Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4861
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
2 luni cu pretul la jumatate.

#4862
ACristian32

ACristian32

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2017
Salut! Am cablu digital de la rcs-rds, si as dori sa aflu cum pot lua legatura cu cei de la retentie, in vederea solicitarii unei oferte promotionale pentru un abonament de internet Fiberlink 300 + prelungire la cel de cablu tv! Multumesc!

#4863
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Salut,

Sa inteleg ca doresti sa faci un abonament nou de internet Fiberlink 300 Mbps si sa prelungesti abonamentul existent de CATV ?

Daca raspunsul este da si esti din Bucuresti sau Ilfov da-mi PM si pot sa iti fac eu o oferta speciala.

#4864
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Ia sa te muti bre la Timisoara! :)

#4865
Tyby1601

Tyby1601

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 04.12.2012
Sa va povestesc si eu cum m-au dus cu zaharelul cu fidelizarea:
In Decembrie trec pe la ei sa-i anunt ca-mi schimb apartamentul si vreau sa-mi mute serviciile la noua adresa.
Imi comunica ca am o reducere de 190 ron la orice telefon, dau comanda de un Axon 7 mini, asigurat fiind ca atunci cand se va face schimbarea de adresa nu-mi va afecta comanda data.

Zilele astea vine telefonul si surpriza, "calculatorul" mi-a papat 120 ron din reducere din  cauza faptului ca i-am pastrat ca furnizor de servicii atunci cand m-am mutat.

Concluzia o trage fiecare...

#4866
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
A primit careva o retentie concreta?
Am fost in POP, aia habar nu aveau ce e aia retentie pe 1 an. In call center, cu atat mai mult nu am reusit sa scot 3 vorbe de la saracii copilasi/studenti. Am scos doar 170 lei reducere la telefon, ceea ce nu imi trebuie.
@catalinman - cu tot respectul pt oferta ta insa e o "mizerie"...eu vreau cu adevarat sa simt ca merita sa fac o modificare de contract, mai exact suma sa scada

#4867
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 08.09.2010

View Postpupama, on 21 februarie 2017 - 09:39, said:

Am scos doar 170 lei reducere la telefon, ceea ce nu imi trebuie.
eu vreau cu adevarat sa simt ca merita sa fac o modificare de contract, mai exact suma sa scada
acum sincer, la ce preturi mici sunt la abonamente, reducere de 170 lei e ok, plus ca ai avantajul achitarii in rate a diferentei.
daca ar face abonamente de voce cu 15 - 20 euro cum sunt la ceilalti operatori si telefoane gratuite ar incepe toti sa urle p-aici ca e scump.

#4868
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

View PostDonGiulliano, on 22 februarie 2017 - 14:26, said:

acum sincer, la ce preturi mici sunt la abonamente, reducere de 170 lei e ok, plus ca ai avantajul achitarii in rate a diferentei.
daca ar face abonamente de voce cu 15 - 20 euro cum sunt la ceilalti operatori si telefoane gratuite ar incepe toti sa urle p-aici ca e scump.

te cred, insa nu e ceea ce am eu nevoie. am deja abonament, am telefon, eu vreau reducere la toate celelalte servicii.

#4869
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 11.08.2009
Daca oferta RDS este o mizerie mutate la alt operator , te opreste cineva ? Chiar vrei sa traiesti in mizerie ?

#4870
diabolique90

diabolique90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.02.2014
Sa va povestesc eu patania mea cu retentia celor de la RDS. In urma cu aproximativ un an , pentru a beneficia de oferta de retentie de atunci cu tablete , am prelungit contractul la serviciile existente cu 2 ani si am portat si un numar la ei (abonament). Am fost informat ca o sa dureze in jur de doua luni pana o sa soseasca tableta, la cateva zile am primit si mailul de la ei cum ca a fost plasata comanda ,primesc dupa cateva zile alt mail ca nu dispun de echipament, toate bune si frumoase , am zis sa astept. Dupa 3-4 luni fara un raspuns de la ei , am sunat la relatii clienti , mi se spune ca nu dispun momentan de stocuri , sa mai asteptam , o sa fim informati toti clientii cand o sa le vina echipamente etc etc... Mai astept 3-4 luni , sun iar , mi se comunica faptul ca oferta cu tabletele nu mai este valabila dar ca toate comenzile deja efectuate o sa fie onorate fara dor si poate ,dar, daca nu doresc sa mai astept , sa optez pentru reducere 50% la servicii pentru nu stiu cate luni sau reducere la telefon. Bun , daca am asteptat atata timp , am zis sa mai astept , macar sa fac anul. Dupa aproape un an de cand a inceput totul , dau un ultim telefon , o tipa draguta de la relatii clienti imi spune ca problema mea o sa fie rezolvata , ca este ciudat ca totul a durat atat de mult si ea va face tot posibilul sa primesc o solutionare rapida. Bun , nu trece o saptamana si primesc un mail de la RDS prin care mi se explica faptul ca deja am fost informat ca nu o sa mai primesc nicio tableta , oferta respectiva nu mai exista , ca mi s-a comunicat asta cand am sunat in trecut si trebuia sa optez pentru ofertele ce au fost prezentate atunci , si in plus ca eu nu am niciun contract semnat cu ei care sa faca dovada obligativitatii lor de a-mi oferii tableta comandata sau alta oferta de retentie (nu reusesc sa gasesc mailul original ,dar in linii mari asta mi se comunica). Daca nu exista vreo dovata care sa ateste respectivele lucruri , atunci mailurile si informarile prin sms in care mi se comunica faptul ca a fost comandat echipamentul , echipamentul nu e disponibil inca si etc. reprezinta ce ? Spam-uri? A nu se intelege gresit , nu am nimic cu serviciile celor de la rds , sunt foarte bune din punctul meu de vedere la un pret mai mult decat acceptabil , dar sa fii pasat de pe o luna pe alta pentru ca la final sa ti se spune ca asta e , ai luat teapa si nu poti dovedii contrariul , este o nesimtire. Am vazut ca exista cativa baieti de la rds pe forum , pot verifica ei Comanda Nr: 2108465 si datele problemei de acolo.

#4871
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Scrie un mesaj privat catre Digi_Helper si el/ei te ajuta 100% sa primesti un raspuns.

#4872
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 08.09.2010

View Postdiabolique90, on 14 martie 2017 - 09:55, said:

Sa va povestesc eu patania mea cu retentia celor de la RDS.
Posted Image Posted Image... tare asta, m-am amuzat ..

#4873
diabolique90

diabolique90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.02.2014

View PostDonGiulliano, on 15 martie 2017 - 20:52, said:


Posted Image Posted Image... tare asta, m-am amuzat ..

Oarecum chiar este 😉

#4874
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Discutind intr-o casierie despre o oferta de retentie, mi s-a oferit prelungire pe 2 ani, cu un pret pe pachet (TV+net fix+stick net mobil) mai mare decit in prezent. Si oamenii chiar vorbeau serios. Singurul avantaj ar fi 4 luni (din 24!!) Cu reducere de 50%.
Putin, in conditiile in care concurenta a venit cu fibra pina la usa..

Edited by maxie0jazz, 03 April 2017 - 22:12.


#4875
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
Poți trece la ei, dacă au oferta mai bună,dar nu prea credPosted Image

#4876
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Ba da, au. Spun ca pot oferi tarife sub RCS.

#4877
hn2305

hn2305

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.12.2008

View Postcatalinman, on 15 februarie 2017 - 09:09, said:

2 luni cu pretul la jumatate.

La Iasi, ag. Anastasie Panu, n-au auzit de varianta asta. Ba mai mult, s-au jurat ca de 3 ani de cind sunt ei la RDS n-a existat asa ceva... Posted Image  N-am mai insistat ca deh... Posted Image Posted Image

Edited by hn2305, 28 April 2017 - 14:31.


#4878
tigrulus

tigrulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.03.2009
Salut,
Am la RDS 3 servicii: Optim Nelimitat (4.84 Eur) + TV Digital (27.83 Ron) + Fiberlink 1000 (la 45 RON). Toate 3 iesite din perioada contractuala. Optim Nelimitat de la RDS e folosit de mama. si e in alt oras, deci nu ma ating de el (nu prelungire, nu reziliere).
Mai am la Orange, de luna trecuta, un abonament maricel (44 Euro cu TVA), dar oferta e superba. :) Nu ma plang de pret, e chiar pret bun pt ce am obtinut.

Cum apartamentul urma sa fie gol, doream sa inchid abo de net si TV de la RDS, dar am convenit sa vina altcineva sa stea ocazional in el.  Deci nu am reziliat contractele, dar doresc sa scad valoarea abo de TV si Net (in prezent 72.83 RON).
Surpriza a venit de la Orange, care vineri mi-a oferit pachet Orange Open cu TV - 126 posturi + HBO + Net 500MB + GPON cu WiFi, pentru doar 8 Euro in plus la abonamentul de mobil pe care il am acum Posted Image .  Adica ar fi la jumatate de pret fata de RDS.Posted Image
Nu ma intereseaza partea de WiFi ca e instalat un Asus AC88U.

La RDS exista vreo astfel de varianta de TV Digital +HBO + Net 500MB la 8 Euro, disponibil si la prelungire? Posted Image

Merci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate