Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4933
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
poti inchide tv+net. pretul ab optim nelimitat este 4,8 euro si va ramane atat si daca renunti la serviciile fixe. mergi la un sediu si rezolvi

#4934
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
Multumesc, i-mi cer scuze de exprimare, eram dupa o noapte de stat treaz la serviciu.

#4935
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
#pt. DigiHelper
Am un pachet cu Fiber Link 1000, telefonie fixa, si TV digital (un card si un receptor) cu Digi Film si platesc lunar in jur de 96 RON, abonament vechi de 3 ani.
Pot sa obtin ceva la retentie gen Maxpack _HBO sau reducere de abonament?
Multumesc anticipat.

#4936
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Probabil ca nu. RDS nu negociaza cu teroristii. Pardon, clientii. Sa zici mersi ca te-au tolerat ei in anii astia.
Daca o sa citesti mai in urma un pic, o sa vezi marea lor oferta.

#4937
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

View PostXENNA, on 24 noiembrie 2017 - 20:44, said:

#pt. DigiHelper
Am un pachet cu Fiber Link 1000, telefonie fixa, si TV digital (un card si un receptor) cu Digi Film si platesc lunar in jur de 96 RON, abonament vechi de 3 ani.
Pot sa obtin ceva la retentie gen Maxpack _HBO sau reducere de abonament?
Multumesc anticipat.
Da, poti sa beneficiezi de reducere de 50% timp de 4 luni la toate serviciile (inclusiv la Maxpak).

#4938
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Multumesc.

#4939
robert1www

robert1www

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.09.2009
Nu este clar oferta lor maxima este 4 luni 50% reducere mai mult nu pot oferi. Fara sa jignesc pe nimeni trebuie sa fi putin sarit de pe fix  ca in anul 2017 sa prelungesti un abonament 24 luni fara beneficii.
Lucrurile evolueaza repede si nu are rost sa semnezi prelungire de contract pe 24 luni fara beneficii reale numai, in Romania se practica asa ceva ,asta si din cauza noastra ca acceptam.

Cei de la upc au lansat deja abonamente fara perioada contractuala e un prim pas spre normalitate probabil urmeaza si telekom curand si altii.

Da vrei sa ma legi 24 de luni ofera telefoane cadou ( nu in rate cu preturile umflate ), televizoare  la pret redus etc.

E rusinos ca o companie care se vrea nr 1 sa nu fie in stare nici macar de black friday sa reduca pretul telefoanelor care oricum este mai mare decat la producator, sa nu fie in stare sa ofere decat 4 luni 50% la retentie si oferta aia jalnica cu 50% la portare (50% e normal sa reduci  cu atat e redus si semnalul pe care il ai fata de alte retele) si "nema dobanda", pai nema dobanda la ce  la un telefon care oricum este mai scump cu 200 lei decat pretul pietei( la portare se ofera telefoane mobile daca nu gratuit macar reduse sau cu pret real daca vrei sa le oferi in rate).

Lasa ca merge asa ca romanii sunt prosti, asa ca sa ne gandim mai bine inainte sa prelungim contracte pe 24 de luni mai ales ca vine craciunul si vor fi oferte foarte avantajoase la toti operatorii.

Edited by robert1www, 01 December 2017 - 09:32.


#4940
alexbard

alexbard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.03.2007
#pt. DigiHelper
aceasta oferta http://www.rcs-rds.ro/rate-digimobil se aplica si celor care au deja un abonament Digi Mobil Optim Nelimitat si doresc sa cumpere un telefon?

#4941
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@alexbard - Salut. Da, oferta de rate ING este disponibila si pentru clientii existenti.

#4942
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Ofertele de rententie de la astia sunt penibile si amuzante. 50% reducere pe 4 luni cu conditia sa PRELUNGESTI pe 2 ANI, e o bataie de joc fata de client si fata de ce oferte are UPC.

Orice prelungire pe 1 an nu se recompenseaza cu nimic.

@XENNA: n-ai ce face cu banii... cum sa dai 94 de lei pentru asa ceva frate?

Edited by ronuquet, 05 December 2017 - 17:52.


#4943
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postvimann, on 13 decembrie 2017 - 12:44, said:

Oferta cu 2 luni reduse la 50% pentru prelungire pe un an mai este ?
Azi la sediu (am fost sa trec de la fl100 la fl300) mi-au comunicat oferta de fidelizare cu prelungire pe 2 ani. Cand am intrebat de prelungire pe 1 an mi s-a raspuns evaziv ca nu ofera nimic.

Salut,
Oferta actuala de fidelizare se aplica prelungirii contractelor cu 24 de luni si este de 4 luni 50%.

#4944
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005
Multumesc DIGI_Helper pentru lamurire.

#4945
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008
Buna ziua
Cei de la RDS nu mai fac fidelizare? deoarece eu sunt abonat Digi si am 2 DON-uri, internet de 300 si cablu TV(pentru internet si cablu platesc 54ron pe luna)?. Zilele trecute am fost sunat de la Orange(am un abonament de telefonie si la ei) si mi-au propus internet de 300 mega si cablu tv(grila explore) la 40 ron pe luna, sau internet 1giga si grila global la 63 ron pe luna. La ambele oferte de la orange aveam si cateva luni gratuite(2 sau 4 luni).
Sa fiu sincer, oferta de la Orange pare si mai avantajoasa din punct de vedere financiar cat si din punct de vedere al beneficiilor.
Pentru DIGI Helper: pot oferi contul client pe privat.

#4946
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu stiu daca ai citit macar 1-2 pagini in urma, daca citeai aveai raspunsul deja. :)

Daca ai perioada contractuala expirata sau esti in ultimele 3 luni de contract poti sa faci fidelizare. Se prelungesc toate serviciile pe 24 de luni (2 ani) si primesti 50% reducere la abonament timp de 4 luni.

#4947
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postadicted69, on 13 ianuarie 2018 - 12:19, said:

Buna ziua
Cei de la RDS nu mai fac fidelizare? deoarece eu sunt abonat Digi si am 2 DON-uri, internet de 300 si cablu TV(pentru internet si cablu platesc 54ron pe luna)?. Zilele trecute am fost sunat de la Orange(am un abonament de telefonie si la ei) si mi-au propus internet de 300 mega si cablu tv(grila explore) la 40 ron pe luna, sau internet 1giga si grila global la 63 ron pe luna. La ambele oferte de la orange aveam si cateva luni gratuite(2 sau 4 luni).
Sa fiu sincer, oferta de la Orange pare si mai avantajoasa din punct de vedere financiar cat si din punct de vedere al beneficiilor.
Pentru DIGI Helper: pot oferi contul client pe privat.
Cu excepția Digi.Mobil unde prinzi viteze bune și ai semnal după cum ți-e norocul, cea mai bună fidelizare este făcută de RCS&RDS prin calitatea ireproșabilă a serviciilor fixe oferite, răspunsul rapid la sesizări și suportul 24/24, al echipelor tehnice, chiar și în zilele de sărbători legale. În aceste condiții, eu unul, prost să fiu să renunț la serviciile lor și nu am nevoie de nicio reducere pe X luni. 😁


Când or ajunge cu 10 MHz, lățime de bandă în B1 (4G), și or să densifice rețeaua și în București, o să fiu pe deplin mulțumit. A, și VoWiFi și VoLTE pe iPhone! 😁

Edited by DieselCRDI, 13 January 2018 - 15:52.


#4948
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Serviciile fixe de la RDS merg incredibil de bine, cel putin cele pe fibra optica.

#4949
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postbiogood, on 13 ianuarie 2018 - 15:48, said:

Serviciile fixe de la RDS merg incredibil de bine, cel putin cele pe fibra optica.
Nu sunt probleme de niciun fel nici pe telefonia fixă și nici pe cablul TV 👍😁

#4950
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008

View Postcatalinman, on 13 ianuarie 2018 - 12:30, said:

Nu stiu daca ai citit macar 1-2 pagini in urma, daca citeai aveai raspunsul deja. Posted Image

Daca ai perioada contractuala expirata sau esti in ultimele 3 luni de contract poti sa faci fidelizare. Se prelungesc toate serviciile pe 24 de luni (2 ani) si primesti 50% reducere la abonament timp de 4 luni.

Eu am tot citit topicul, insa nu cred ca se compara preturile de la Orange(40 ron) cu preturile de la RDS(54 ron), in conditiile in care orange ofera 6 luni gratuite(" Promo2: Reducere 100% la taxa de abonament pentru servicii fixe in primele 6 luni" extras din draftul contractului) si RDS ofera reducere de 50% timp de 4 luni. Daca vrei facem un calcul pe 2 ani:
Orange 18(24 luni cu 6 luni reducere 100% inseamna 18luni)X40= 720 ron varianta 300mega si explore
Orange 18(24 luni cu 6 luni reducere 100% inseamna 18luni)X63= 1134 ron varianta 1giga si global
RDS 22(24 luni cu 4 luni reducere 50% inseamna 22 luni)X56= 1232 ron
De Digi Mobil am numai cuvinte de lauda, atat financiar cat mai ales functional, insa la partea fixa mai au de lucrat.

Eu tot astept sa vad si punctul de vedere oficial venit de la Digi Helper.

Edit:
Eu sunt in afara perioadei contractuale atat la RDS, cat si la abonamentul voce Orange.

Edited by adicted69, 13 January 2018 - 17:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate