Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#5779
FlorinStefan25

FlorinStefan25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2019
Într-adevăr... să zicem că ăsta e primul minus al lui...dar de rezistența lui în timp știe cineva?!

#5780
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
De aici nu s-a băgat nimeni sa testeze. E scump, lipsit de review-uri și popularitate la nivel international.

#5781
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
mie personal din clipuri nu mi se pare prea productiv, adica cat ma chinui sa bag alea 10 tigari, sa le asez....deja am injectat 5 bucati cu powermatic, daca mai da si vreun rateu ca e tutunul la umiditate mai mare....prea multi bani pt ce zice ca face

#5782
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postxcit, on 15 ianuarie 2019 - 15:20, said:

mie personal din clipuri nu mi se pare prea productiv, adica cat ma chinui sa bag alea 10 tigari, sa le asez....deja am injectat 5 bucati cu powermatic, daca mai da si vreun rateu ca e tutunul la umiditate mai mare....prea multi bani pt ce zice ca face
Cu powermatic 3 faci mai multe țigări în timpul în care  magaoaia aia face doar 10 :lol:

#5783
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
https://www.aliexpre...e5-8a5bed68aabc

#5784
FlorinStefan25

FlorinStefan25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2019
Bună dimineața! Știe cineva de unde pot comanda un powermatic 3?!

#5785
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
https://www.spi-disc...wermatic-3.html

#5786
FlorinStefan25

FlorinStefan25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2019
Mulțumesc

#5787
eugencristea33

eugencristea33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2009
Salutare!

In primul rand vreau sa va multumesc pt munca depusa de a lungul celor 322 de pagini...fara discutiile de aici (pe care am incercat sa le citesc in totalitate) nu as fi reusit sa trec in gruparea celor care fac de 1 luna si ceva economie la bugetul pt tigari!
Vreau sa va cer parere cu privire la tutunul cumparat astazi de pe okazii!Este vb despre Drum la pliculete de 50 de gr.Am fost curios sa vad daca este intra adevar atat de bun precum am citit in postarile unora dintre voi.Zis si facut..comanda mi a ajuns acasa in dupa amiaza asta si, nerabdator am desfacut primul pachet:tutunul este fff umed,lipicios,parca e dat cu zahar,cumva foarte adunat,insa,ce ma contrariaza teribil este mirosul...un fel de combinatie intre ceva textil incins , crema de ghete siii...prune coapte!!!! (ma rog..greu de explicat dar jur ca simt o aroma puternica de prune uscate!!!!)Posted Image Mai ales cei care ati mai fumat asa ceva...acest tutun ar trebui sa aiba o aroma..atat de puternica..si ciudata?As fi vrut sa atasez si cateva poze insa..nu gasesc butonul de atasament!!!!

O seara frumoasa!

#5788
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Da. Asta e aroma de Drum. Aduce a prune afumate. Mie imi place maxim Posted Image. Deci dupa ce bag in mine juma de kil de prune afumate, rulez si o tigara Posted Image)). Stii cum te unge pe suflet Posted Image?

Edited by Serafim606, 22 January 2019 - 21:58.


#5789
eugencristea33

eugencristea33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2009

View PostSerafim606, on 22 ianuarie 2019 - 21:57, said:

Da. Asta e aroma de Drum. Aduce a prune afumate. Mie imi place maxim Posted Image. Deci dupa ce bag in mine juma de kil de prune afumate, rulez si o tigara Posted Image)). Stii cum te unge pe suflet Posted Image?
Salut,
Ms de raspuns...tocmai ce l testam in continuare (am uscat un pic din el) si imi dau seama ca, pe langa prunele uscate imi aduce aminte si de barbeque sauce! (stiu eu unul bun in Lidlle! Posted Image
..mai studiez!

#5790
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Mai, mie nu-mi aduce a barbeque, dar accept sugestii de sos de la Lidl :). Obligatoriu cu poza ! :P

#5791
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
Ca tutun nu stiu cat este de bun, nu ma pricep. Ca aroma....incredibil. MIe imi da senzatia de friptura :) Pacat ca este greu de injectat chiar in combinatii. Chiar daca il usuci binisor parca e din "Terminator", acel "clei" il strange la loc.

#5792
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Trebuie mărunțit daca vrei să îl injectezi. Doar uscat nu prea merge. Abia după ce îl mărunțești îl combini cu altceva și îl injectezi.

#5793
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006

View PostSerafim606, on 24 ianuarie 2019 - 12:26, said:

Trebuie mărunțit daca vrei să îl injectezi. Doar uscat nu prea merge. Abia după ce îl mărunțești îl combini cu altceva și îl injectezi.
Multumesc pentru sfat! Cum il pot marunti "cu ce are omul prin casa"?

#5794
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Ca pe patrunjel. Eu asa faceam. Il strangeam bine in mana ca sa fie bine stransa caramida aia de tutun (operatiunea merge bine cu tutunul cat e umed). Pus pe tocator si luat la satar sau cutit. Dupa ce l-ai tocat il rasfiri putin cu mana  si il amesteci cu tutunul pentru injectat.

Ai grija cat il toci ca sa nu ajunga praf :lol:. Oricum, iti vei da seama imediat daca l-ai tocat suficient.

#5795
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
Mersi! Eu ma gandeam sa-l bag la blender :))), dar la cutit pare mai ok.

Edited by cradu23, 24 January 2019 - 14:56.


#5796
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
La blender il faceai praf de tutun

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate