Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#5491
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 19.08.2005
Sa vanda si tuburi in rate. Era sa iau din greseala o baterie de 6 lei in 24 de rate.

#5492
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
In loc sa te tii de mistouri mai bine te oferi sa-mi suporti diferenta de pret dintre masinarii. Posted Image

Edited by cradu23, 07 November 2018 - 16:10.


#5493
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008
@cradu23
Tii mortis sa te lipsesti de cei 249 lei. Nu intentionez sa te conving dar tot la un "clasic" (powermatic 2 sau mikromatic) vei ajunge, in opinia mea.
Mi-a ajuns "treiar-ul" la BSI, dupa ce-l incerc va spun cum "trage".

#5494
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
Cam multe operatii trebuie facute, sa mai smotocesti tutunul cu furca aia....e mai mult de munca si mai mult timp pierdut. Noua ne trebuie productivitate, nu facem divertisment aici :))

#5495
DeeaPiulitza

DeeaPiulitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.08.2018

 primuministru, on 07 noiembrie 2018 - 11:37, said:

daca n-are bani de un generator, poa' sa-si ia macar un UPS cat sa-i ajunga sa faca back-up la 1-2 pachete de tigari  Posted Image
Spre norocul meu, nu stau in padure. Iar pana de curent sa dureze mai mult de cateva ore n-am intalnit si oricum am tot timpul tigari facute in plus in caz ca nu am timp intr-o zi.
In alta ordine de idei, luand cazul grav in care se strica aparatul, am unul mic de la Gizeh de rezerva. Clar la magazin nu mai ajung. Mi-am uitat tabachera la birou intr-o zi si, asteptand la spalatorie, am dibuit un pachet de tigari ramas prin masina... Nici jumatate din tigara nu am putut fuma...

#5496
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008

 WAWA, on 07 noiembrie 2018 - 16:56, said:

Mi-a ajuns "treiar-ul" la BSI, dupa ce-l incerc va spun cum "trage".

A ajuns ieri si am facut 200 de tigari. E de 3 ori mai mare decai powermatic 2 dar e taticul "injectoarelor", faci tigari de placere. Doi-ul intra la depou.

#5497
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 19.08.2005
Sa-l folosesti cu placere. Cat te-a costat, cu totul ? Sa ne tii la curent cum se comporta in timp.

#5498
WAWA

WAWA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.10.2008
Merci. 218.90 euro adica 1056 lei.

#5499
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
A mai apărut un tip de țigări de foi de la Senator


https://www.tuburiap...hite-de-vanzare


#5500
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Sunt ok, dupa ce nu s-a mai gasit Primus, cand in sfarsit au reaparut, sunt mai rele decat erau inainte, astea Senator White fumez eu de 2 saptamani, tutunul e taiat firicel subtire, un pic cam umed pentru micromaticul meu, dar m-am invatat sa le injectez. Gustul mi se pare peste tot ce am fumat din tigari de foi, cu tuburi Benson sunt exact pe gustul meu. Eu le iau de la cei care detin marca Senator, au magazin la mine in Giurgiu.Am fumat peste doi ani Primus si ocazional First.

#5501
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
@alinushus Daca stateam in Giurgiu mergeam lunar la vecini ca e mai ieftin tutunul la ei si gasesti si de rulat si de injectat. Din cate stiu, voi giurgiuvenii nu platiti taxa de pod si ai dreptul sa aduci max 500gr/pers.Scoti nevasta/iubita/prietena/vecina la o cafea pe bulevard in centru in Ruse si profiti de ocazie sa te aprovizionezi cu tutun pentru o luna-doua.

Edited by primuministru, 13 November 2018 - 11:37.


#5502
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Nu am mai fost in Bulgaria din 1991,  din pacate platim si noi taxa de pod......, nu stiu preturile la tutun in Bulgaria, dar la un pic peste 5 lei pachetul cat imi iese acum e destul de ieftin si mai ales comod pentru mine, timpul liber e o mare problema pentru mine.

#5503
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Accizele la tutun la bulgari sunt mai mici decat la noi si oferta e mult mai bogata. Eu ajung rar pe acolo, cam odata la 6-7 luni, si imi iau cate 20 pachete de tutun de rulat OldHolborn 40gr. care costa 10leva (aproximativ 24lei) ceea ce inseamna un pret mai mult decat rezonabil pentru un tutun bun.
In magazinele de specialitate oferta lor e mult mai bogata atat la tutun cat si la tigari de foi decat ce se gaseste pe piata noastra in online, iar preturile sunt chiar ok. Sigur, timpul liber e o mare problema pentru multi dintre noi, dar ce nu facem ca sa ne satisfacem placerile

#5504
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Merci, o sa incerc sa ajung si eu pe acolo sa vad ce si cum.

#5505
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

 alinushus, on 13 noiembrie 2018 - 11:23, said:

Sunt ok, dupa ce nu s-a mai gasit Primus, cand in sfarsit au reaparut, sunt mai rele decat erau inainte, astea Senator White fumez eu de 2 saptamani, tutunul e taiat firicel subtire, un pic cam umed pentru micromaticul meu, dar m-am invatat sa le injectez. Gustul mi se pare peste tot ce am fumat din tigari de foi, cu tuburi Benson sunt exact pe gustul meu. Eu le iau de la cei care detin marca Senator, au magazin la mine in Giurgiu.Am fumat peste doi ani Primus si ocazional First.

Cate tigari ies in medie dintr-un pachet de senator?

#5506
DeeaPiulitza

DeeaPiulitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.08.2018
Salut,

Pe tuburiaparate lipsesc de ceva vreme tuburile Silver Star Carbon XL - cele cu filtru negru si am luat o mare teapa cu tuburile Marlboro Gold - sunt iuti ca naiba. Stie cineva ce ar mai fi asemanator cu Sliver Star? Mai au si varianta cu filtru maro, dar sunt mai ieftine si nu ma prind de ce... Idei?

#5507
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Sunt mai ieftine din cauza culorii. Nu e diferenta intre astea maro si alea negre. Alea negre sunt mai scumpe pt ca fitza :lol:.

PS: Le-am testat eu pe amandou ;).

#5508
DeeaPiulitza

DeeaPiulitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.08.2018
Mersi de info! :)
Si ai renuntat cu totul la Silver Star? Ti se par altele mai ok? Eu le-am ales pt filtrul de 25 + carbon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate