Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4915
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Belgravista pe paine! Sau cu perje! La alegere!

2 luni gratis la toate serviciile pentru prelungire pe 24 de luni! In cazul meu o reducere de fix 8,33% pe luna!

Cred ca e momentul sa gustam niste LOVE....la jumatate de pret!

#4916
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@alexbard - Salut. Oferta de fidelizare cu 4 luni 50% la plata tarifului lunar pentru pachetul existent a carui durata initiala sau extinsa a expirat, daca se prelungeste perioada contractuala cu 24 de luni, a fost prelungita pana la data de 31.12.2017.

#4917
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostDIGI_Helper, on 04 octombrie 2017 - 15:05, said:

@alexbard - Salut. Oferta de fidelizare cu 4 luni 50% la plata tarifului lunar pentru pachetul existent a carui durata initiala sau extinsa a expirat, daca se prelungeste perioada contractuala cu 24 de luni, a fost prelungita pana la data de 31.12.2017.
Salut Helper, am pe cineva in familie cu contract expirat si vrea sa plece din Digi catre Telekom sau UPC, ia in calcul si Orange. Exista o oferta care sa ii schimbe decizia ?
In acest moment are TV Digital + Internet Fiber 100 + Ab Mobil Optim. Plateste cam 68 de lei. Ceea ce mi se pare mult si mie pt ceea ce primeste.
De exemplu, exista posibilitatea sa primeasca TV Digital + Maxpack + Un card CI in custodie + Internet Fiber 300 + Ab Mobil Optim Nelimitat in aceeasi bani sau maxim 70 de lei ?

#4918
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Salut,

Se incadreaza in 70 de lei cu serviciile fixe. Catv Digital 27,83 lei (card CI inclus) + 13,44 lei HBO Maxpack + 28 de lei Fiberlink 300 Mbps = 69,27 lei.

Nu are cum sa se incadreze in banii astia si cu telefonia mobila. Daca are 1 abonament Optim Nelimitat se plateste 4,80 euro, adica aproximativ 22 de lei.

Tot ce poate sa faca este sa treaca de la internetul de 100 Mbps la 300 Mbps in aceeasi bani (28 de lei) si sa isi faca fidelizare la toate serviciile. Asta inseamna 69,27 + 22 de lei = 91,27 lei / 2 = 45,635 lei.

Pretul asta de 45,635 lei il are valabil 4 luni de zile, adica in noiembrie, decembrie 2017, ianuarie, februarie 2018. Nu exista alta oferta de retentie/fidelizare decat 50% reducere la toate serviciile pentru 4 luni de zile.

Bafta!

#4919
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postcatalinman, on 06 octombrie 2017 - 14:13, said:

Salut,

Se incadreaza in 70 de lei cu serviciile fixe. Catv Digital 27,83 lei (card CI inclus) + 13,44 lei HBO Maxpack + 28 de lei Fiberlink 300 Mbps = 69,27 lei.

Nu are cum sa se incadreze in banii astia si cu telefonia mobila. Daca are 1 abonament Optim Nelimitat se plateste 4,80 euro, adica aproximativ 22 de lei.

Tot ce poate sa faca este sa treaca de la internetul de 100 Mbps la 300 Mbps in aceeasi bani (28 de lei) si sa isi faca fidelizare la toate serviciile. Asta inseamna 69,27 + 22 de lei = 91,27 lei / 2 = 45,635 lei.

Pretul asta de 45,635 lei il are valabil 4 luni de zile, adica in noiembrie, decembrie 2017, ianuarie, februarie 2018. Nu exista alta oferta de retentie/fidelizare decat 50% reducere la toate serviciile pentru 4 luni de zile.

Bafta!
Nasol, nu prea am cum sa il conving cu oferta asta. Practic, nu exista retentie. Preturile sunt cele de lista pt tv digital + internet 300 + Maxpack =  69.27 lei. Sa zicem ca la Telefonia mobila ar fi dispus sa renunte, nu e "un must". Cu reducerile alea de 50% ma simt de parca as fi la Akta...nu la ditamai operatorul....
Multumesc Catalinman de amabilitate si calcule.

Stimatilor de la RDS, cam urat...care mai e avantajul sa fii client fidel si existent la RCS-RDS ? Mie mi se pare ca niciunul. Nu vin sa mai zic ce am obtinut la UPC in pret asemanator...

Edited by Magicwisewolf, 09 October 2017 - 12:28.


#4920
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Avantajul e că ai servicii ffff bune și ieftine. Asta e.
Și dacă upc are la fel, care e avantajul sa fii clientul lor? Daca e la fel că RDS???? Faptul că ai jumătate 4 luni la RDS  e fff bine.



#4921
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postbuburuzoiboss, on 10 octombrie 2017 - 06:33, said:

Avantajul e că ai servicii ffff bune și ieftine. Asta e.
Și dacă upc are la fel, care e avantajul sa fii clientul lor? Daca e la fel că RDS???? Faptul că ai jumătate 4 luni la RDS  e fff bine.
Asta cu bune si ieftine e subiectiva. Depinde unde stai. Cei mai multi dintre cei care se plangeau ca dureaza mult pana se intervine la problemele tehnice erau de la RCS, din ce imi aduc eu aminte.
Ieftin ? Pai Romtelom cum sa mai descrie pretul lor de 10 sau 12.6 eur (cu tot cu TVA) pentru cele 2 abonamente din link-ul de mai jos ? Nu ma intelegeti gresit, nu ii ador, nici macar nu ii iubesc, dar si serviciile lor sunt destul de bune. Nu imi aduc aminte sa fi picat netul vreodata in cei 3 ani cat am fost clientul lor constrans de imprejurari.
Sincer sa fiu, ma asteptam la mai mult de la RCS, mai multa flexibilitate. Daca o sa cititi pe sectiunea de Oferte Retentie UPC o sa vedeti varietatea de oferte si negocierile care se poarta pentru mai multe beneficii sau scaderi de pret.

#4922
Klaxy

Klaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 04.12.2013
@DIGI_Helper
@catalinman
Scuze de offtopic! Am o problema cu contul de email @rdslink.ro. Am cerut sprijinul la call center, la RDS, dar nu m-au ajutat cu nimic. Concret: primesc emailuri, dar nu pot trimite nimic. la orice email trimis primesc imediat eroarea "Server error: '550 relay not permitted". Fara exceptie. Dar imediat ce ies de pe cablul UTP si pun stick-ul de date primit de la RDS, email-ul merge struna. Asta mi se intampla si cand sunt conectat prin router, dar si cu cablul bagat direct in calculator. Am de la RDS tot pachetul: TV cablu cu MaxPack, internet FiberLink 500, telefoane Digi Mobil Optim Nelimitat, deci as merita sa imi mearga bine si emailul, nu?
:)
Cum as putea sa va transmit detalii despre contul de care vorbesc?
Multumesc anticipat!

#4923
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,837
  • Înscris: 26.02.2010
Ai portul de iesire blocat pe cablu, din ceea ce spui.

#4924
Klaxy

Klaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 04.12.2013

View Postaris86, on 11 octombrie 2017 - 20:34, said:

Ai portul de iesire blocat pe cablu, din ceea ce spui.
Cum pot afla daca este asa cum spui? Nu ma pricep...

Totusi, as vrea sa mentionez ca:

1. Am contul asta de vreo 7-8 ani. Tot timpul a facut la fel.
2. Am avut in timpul asta cel putin un PC si doua laptopuri. Cu toate a mers la fel.
3. Am schimbat in timpul asta mai multe sisteme de operare (XP, 7, 8, 10) si clienti de email (acum lucrez cu MS Outlook - Office 2010). Cu toate a mers la fel.
4. Am schimbat in timpul asta vreo 4-5 routere (atat cablate, cat si wireless), dar am mers si direct pe cablu. Tot timpul a mers la fel.

Oare chiar sa fie de la mine?

#4925
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View PostKlaxy, on 10 octombrie 2017 - 20:58, said:

@DIGI_Helper
@catalinman
Scuze de offtopic! Am o problema cu contul de email @rdslink.ro. Am cerut sprijinul la call center, la RDS, dar nu m-au ajutat cu nimic. Concret: primesc emailuri, dar nu pot trimite nimic. la orice email trimis primesc imediat eroarea "Server error: '550 relay not permitted". Fara exceptie. Dar imediat ce ies de pe cablul UTP si pun stick-ul de date primit de la RDS, email-ul merge struna. Asta mi se intampla si cand sunt conectat prin router, dar si cu cablul bagat direct in calculator. Am de la RDS tot pachetul: TV cablu cu MaxPack, internet FiberLink 500, telefoane Digi Mobil Optim Nelimitat, deci as merita sa imi mearga bine si emailul, nu?
Posted Image
Cum as putea sa va transmit detalii despre contul de care vorbesc?
Multumesc anticipat!

Salut. In cazul in care nu ai rezolvat situatia, ofera-mi in privat numele titularului si adresa completa pentru verificari suplimentare.

#4926
Klaxy

Klaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 04.12.2013

View PostDIGI_Helper, on 12 octombrie 2017 - 14:29, said:

Salut. In cazul in care nu ai rezolvat situatia, ofera-mi in privat numele titularului si adresa completa pentru verificari suplimentare.
Am trimis PM. Astept cu interes. Multumesc!

#4927
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Am contract cu rds de 10 ani, ofera ceva la retentie ?

#4928
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,837
  • Înscris: 26.02.2010
50% reducere pe 4 luni pe un contract pe 24 de luni.

#4929
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postillegal_operations, on 18 octombrie 2017 - 11:49, said:

Am contract cu rds de 10 ani, ofera ceva la retentie ?
Nimic.
Ai tu onoarea de a te fi primit la ei in ultimii 10 ani. N-ai de gand sa cotizezi mai mult pentru acest favor ?Posted Image

#4930
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
și mie îmi expiră contractul în noiembrie. să sun eu sau o să fiu sunat pentru oferte de retenție? mai au ceva tablete sau pachetul hbo moca sau toată lumea 50% pe 4 luni?

#4931
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
doar 50% reducere pe 4 luni pt prelungire 2 ani.

#4932
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
Salutare, am abonamentul de TV, internet si abonament mobil optim nelimitat la 5 e ca mai am 2 servicii fixe din august (TV+Net) respectiv cel de mobil din septembrie 2014 ideia este ca am luat si-un telefon mobil prin rate undeva prin decembrie 2015 si atunci parca s-au prelungit cu inca 24 de luni. Sa prelungit si TV+ net sau doat abonamentul de mobil. As vrea sa inchid Internetul + tv-ul si sa raman doar cu abonamentul de mobil doar ca nu cred ca va mai fii 5E ci va deveni 10E.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate