărat de acest aspect, este o logică nefondată. Arctic comercializează o gamă variată de electrocasnice, pe când Samsung, LG (de exemplu) produc și telefoane, televizoare etc.

Totul se raportează la utilizator (consumator) și (posibil) la lotul de fabricație.

Edited by namespace, 27 January 2014 - 17:53.


#15
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
pai tocmai asta am vrut sa subliniez.cauta un producator serios care face aparate practice nu doar functionale.poate sa fie oricare.

#16
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postpatricia2014, on 27 ianuarie 2014 - 16:15, said:

Nu inteleg de ce nu ma poate lamuri si pe mine cineva cu raspuns la masina de spalat arctic c1200,ce ii pot face sa nu mai clateasca de 3 ori,se pare ca in loc sa fim ajutati cu un raspuns util aici suntem luati la misto.Mersi

De aici, nu vei invata cum s-o programezi. Ia totusi manualul la mana si studiaza-l, sigur vei gasi unde ai gresit.

#17
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
tocmai am trecut fugitiv prin manualul de la arctic.se pare ca aceasta masina e construita cu programator de conceptie veche de acum 30 de ani,adica programele sunt prestabilite dupa tipul de tesatura si temperatura.adica nu poti elimina o clatire sau regla temperatura voluntar.doar centrifugarea are selector separat.singurul lucru in clatire care se poate seta e ca poti face clatire suplimentara.parerea mea care am o vasta experienta in spalatul rufelor e ca 3 clatiri sunt ok,dar trebuie lucrat la partea de dozaj detergent si balsam.si nu in ultimul rand la calitate.ori se greseste undeva,ori masina e defecta sau construita prost.balsamul are calitatea de a scoate rufele moi si parfumate,si trebuie sa fie luat de masina la ultima clatire.am vazut cazuri cand din cauza pozitiei orizontale necorespunzatoare a msv balsamul disparea inaintea ultimei clatiri

#18
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2010
Am bosch cu comanda touch (atinge) si tot nu face ce vreau EU, e desteapta, economica, nu e cum vreu eu, intre detergentii autohtoni si cei pentru care e facut programul e o diferenta. In cazul tau vorbeste direct cu cei de la ARCTIC.RO

Am bosch cu comanda touch (atinge) si tot nu face ce vreau EU, e desteapta, economica, nu e cum vreu eu, intre detergentii autohtoni si cei pentru care e facut programul e o diferenta. In cazul tau vorbeste direct cu cei de la ARCTIC.RO

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate