Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

U.P.C. Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
Mi se par mai de bun simt telefonia upc.
Ofera minute nelimitate pe fix si pe orice retea mobila din toata Europa,nu doar pe anumite retele cum sunt la ceilalti operatori.
Nu trebuie sa cauti prefixul sa vezi daca poti sau nu sa suni gratuit.
Ma refer la cei ce au telefonie nelimitat fix si mobil.
Pana si in Belarus poti suna pe mobil!
http://www.upc.ro/telefonie/tarife/
http://www.upc.ro/as...rile-din-zona-1

Edited by dan965, 29 December 2014 - 23:53.


#38
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Aplicatia merge bine si se aude perfect. Am folosit-o si in Romania si in Ungaria si nu a dat ratee semnificative. Uneori, cand eram la limita razei router-ului, se auzea putin "fara semnal", dar calitatea apelului, in conditii de receptie buna a semnalului de internet (3G sau wi-fi) este similara cu cea de pe fixul fizic.

#39
ursan2003

ursan2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 22.04.2007
Oare nu merge citit datele din aplicatie si portata pe un client de sip nativ?adica sa se poata folosi cu un device ata eventual asterisk?

#40
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postursan2003, on 11 ianuarie 2015 - 13:03, said:

Oare nu merge citit datele din aplicatie si portata pe un client de sip nativ?adica sa se poata folosi cu un device ata eventual asterisk?

Da-le un mail si vezi ce zic. Avand telefon compatibil, nu m-am legat la cap cu alte giumbuslucuri.

#41
cbshop

cbshop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2014
Se poate seta contul de pe upc-phone  pe x-lite , asterisk sau altele de genul.

#42
ursan2003

ursan2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 22.04.2007

View Postcbshop, on 13 ianuarie 2015 - 09:02, said:

Se poate seta contul de pe upc-phone  pe x-lite , asterisk sau altele de genul.

e o intrebare sau o confirmare la ce am intrebat eu?

Edited by ursan2003, 14 January 2015 - 02:24.


#43
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
O informatie, daca intereseaza pe cineva: de pe upc phone se poate suna pe fixul fizic si invers. In factura apara ca "apel netaxabil".

#44
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
de pe upc phone poti suna orice fix vrei tu. de pe fix poti suna doar de pe fixul tau. de pe alt fix nu poti suna atat timp cat nu are aplicatia upc phone.

#45
bcs

bcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2007
Stie cineva cam cat trafic de mobil mananca o convorbire pe UPC Phone? Ideea e ca plec in Dubai si costurile pt roaming in UAE sunt criminale.
Si atunci solutia e sa imi iau o cartela prepay in UAE cu internet inclus si ma conectez la net cu ea si folosesc UPC Phone (din minutele nelimitate din abonament).
Doar as vrea sa stiu inainte sa plec cam cat MB trebuie sa am pe prepay -as putea calcula daca stiu cat consuma pe minut.
Multumesc pt ajutor!

Edited by bcs, 14 February 2015 - 19:10.


#46
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postbcs, on 14 februarie 2015 - 19:10, said:

Stie cineva cam cat trafic de mobil mananca o convorbire pe UPC Phone? Ideea e ca plec in Dubai si costurile pt roaming in UAE sunt criminale.
Si atunci solutia e sa imi iau o cartela prepay in UAE cu internet inclus si ma conectez la net cu ea si folosesc UPC Phone (din minutele nelimitate din abonament).
Doar as vrea sa stiu inainte sa plec cam cat MB trebuie sa am pe prepay -as putea calcula daca stiu cat consuma pe minut.
Multumesc pt ajutor!
Aproximativ cam cat orice convorbire de voce pe internet gen Skype etc. Cativa mb, depinde si de durata convorbirii. Sau cauta pe acolo o retea Wi-fi si o sa fie gratis.

Edited by k0r3k7, 15 February 2015 - 20:36.


#47
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Va merge aplicatia?

Mda..se pare ca luna asta numai probleme am cu UPC.. Acuma nu-mi merge aplicatia pe MOBIL si nici in contul myUPC nu pot sa fac nimic

Edited by a_d_y, 19 February 2015 - 20:30.


#48
bcs

bcs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2007
Nu am mai incercat de vreo 2 saptamani. O voi testa din nou. Sper sa mearga caci ma bazez pe ea.

#49
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Posttdan08, on 17 ianuarie 2015 - 08:07, said:

de pe upc phone poti suna orice fix vrei tu. de pe fix poti suna doar de pe fixul tau. de pe alt fix nu poti suna atat timp cat nu are aplicatia upc phone.

Scuze de intarziere. La ce ai zis tu e perfect adevarat. Ma refeream la numarul propriu de abonament. Poti suna / fi sunat in ambele sensuri (fix propriu - upc phone / upc phone - fix propriu).

#50
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011

View Postever_forever, on 25 ianuarie 2014 - 15:53, said:

Gen Skype. Apel in/din telefonia fixa in/din Internet. Nimic nou sub soare.

Consumi internet pe mobil ca sa vorbesti in fix? E internetul pe mobil mai ieftin decat convorbirile pe mobil? De ce sa nu consumi convorbiri in mobil?

Cand va fi Wi-Fi la liber peste tot (hotspot-uri in toate locatiile importante ale unei localitati), atunci poate merita.
Da, internetul mobil e mai ieftin. Orange dă la prepay 10 euro 10 Gb, cu care vorbeşti nelimitat oriunde (24/24).

#51
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Din prezentarea de pe site http://www.upc.ro/te...rtie_Newsletter nu reiese daca apelurile pot fi si catre telefoane mobile sau doar fixe.
"Ai acces la contactele deja salvate in memoria telefonului, fara a le mai adauga inca o data"... asta se refera la mobile?
"Cand ii suni pe cei dragi prin aplicatia UPC Phone, folosesti exact minutele si planul tarifar din abonamentul tau UPC pentru oricare convorbiri nationale si internationale efectuate de pe mobil." De aici asta reiese...
Pentru cartele e simplu dar pentru abonamente se face trecerea catre aceste minute dupa expirarea minutelor incluse?

Edited by danghetau, 17 March 2015 - 12:45.


#52
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
@danghetau Despre ce cartele vorbești? Observ că n-ai înțeles nimic, hai să-ți explic. UPC nu are serviciu de telefonie mobilă, doar fixă. Aici e vorba despre o aplicație pentru mobil (nu ai nevoie de nicio cartelă) în care te înregistrezi cu contul tău UPC și folosești - conectat fiind la internet - minutele din abonamentul tău de fix, adică suni și poți fi sunat ca și cum ai folosi fixul de acasă, cu numărul respectiv de fix, în condițiile respectivului abonament. Când cineva te sună acasă, sună și aplicația de pe mobil, poți răspunde și astfel nu pierzi apeluri când ești plecat. Totodată poți suna prin aplicație pe oricine (pe fix, mobil, național, internațional, nu contează), ca și cum ai suna de pe fix, de acasă. Accesul la contacte se referă la faptul că în aplicație vezi agenda de tel. a mobilului, la fel ca în aplicația normală de call. Dar, încă o dată, e obligatoriu să fii abonat la UPC tel. fix și să ai mobilul conectat la net mobil sau Wi-Fi. E suficient de clar?

#53
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Pot suna folosind aplicatia UPC Phone (sa fiu conectat la wi-fi) si sa sun pe mobil?
Eu am abonamentul fix nelimitat insa in acest abonament se stipuleaza ca apelurile sunt nelimitate si gratis catre orice retea de telefonie fixa. Minutele din abonamentul meu de fix sunt nelimitate dar...pot apela si in reteaua mobila, eventual si international pe mobil??

#54
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Încă o dată: poți apela din aplicația UPC Phone la fel ca de pe fix, conform abonamentului pe care îl ai. Ce și cât ai gratis pe fix, ai și în aplicație. Ce și cât plătești pe fix, plătești și prin aplicație (costurile apar pe factură, ca și cum ai vorbit de pe fix). Dacă întrebarea ta se referă la faptul că nu știi ce ai gratis și ce nu la abonamentul tău de telefonie, asta nu face obiectul acestui topic. Dacă știi că ai gratis convorbiri spre numere fixe și ai costuri spre numere mobile naționale sau internaționale, atunci ghici cum va fi când suni din aplicație? (Uf, greu mai e!)
Cred că ți-ai dat răspunsul singur: LA FEL!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate