Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#5167
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 13.04.2006
Faci sondaj de opinie sau ajuti ?
Pentru mine Tv-ul este ceva care imi ocupa spatiul in casa .
Ma deranjaza.
Pentru sotie este strict necesar.

#5168
BodoC

BodoC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 05.12.2005

View PostBodoC, on 04 martie 2021 - 17:26, said:


Ai ceva opțiuni peste performanțe/cost Digi (TV+Net) in zonă?
De la intrebarea asta aș pleca eu.
Incercam să ajut.

#5169
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

View PostBingo, on 04 martie 2021 - 14:14, said:

Salutare Prieteni !
Am vrut sa renunt la Digi ( tv+net ) dar la insistentele sotiei as accepta oferta personalizata .
Ma poate ajuta cineva cu sfaturi ?
Zona Constanta .
Multumesc anticipat !

4 luni 50% reducere la toate serviciile pentru prelungire 2 ani. Aia cu oferta porsonalizata era o gluma, nu?

#5170
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Ahhahaha
Oferta personalizata la Digi
Mori de râs nu altceva

#5171
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adică indiferent de cata rromeala bagi primesti aceeasi oferta pe care o primeste toata lumea. Eu as zice ca asta e fairplay, altii ar zice că-i oferta proasta...

#5172
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Inseamna mai putin timp consumat pe apeluri si milogeli la consultanti pentru o oferta care nu mai ai sigurata ca o vei avea pana la finalul perioadei contractuale.
E fair ca folosesti 12 luni/an serviciile si platesti 11 luni. Trebuie doar sa mergi si sa ceri oferta de retentie.

#5173
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Știe cineva dacă trec la Digi printr-un agent de vânzări am vreun beneficiu? Mai multe luni cu reduceri sau alte promoții? Sau sunt aceleași promoții și dacă merg la un sediu digi?

#5174
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Da, sunt oferte mai bune la agenti de vanzari versus abonare intr-un sediu DIGI.

E si normal sa fie asa. ;)

#5175
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Cunoașteți un agent de vânzări? Puteți sa îmi dați pm. Merci

#5176
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018

View Postcrazykiller, on 20 aprilie 2022 - 17:29, said:

Cunoașteți un agent de vânzări? Puteți sa îmi dați pm. Merci

Dai PM lui Catalin , ca el este agent de vanzari si te poate ajuta.

#5177
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcrazykiller, on 20 aprilie 2022 - 17:29, said:

Cunoașteți un agent de vânzări? Puteți sa îmi dați pm. Merci
Ai PM. ;)

#5178
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
Sunt curios, pentru clientii care beneficiaza de aproape toate serviciile la valoarea maxima exista o oferta de retentie?
De ani de zile am fibra la maximul posibil 1Gbps, 4 telefoane mobile, 1 fix, 1 stick mobil, televiziune digitala cu 3 carduri atasate, etc.
Nu mai sunt in perioada contractuala de ani, nu am beneficiat de alte fidelizari pe parcurs... oare nu ar fi frumos sa ne ofere si noua, clientilor fideli, care platim facturi lunare frumoase, o fidelizare sub forma unei reduceri la toate serviciile pentru 6-12luni pentru prelungirea cu 12-24luni?
Vad ca se poate pentru cei noi, dar restul care am ales totul la maxim cu mult timp in urma si care suntem fideli companiei nu meritam nimic?

Edited by 13YTe, 09 May 2022 - 18:58.


#5179
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
La prelungirea serviciilor pe inca 24 de luni beneficiezi de reducere a abonamentelor cu 50% pe o perioada de 4 luni. Trebuie sa mergi sa ceri tu intr-un POP asta.
Daca ai contracta servicii noi sau upgrada la ceva mai scump poti beneficia de cele 6 luni reducere, dar e doar pentru serviciul respectiv, celelalte sunt cu 4 luni 50%.

Eu am putut face retentie si cu vreo 2 luni mai devreme de implinirea celor 2 ani de la precedenta retentie.

#5180
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 11.08.2019
Se poate telefonic, nu trebuie să te deplasezi.

#5181
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
Tocmai am vorbit cu un agent Digi care a umplut scara de pliante cu oferta lor "personalizata" de 50% reducere pentru 12 luni la toate serviciile. Bineinteles ca pentru un fraier ca mine care e clientul lor de cand s-au infiintat si mai are si toate serviciile full, oferta primita e de doar 4 luni 50% reducere la servicii, la prelungirea cu 24 luni. Totusi mi-a spus agentu' ca se lucreaza la o oferta de fidelizare imbunatatita pentru cei care au mai multi ani in reteaua lor, stie cineva ceva despre asta? Altfel m-am saturat de batjocura lor la adresa clientilor existenti! Mai ales ca la concurenta, spre surprinderea mea, preturile au ajuns mult sub a lor, undeva pe la 10 euro pentru ceva pentru care eu platesc 85 lei la Digi.

Edited by marginean49, 06 June 2022 - 09:19.


#5182
matrix67b

matrix67b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.10.2006
Salut prieteni! Sunt abonat RDS de peste 15 ani. Locuiesc la apartament in Tg Jiu si am o proprietate langa oras unde exista infrastructura cu fibra. In urma cu 1 luna am solicitat online sa fiu conectat DOAR la internet , la locatia mentionata, Ursati jud Gorj. De fapt este localitate componenta a orasului Tg Jiu. Am fost sunat de diferite persoane, angajati locali ai RDS, si mi au spus ca trebuie sa iau pachetul complet, TV +NET. Degeaba le am zis ca, nelocuind acolo, nu am nevoie si de pachetul TV. Mi se trantesc in nas telefoanele de fiecare data cand iau legatura cu ei. Eu nu am vazut pe nicaieri sa fie scrisa regula asta. Am luat legatura si cu cei de la Bucuresti, mi-au dat castig de cauza dar nu au facut nimic altceva decat sa le trimita mesaje pt solutionare. Cei de aici imi rad in nas!! Ce i de facut, ca nu am de gand sa plec capul?

#5183
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Vorbeste cu catalinman, faci contract doar pentru internet si astepti sa te sune cei cu instalarile. Nu mai ai nicio treaba cu "cei de acolo"!

#5184
matrix67b

matrix67b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.10.2006

 NikoroB, on 17 august 2022 - 10:14, said:

Vorbeste cu catalinman, faci contract doar pentru internet si astepti sa te sune cei cu instalarile. Nu mai ai nicio treaba cu "cei de acolo"!
Deci sa inteleg ca astia care ma contacteaza sunt agenti de vanzari si incearca sa ma jupoaie? Multumesc de raspuns

Edited by matrix67b, 17 August 2022 - 10:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate